Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudnátok néhány infót adni a...

Tudnátok néhány infót adni a Fate/ sorozatról? [Többi lent]

Figyelt kérdés
Ez pontosan egy játékról készült Anime? Hogy van a sorrend a sorozat kiadványokkal? Milyen műfajba tartozik?

2017. okt. 1. 22:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Urban fantasy. A "Grail Wars" nevű eseményről szól. A modern világban játszódik, de léteznek titokban mágusok. Van a Szent Grál. Van 7 mágus (master), és mindegyiknek egy megidézett szolgálója (servant). A servant-ok általában rég halott hősök szellemei, és elég kemények. Főleg Gilgamesh :D Na, szóval ez összesen 7 csapat, 14 ember, akik életre-halálra menő harcot vívnak a Grálért. Aki nyer, az megkapja a Grált, és a Grál teljesíti bármilyen kívánságát. Röviden ennyi a történet.


Volt egy Fate/Stay Night nevű játék. Nem hagyományos értelemben vett játék, hanem "visual novel", ami nagyjából azt jelenti, hogy feldobálja neked a döntéseket, és a döntéseid alapján alakul a történet, de közben inkább egy képregény szerűség. És elég nagy részben az volt a lényege, hogy szexi rajzolt lányok vannak benne. Nem játszottam vele, csak elmondás alapján írom ezt. Szóval ne vedd 100%-nak. Na most ennek a játéknak 3 "útja" volt (route=út nagyjából), vagyis három fő módon tudtad végigvinni. A végén 3 különböző lánnyal jöttél össze, de persze a történet is más volt. A nevük: Fate route, Unlimited Blade Works route (UBW), és Heaven's Feel route.


A Deen nevű studió a 3 route keverékéből, de főleg a Fate "utat" felhasználva készített egy animét, ez a 2006-os Fate/stay night. Ez elsősorban tizenéveseknek szólt, felnőtt fejjel nem túl jó.


Viszont sikeresnek sikeres volt, úgyhogy elkészült hozzá egy előzmény játék és előzmény anime, Fate/Zero néven. 2011-ben, az UFOtable nevű studiótól. Ez az előző Grail Wart dolgozza fel. A Zero sokkal sötétebb és komolyabb, mint a SN. És sokkal jobb is. Nekem a #1 személyes kedvenc animém.


A Fate/Zero sikere miatt a UFOtable elkészítette a UBW route anime adaptációját is 2014-ben. Ez szintén elég jó. És az animációja kiemelkedően jó. Nem spóroltak rajta, ezért csúfolják "Unlimited Budget Works"-nek is. A Heaven's Feel route-ot pedig 3 anime film formájában fogják feldolgozni, amiből az első idén október 14.-én jön ki.


Érdemes megnézni a Fate/Zero-t először, majd a F/SN-UBW animét, majd a Heaven's Feel filmeket, ahogy jönnek ki. A Deen animét lehet skippelni. De meg is lehet nézni, annyira azért nem rossz. Viszont ha megnézed, akkor kezdd azzal. A Fate/Zero után megnézni az elég rossz ötlet.


Ezeken kívül meg van egy rakás spinoff, alternatív valóság, meg mit tudom én. Amiket leírtam, azok a fő történetszál, kezdd ezzel.

2017. okt. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Itt van minden, ha érdekel.

[link]

2017. okt. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!