Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Re:Zero vagy Fate/Zero a jobb?

Re:Zero vagy Fate/Zero a jobb?

Figyelt kérdés

2017. júl. 17. 11:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Az, hogy felvállalja a hatásvadászatot önmagában nem előny, bár szerintem fel sem igen vállalja. Mi benne annyira kreatív és fordulatos? Karakterfejlődéshez pedig először karakterek kellenek, akik fejlődhetnek. Őket felépíteni pedig nem igazán sikerült. Értem én, hogy próbálkoznak, de így ami van is, a semmiből ered és rosszul ütemezett.


Valószínűleg itt az adaptáció minőségével lehet gond és kihagytak egy csomó mindent, ami amúgy fontos lett volna. Valószínűleg ez áll az Emilia választás mögött is, mert ő meg aztán végképp egy csak egy fényvisszaverő elem, érdemi személyiség nélkül.


De ez meg csak az én feltételezésem, és ha így is van, vagyis a történet egy teljesebb verziója létezik valahol, az magán az adaptáción nem segít.

2017. júl. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szerintem a Re:Zero a jobb. A Fate/Zero-t is nagyszerű animének tartom, de sosem gondoltam volna hogy egyesek ennyire túlértékelik, mint az előző válaszolók.


Előbb a Fate/Zero-ról. Ami azt illeti a nézése közben nekem is eszembe jutott a Transformers-es hasonlóság, de értékében a Transformers mellé rakni hatalmas hiba lenne. Példaként Fate/Zero-ban annak hogy Kiritsugu távcsöves puskával figyeli a szolgák harcát messziről, nagyságrendileg százszor több értelme van mint a Transformers-ekben bármilyen ember-katona jelenléte az autobot harcok helyén, meg úgy általában mindennek több értelme van a Fate/Zero-ban mint a Transformers-ben.


Re:Zero. Nekem ez az anime nagyon bejött. Annak ellenére hogy itt "waifu-gyűjtő" animének béjegezték, szerintem kevésbé szexualizált, mint a Fate animék úgy általában. Az ok amiért ezt az animét hétről-hétre tűkön ülve vártam az holt, hogy látni akartam, Subaru hogy kerüli el a halált fordítja kedvezőre az eseményeket.


Holnap lehet hogy folytatom ezt a kommentet, ma ennyit sikerült megfogalmaznom a véleményemből.

2017. júl. 19. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Kicsit átgondoltam a dolgot. A Fate\Zero is csinálja azt, amit egyébként elég sok shonen anime, mégpedig ezt a tipikus hosszan elnyújtott, beszélgetős harc jeleneteket, amik egyébként elég kiszámíthatóak (eddig). Úgyse fog senki meghalni, csak bemutatják, hogy ki milyen erős azt mindenki szépen haza megy. A Code Geass is ezerrel csinálta ezt, de valamilyen szinten sok Seinen anime is. Nekem ez nem annyira jön be, kevésbé tudom bele élni magam, mert ez a folyamat egyfolytában kizökkent. A Re:Zero sokkal kisebb mértékben csinálta ezt, realisztikusabb ebből a szempontból, ami nálam nagy plusz pont. Az igaz, hogy ehelyett a folytonos időutazással nyújtja ki az eseményeket, de azért lássuk be, hogy ezt sokkal kevesebbet láttuk. Breath of Fresh air.

Nem minden karakter lett annyira bemutatva, pl Emilia sem, de nagy külömbség van egy még nem bemutatott karakter és egy rosszul bemutatott karakter között. Az is igaz, hogy így kellene az a második évad, amire sajnos nem sok esély van.

2017. júl. 19. 08:34
 14/17 A kérdező kommentje:

Szóval a Re:Zero-nál sose éreztem azt, hogy egyhelyben toporognánk. Folyamatosan haladt a sztori, lassan derültek ki a dolgok a világról, a szemben álló felekről stb. Az kétségtelen, hogy egy félkész darab. Jelenti ez azt, hogy rossz? Veled talán nincs olyan, hogy valami már akkor tetszik, amikor még nincs minden megmagyarázva?

Amúgy meg Subaru igenis végigment egy jelentős személyiségfejlődésen, nem mondom, hogy mesterien volt ez ábrázolva, de egy shonen-fantasyhoz képest szerintem bőven jól hozták.


Egyébként Subaru nem csak azért választotta Emiliát, mert igy kényelmes volt a plot szempontjából. Emilia volt az első akit megismert ebben az új világban, megmentették egymást párszor, Subaru kisirta magát az ölében feküdve stb. Ezt mind úgy, hogy Subaru egy tinédzser aki nem élt túl nagy szociális életet. Érthető, hogy beleszeretett.

Ezután Subaru csúnyán elrontja a viszonyát Emiliával, amikor csakazert is be megy arra a gyűlésre, megvereti magát, lejáratja magát és Emiliát is. Mindez az ő hibája és ő is tudja. Emilia hátrahagyja és kb úgy néz ki a helyzet, hogy ezzel vége is kettejük között mindennek. Egy általad szeretett embert a saját hülyeséged miatt elveszíteni, mindezt teljesen jogosan... Subaru itt indul el a lejtőn. Teljesen érthető, hogy mikor összeszedi magát, még ha ezt Rem segítségével is teszi, kizárt Emilia mellett. Ez nem csak arról szól, hogy melyik waifu a jobb, hanem Subaru büszkeségéről is. Be kell bizonyítania Emiliának, hogy tanult a hibáiból. Volt rá utalás ugye, hogy ő Pride, ha ez igaz, így mégjobban össze áll az egész. Az, hogy a legtöbben ennyit nem tudtak összerakni azt mutatja, hogy talán mégse kellett volna kikapcsolni az agyukat a sorozat nézésekor.

2017. júl. 19. 09:14
 15/17 anonim ***** válasza:

#12 vagyok.


Kérdező szerintem túl korán alkotsz túl hangos véleményt a Fate/Zero-ról, az elején megígérték, hogy csak egy szolga maradhat a végére és ezt az anime nagyjából be is teljesíti, mellékesen a mesterek és családjuk is szépen megfogyatkoznak. Ha félútun kérdeznek meg egy csomó animéről tök más vélemenyem lenne mint a vége után (főleg a Steins;Gate-ről).


Re:Zero. Abba hogy Subaru Emiliát választotta direkt nem akartam belemenni, mert szerintem ahhoz hogy mennyire jó egy anime ennek semmi köze, de most elmondom. Subaru van leginkább tudatában annak hogy Emilia mekkora veszélyben van Elsa miatt. Subaru idővel elkezdett egyre jobban kötődni Emilia-hoz, és levonta a következtetést: ha nincs a lány közelében akkor talán nem ő fog meghalni legközelebb, hanem Emilia, és a sajátjával ellentétben az ő halálát nem tudja megváltoztatni ezért mindenképp mellette kell maradnia. A 18. részben Subaru Rem-nek felajánlotta hogy elfelejti Emilia-t lépjenek le és éljenek közös életet, viszont Rem nem akar egy olyan Subaru-val lenni aki feladta. Na már most, ha ez után Subaru Rem-et választja az azt jelenti, hogy Emilia szeme láttára választja őt, ezzel azt kockáztatva, hogy a lány akinek a védelmére felesküdött végleg elfordul tőle, és végső soron képtelen lesz őt megvédeni. Az én következtetésem, hogy valójában Rem hibája hogy képtelen lett volna azzal a tüskével együtt élni hogy Subaru feladta egyszer, még ha részben ő érte is tette.

2017. júl. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Nem minden karakter lett annyira bemutatva, pl Emilia sem, de nagy külömbség van egy még nem bemutatott karakter és egy rosszul bemutatott karakter között."


Egy kibontatlan karakter effektíve nem létezik, egy rosszul megírt karakter meg csak simán szar. Tényleg nem ugyanaz a kettő, de attól még a jobbik esetnél is több illene, pláne, ha a cselekmény és a főszereplő motivációja szempontjából fontos karakterről van szó.


"Az kétségtelen, hogy egy félkész darab. Jelenti ez azt, hogy rossz?"


Ha önállóan értékelhetetlen, akkor igen, ezt jelenti.


"Amúgy meg Subaru igenis végigment egy jelentős személyiségfejlődésen, nem mondom, hogy mesterien volt ez ábrázolva, de egy shonen-fantasyhoz képest szerintem bőven jól hozták."


Subaru karakterfejődése borzasztóan van ütemezve. Összecsapják, hogy olyan állapotba kerüljön, amit megkövetel a cselekmény, akkor amikor megköveteli a cselekmény. Valóban nincs mesterien ábrázolva. Amit el lehet róla mondani, hogy 'legalább van' és szintén nem menti fel, hogy sok shounen fantasyban még ennyi sincs, ha egyszer még ettől is több illene.


Vagyis láthatóan mindig ugyanoda lyukadunk ki. Tudna ez bőven rosszabb lenni, de attól még ennél több illene.


Már most is, nem pedig egy reménybeli második évadra várva, hogy majd utólag rendbe tegyék. A forgatókönyvíró feladata meghatározni a sorozat kompozícióját, eldönteni, mi kerüljön bele és milyen sorrendben az alapanyagból, mire mekkora súlyt fektessenek. Erre a feladatra, ami egyébként a stáb egészére úgy általában is igaz, egy olyan embert kértek fel, aki leginkább csak közepes vagy gyengébb sorozatokon ügyködött. Meg is látszik a végeredményen.

2017. júl. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Ok, láthatóan tényleg mindig ugyanoda jukadunk ki. Rosszul van ütemezve, biztos. Én leírtam, hogy nem egy olyan sorozat van, ami sokkal kevesebb utálatot kap mégis SZÁMOMRA sokkal élvezhetetlenebb. Rengeteg animénél érzem azt, hogy annak ami éppen történik, nincs súja. Egyértelmű, szinte arcátlan időhúzás, olyan megoldások ahol forgatom a szemem stb. Én ezt inkább nevezném rossz ütemezésnek és ahogy én látom, a Re:Zero sokkal konzisztensebb ilyen szempontból. Emiliával akkor ha jól értem az a bajod, hogy nem ismerjük a háttérsztoriját és ennyi? Mert igen, ez így van. Nekem mégis ez lényegesen kevésbé böki a csőröm mint pl olyasmi amikor a Code Geas-ben Lancelot huszadjára menti meg a helyzetet egy Mech csatában és mindenki hazamegy, vagy, hogy a Death Note-bab Light mesterien megtervezi, hogy majd kitörli a saját memóriáját és majd minden faja lesz (ami persze be is jön neki, mert miért ne).

Amivel a Re:Zero kitöltötte az idelyét az úgy alapvetően rendben volt és hihető volt, még akkor is ha nem mutatott meg mindent. És igen, nagyon sok mindent nem mutatott meg, sok kérdést nyitva hagyott. De szerintem ezen kívül csak kisebb hibái voltak.

2017. júl. 20. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!