Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mi a véleményetek a Fate /...

Mi a véleményetek a Fate / Apocrypha animéről?

Figyelt kérdés

#anime #Fate #Fate/Apocrypha #fate apocrypha
2017. aug. 26. 09:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tetszik... Valahogy nem tud érdekelni, mi történik benne.

Talán 1 év múlva próbálkozom vele újra.

2017. aug. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

Szar. A fele a legunalmasabb formában ontja a nyakadba az expozíciót, a másik felében érdektelen, motiváció nélküli karakterek csinálnak dolgokat, vagy vívnak tét és feszültség nélküli harcokat.


Csak egy semmirekellő waifu gyűjtemény amit a Fate név ad el.

2017. aug. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
42%

Nem értek egyet az előző válaszadóval.

Egy : ha tanulnál történelmet megértenéd a motivációjukat és a viselkedésüket

Kettő: kire gondoltál waifu alatt? Astolfo-ra?csak mert akkor el kell hogy szomorítsalak mert ő egy fiú. Ha a tényleg női karakterekre gondoltál, akkor sem értek egyet veled, mert ha azt nézzük, akkor bármelyik animében rá lehet fogni a női szereplőkre hogy "waifu".

Három: TUDOD TE EGYÁLTALÁN HOGY MI ITT A TÉT?!?! mert ha nem érted akkor valószínűleg nem láttad a többi Fate -et vagy nem figyeltél eléggé

Négy: mit vártok még a felénél sem jár az anime?!

Öt: ha láttad volna a többi Fate-et akkor tudnád hogy az összes lassan indul be de a végére lesz egy csattanó

Hat: azt mondtad,hogy túl sok az expozíció és milyen unalmas. Én ennél már láttam sokkal rosszabb expozíciójú

animéket is mint pl. a sokak által dicsért Tokyo Ghoul, ahol az expozíciót nem is lehet annak nevezni, mert ott semmit nem lehet megtudni sem a szereplők nagy részéről,sem az őket körülvevő világról. És ezek az expozíciók pont arra jók, hogy ha nincs sem irodalmi, sem történelmi tudásod, akkor ezek valamilyen szinten megismertetik veled a karaktereket. És amúgy sem értem a panaszkodást, mert kb már 3 része folyamatosan harcolnak. Vagy az zavar, hogy harc közben gondolkodnak is és nemcsak vakon nekirohannak az ellenfélnek? De ha ismered a Fate sorozatokat, akkor nem kéne, hogy ez zavarjon, mert ez azokban is így volt.

Ne érts félre,én tisztelem a véleményed, de ha nem tetszenek az ilyen fajta animék akkor inkább nézz meg egy shounen fightot, de sajnállak is, mert így nagyon sok jó animéből maradsz ki.

2017. aug. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%

Ismerem a Fate-et, tulajdonképpen minden iterációt és az összes spinoffot láttam az UBW filmet (azt hiszem a Deen csinálta) leszámítva, és messze ez a legrosszabb. Még a Prisma Illyához képest is, söt, még a Grand Order OVA-hoz képest is, pedig az tényleg egy vödör fos.


Egy: A történelem ismerete semmit nem ad ezekhez a karakterekhez, mert ezek nem azok a karakterek, csak távoli inspirációk. Még annál is távolabbiak, mint általában. Plusz vannak nekik mester.eik is, 7 rész után ugyanúgy semmi személyiséggel.


Kettő: Szarok rá. A szereplők kétharmada indokolatlanul nő vagy loli. Hogy egy közülük trap, már nem sokat számít. Semmi indok rá azon túl, hogy csajok legyenek. Ezt korábban is megkaptuk Saberrel, de ő kapott ehhez hátteret és talán egyedül volt.


Három: Szerintem több Fate-et láttam, mint te. Egyébként ez megint csak nem sokat jelent, ha a kivitelezés egy nagy nulla, és itt még a nulla is előrelépés volna.


Öt: De a többi egy idő után beindult, ez pedig még mindig nem. Plusz az UBW és Zero is kapott kritikákat a rosszul ütemezett expozíció miatt.


Hat: Ha egy vizuális médiumban meg kell állítani a cselekményt, hogy perceken keresztül olyan információt meséljenek neked, amit organikusan a cselekménybe ágyazva mutatniuk kellene, az már legalább három szinten el van kurjantva.


Hét: Ha neked ez a jó és taktikus harc, akkor nagyon sajnállak, mert még csak szar animét láttál. Taktikai és rendezői szempontból is nulla.


A korábbi Fate iterációkban taktikai elem volt, hogy senki, vagy csak a mester ismerte a harcosa identitását. Itt lépten nyomon kiadják barátnak és ellenségnek. Emellett itt a szabályok is módosultak. Free for all helyett két csapat küzd, és a talpn maradó cspat tagjai vívják a döntőt. Adná magát hogy úgy győzzék le a másik csapatot, hogy eközben a sajátjukból is a lehető legkevesebb túlélő maradjon a döntőre. Jó kis mesterkedések, szervezkedések és hátbatámadások. Ebből a korábbi Fate iterációkban is többet kaptunk.

2017. aug. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Nefri ***** válasza:
24%

Nos a Fate sorozat soha sem volt a történelmi hitelesség vagy a logika élharcosa. Eleve egy Visual Novel-ből (Erogé-ből) elburjánzó valamiről beszélünk, ahol a megidézős mester-szolga kapcsolat nyakon öntve történelmi karakterek neveivel és harcokkal sokkal jobban felkeltette a közönség érdeklődését, mint maga a romantikus része, ami köré eredetileg az egész felépült. Gyakorlatilag ezen a szálon elindulva, időnként brutális költségvetéssel megáldva érte el a sikereit, de továbbra sem sikerült levetkőznie az alapjaiból származó fogyatékosságokat. Valószínűleg már nem is igazán cél, ha a készítők azt tapasztalják, hogy a sikerhez bőven elég ha látványos harcokat ömlesztenek a nézőkre, nem is fogják magukat fölöslegesen forgatókönyv írással fárasztani.

Ennek fényében én soha se tekintettem a Fate sorozatra bármiféle elvárással azon felül, hogy a tömegben találok egy kellően menő és a kevéske elcsöpögtetett infó alapján véletlenül szimpatikus karaktert, akinek szurkolok egy darabig, majd végig nézem a bukását. Jellemzően a Fate nézése közben érdemes kikapcsolni az agyunkat és kiüresedett tekintettel élvezni az átlagosnál jóval látványosabb harcokat, ha pedig véletlenül becsúszik egy értékelhető fordulat is a történetbe, azt tapssal kell jutalmazni. Ez alól az aktuális évad sem kivétel. A csapat-csapat elleni dolog ugyan egy kis színt visz a dologba, de már-már felháborítóan gagyi a történelmi és pár random karakter ábrázolása. Gyakorlatilag a "legyen mindenből egy kicsi nehogy vki ne találjon benne semmit se" elv az ami érvényesül. Szerencsére a Fate felszínességéhez edződött lelkemet ez már nem hozza zavarba. Sőt szomorú, de a mostanában jelentkező anime sorozatok minősége és irányultságához képest a Fate még mindig a magasabb színvonalat képviseli. Hol vannak az idők, amikor egy éven belül jött ki a Death Note és indult el a Code Geass? Teljesen meg tudom érteni Miyazakit, aki úgy nyilatkozott, hogy legszívesebben visszavonná az egész munkásságát, mivel a műveivel egy olyan kultúrának teremtette meg a legitimitását, ahol ma az incest és az agyatlan hentait súroló ecchik vezetik az eladásokat, komoly foltot ejtve a Japán kultúra nemzetközi tekintélyén és egészen szerencsétlen irányba sodorva az új generációk értékrendjét.

2017. aug. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Már elnézést de ti biztos a Fate-ekről beszéltek? Mert akkor szomorúan közlöm veletek, hogy nem értitek a lényegét.
2017. aug. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
32%
Azért azt be kell vallani, hogy a Death Note és a Code Geass sem egy földön túli csoda. Fôleg az utóbbi nem.
2017. aug. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Nefri ***** válasza:
41%
7-es. A Death Note és Code Geass kb a világ minden anime közösségének egybehangzó véleménye szerint kiemelkedő művek. A népszerűségüket jól mutatja, hogy a Death Noteból egy rakás élőszereplős feldolgozás is készült és még 10 évvel a megjelenése után is mindenki ismeri. Code Geass esetében pedig Lelouch karaktere a mű befejezése után több mint 6 évvel még mindig a top 10 legnépszerűbb férfi karakter között foglalt helyet a NewType (Japán egyik legnépszerűbb anime magazinja) felmérései szerint. Illetve személy szerint egy komolyabb animés ismerősöm sincsen (komolyabb=minimum 300 sorozaton van túl), aki szerint a Code Geass ne top kategóriás mű lenne, még akkor is ha nem kifejezetten az illető ízlése a műfaja.
2017. aug. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%

Kedves Nefri! Nem tudom mennyire ismered a Fate animéket és a visual novelt, de a válaszod alapján elgondolkoztam azon, hogy mi ugyanarról a dologról beszélünk-e. Én olvastam a Fate/Stay Night Realta Nua-t, (ami egy újított, szinkronizált változat és már nem eroge(!), vagyis ha azt hiszed, hogy erről szól az egész,akkor tévedsz) és ismerem a többi Type-Moon művet is (pl. Kara no kyoukai, Tsukihime). Abban igazad van, hogy szerelmi szál is van a Stay Night-ban, de nem nem ez a történet középpontja, hanem a szereplők ideáljai (főleg Shirou-jé), de ez minden Fate-ben így van. Írtad, hogy nem árt kikapcsolni az agyunkat, pedig én a Fate/Zero nézése közben többet gondolkodtam, mint a Death Note közben, pedig azt még kezdő animésként néztem ráadásul a vége nagyon el lett rontva. Mikor azt írtad, hogy incest és "hentait súroló ecchi" akkor ugye nem a Fatekre gondoltál? Mert semmi köze nincs egyikhez sem.

Személy szerint nekem jobban tetszett a Code Geass, mint a Death Note, de mindkettő csak a főszereplők miatt volt jó. Viszont szerintem egyik sem egy igazán maradandó mű, arra nekem ott van a Ghost in the Shell. Ha a Death Note népszerűségének okára vagy kíváncsi, akkor az azért van, mert mainstream és nem is véletlen, hogy ezt ajánlják kezdő animéseknek, akik a megnézése után azt gondolják magukról, hogy ők a legnagyobb otakuk. És ha már felhoztad a NewType-ot, akkor azt is tudnod kellene, hogy az augusztusi listában a Fate/Stay Night-ból Shirou és Archer az 5. és 6. helyen állnak, Saber pedig a másodikon.

2017. aug. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#8

Nem is azt mondtam, hogy rosszak, hanem hogy azért nem akkora eresztés egyik sem, hogy az a kettő definiálja, mennyivel jobb volt az a kor, mint ez. Mindkettő átlag feletti, de főleg a Code Geass eléggé túlértékelt Gundam replika, aminél sok Gundam jobb. Mindkettőnél jöttek jobbak 2006-ban is és idén is.


Az, meg hogy mitgondol a közízlés, nem mindig mérvadó. Eszerint a Sword Art Online és Attack on Titan is egyike mindn idők legjobb animéinek, ami ugye nevetséges. Pedig ugye utóbbit ráadásul ugyanaz rendezte, mint a Death Note-ot.


#9

Imádom, mikor valakinek az az érvkészlete,mhogy "azért nem tetszik, mert nem érted", de addig már nem terjed ki a tudomány hogy el is magyarázza.

2017. aug. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!