Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Van olyan anime, ami az...

Van olyan anime, ami az "elengedésről" és a "depresszóról" szólna?

Figyelt kérdés

Szóval, egy személy meghal és a főszereplő depresszióba esik, de végül kilábal a helyzetből.

Hasonló animéket is küldhettek :)

Köszönöm.



2017. máj. 19. 19:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Még annyit az előző soraimhoz, hogy nem létezik az életben tökéletesen eredeti dolog, műalkotás, inkább az eredetiség foka az, ami viszonylag mérhető.


Az Elfen Lied egy viszonylag eredeti stílusú és történetvezetésű manga.


Eleve ott a bökkenő, hogy az előző előtti hozzászóló az animét se követte nyomon rendesen, ez észlelhető írásából...


Pedig eleve az anime is már csak töredékesen, rohamléptekben tálalja a mangát, sőt, a mangának csak kb a 6. kötete végéig (12 kötetes az EL manga, ha jól tudom).


Az animék közül a rövidebben (kb 30 rész alatt) általában promóciók, light novelt, és/vagy mangát reklámoznak vele. Így a rövidebb animesorozatok általában csak vázlatok, kedvcsinálók.


Ezért inkább az eredeti, manga / light novel verziót kell ismerni, ha valaki értetlen az anime iránt, és szeretné pontosabban érteni.


Gondoljunk bele, a mangák 99%-a fekete fehér, és képregény, semmi animáció, ergo többszörös sebességgel készülnek, az animékhez képest. Pláne a regények (light novel). Nyilván a regényben, képregényben lehet igazán kibontani egy történetet, és/vagy ábrázolni egy folyamat lélektanát.


Ezért a rövidebb anime sorikat a saját korlátaik tekintetében reális értékelni. Ahhoz képest az EL anime verzió zseniális, még így is, hogy csak kiragadott vázlat, a manga verziójából.

2017. jún. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Apropó, azt értem, miért nőként aposztrofáltad őket: Lucy kínzatása kapcsán a mangában már Lucy 4 éves korából is vannak visszatekintések. De az animében csak kamasz korából, amikor már "cicis". Ebből asszociálták "nőkre".


De az animében kiskamasz lány korukban mutatják be őket, nem idősebben, és tehát jóval előbb kezdődött a kínzatásuk - testi terhelhetőségük, edzésük okán.

2017. jún. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

Még mindig én vagyok. Az Elfen Lied kapcsán többnyire általánosságokat írtam múltkor, most kicsit közelebbről, ha már valaki rákérdezett...


Megpróbálom spoiler mentesen. Amiket írtam és írok erről, az anime változat első részeiből úgy is kiderül.


A dikloniusok, tehát kétszarvúak rejtélyesen jelennek meg. Mivel 2-3 évesen már irtózatos erejük van, ezért befogják egy részüket, a többit megölik. Akiket befognak, azért tesztelik -ami sajnos kínzással jár-, hogy megismerjék a dikloniusok képességének határait, ami persze tágul, ahogy idősödnek. Idővel kiderül az egyik "laboránsról", hogy ő maga fertőzött, ami által a saját gyerekei is mind dikloniusok lesznek. Vívódik, hogy megölje-e őket, itt erről most csak annyit, hogy nem tudja rászánni magát, és többek között emiatt konfliktus alakul ki a "laboránsok" között. Van köztük, aki a világban váratlanul megjelenő dikloniusokat világuralmi terveihez használná fel -"szarvas doki"-, van van, aki épp ellenkezőleg.


Tehát nem annyira egyszerű a szitu, a mutánsok (dikloniusok) csak úgy megjelentek a Földön a történetben, és idővel rájönnek, hogy bizonyos férfiak fertőzöttek, és az ő gyerekeik a dikloniusok, de sokáig nem tudja magáról a fertőzött, hogy ő az.


A bökkenő, hogy egyedül a főszereplő diklonius: Lucy (Nyú) az, aki nőneműként képes szaporodni, ő a királynő. Ezért egyre inkább körülötte forognak az események, és a laboránsok ellentétes érdekei ütköznek folyamatosan.


Lucy meg ugyebár már az első rész végén disszociatív személyiségzavart szenved el, egy túl erős lövés hatására. Ezáltal két személyisége lesz: az eddigi, amely traumatizált, és vérszomjas, a másik személyisége meg egy beszélni nem tudó másfél éves gyermekének felel meg, aki ráadásul még csak ne mis szobatiszta. De hát ugye befogadja a két fiatal, akik mit sem tudnak az egész diklonius hercehurcáról. Azt hiszik, Nyú egy értelmi fogyatékos kamaszlány.


Aztán persze a két fiatal egyre inkább képbe kerül, na meg összeérnek a szálak idővel, hiszen a fiatalember (Kouta) meg amnéziás, de ez az amnéziája nem tart örökké...


Talán ezáltal egy kicsit sikerült világosság tennem az Elfen Lied történetindító szálait azoknak, akik számára zavaros. Nem mondom, hogy a manga változata mindent jól megmagyaráz, de jobban és többet, mint az anime.

2017. jún. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
65%

Csak játszod az agyadat, de nem a kérdésemre válaszolsz, hanem kukacoskodsz, és azt hiszed nem veszem észre, hogy mellébeszélsz.


Személyeskedéssel akarsz érvelni?

Felőlem. De komolyan nem foglak venni.

2017. jún. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
65%
Amúgy elég fura(bár ne meglepő), hogy csak kérdésemre nem válaszoltál. Csak elmondtad az EL-vel való kritikádat.
2017. jún. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

De nagyon unatkozik a sok kötözködő! A kérdésre már réges-rég válaszoltam, csak közben valaki feltett egy kérdés itt arról: mi az értelme az Elfen Liednek, én meg azt IS megválaszoltam, szintén segítségnyújtásból! Urambocsá', EZEN FELÜL annyiból korrigálnom kellet az ő szavait, hogy méltatlankodott az animéről aközben, hogy valótlant állít a történetéről... Nehogy már ráhagyjam másokra azt, hogy valótlant állít - egy segítő-válaszoló internetes portálban...! Vagy itt ilyen sokan járnak önigazolásért, meg vállon veregetésért ahelyett, hogy hozzám hasonlóan tömegével írnának kompetens válaszokat?? Szerintetek inkább maradjon mások válaszában a valótlanság??


Egy másik kérdésnél meg az volt a baja valakinek, hogy miért priviben írtam egy kisregénnyi választ a kérdésre, és miért nem a kérdéshez... Hah...


Baromira unatkoztok ti, vazze... Inkább ti is segítenétek másoknak... Az, hogy valaki a való életetekben frusztrál titeket, képzeljétek, nem fog megoldódni attól, ha folyton kötözködtök emberekkel.

2017. jún. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Az Elfen Liedes válaszolóval ne foglalkozz, már nem tudom hanyadik kérdésre írja ezt le, de értelmesen még senkinek sem fogalmazta meg, mi is benne az a nagy dolog amit nem látunk. Csak dobálózik a szavakkal folyamatosan.
2017. jún. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
17: Hát sajnos akinek nincs élete a neten kívül az a neten köt bele másokba. Nem veszi észre, hogy ettől csak ő lesz kevesebb.
2017. jún. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
ELég lesz. Kérjetek bocsánatot egymástól :D
2017. jún. 18. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!