Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Csak engem szomorít el, hogy...

Csak engem szomorít el, hogy mostanában nagyon elhanyagolják az animék magyar szinkronizálását?

Figyelt kérdés

Nem mintha annyira nehéz lenne angol szinkronnal (ami egyébként számos animénél trash) vagy magyar/angol felirattal megnézni, viszont én örömmel hallanám a karaktereket magyarul megszólalni.

Szívesen megnéznék egy Gurren Lagannt, Borutot, SAO-t, DBS-t vagy AOT-ot az anyanyelvünkön.

Igény már pedig lenne rá, Magyarországon (beleértve engem is) sok a Weeb és az Otaku.



2017. dec. 26. 16:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%

Sajnos nem csak téged.


Engem jobban elszomorít az igénytelenség, és még az, amikor bizonyos szavak jelentésének nem néznek utána, mielőtt használják. Nyugodj meg, most szerencsére még nem történt nagy baj, mivel ez csak a gyakorikérdések.hu, de nehogy véletlen valahol máshol leégesd magad. Csak szólók.

2017. dec. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem szomorít el, soha nem szerettem a japán rajzfilmek magyar szinkronjait. Nálam a Japán hang/Magyar felirat a nyerő. DBS-t pl. Japán hanggal, angol felirattal nézem, hibátlan.
2017. dec. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

2 probléma van vele


1 Az animefanok többsége a 14-18 éves korosztályban van, a kereskedelmi tv-ket a 18-49 éves korosztály nézőaránya érdekli.


2. Ha mindenki ingyen nézi az animéket indavideón, amiből aztán soha egy fillért nem látnak vissza azok akik leszinkronizálták.

2017. dec. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%
el szomorít? mi a *** te ember vagy ????? magyar vagy angol ferilatal az igazi ja és japán hangal az nékül nem adja át az élvezetet nem tudod bele élni magad ez a lényeg hogy bele éld magad (aki nem igy nézi nem anime fan)(angol-angol felriratra célzok)
2017. dec. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%
angol-angol ferilat XD magyar-angol ferilat (kezdek meg hülyulni) XD
2017. dec. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hála istennek hogy elhanyagolják. Így is elég rossz az anime megítélése Magyarországon, az hiányzik csak hogy a TVben is az a cringefest menjen amivel a weeb/otaku nézõközönséget szolgálják ki.

Ha pedig nem tudod mit jelentenek ezek a szavak, ne használd õket.

2017. dec. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%
Nem csak téged, de ez így van jól. Panaszkodsz az angol szinkron minőségére, miközben a magyar még azt is alaposan alulmúlta. A Borutót, SAO-t, DBS-t, AoT-ot pedig még az eredeti nyelven is hanyagolni kéne, nem hogy tovább népszerűsíteni.
2017. dec. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Én annak is örülnék, ha azokat az animéket sugároznák, amiket már leszinkronizáltak, pl.Death note, FMA, ezek jó animék és a szinkronjukkal sincs gond.

Nem kell ide SAO, AoT meg Boruto, nem is tudom hogy gondolhattad komolyan, hogy ha egyszer netalántán újra elkezdenek animéket szinkronizálni akkor ezekkel a szemetekkel kezdjék. Az általad felsoroltak közül egyedül a Gurren Lagann jó.

2017. dec. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ezekkel kezdenék, ha újrakezdenék a szinkronizálást. A Dragon Ball egy Magyarországon is ismert, felépített név a többi meg csak simán kurvä népszerű, és ez az, ami számít. A TTGL pedig sosem kapna szinkront, mert itthon szinte ismeretlen és már 10 éves elmúlt.
2017. dec. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Trevor. ***** válasza:
100%

Nem bánnám, ha lenne pár szinkronos manapság, bár attól tartok, hogy valami hypeolt tucat anime lenne, ami eredeti nyelven sem érdekel. És a jó magyar szinkron is ritka. Persze kivétel akad, pl. Death Note.


Az pedig egy dolog, hogy te mit néznél szívesen magyarul, az meg megint egy másik, hogy egy TV csatornának mi éri meg. Bevált és népszerű élőszereplős nyugati sorozatok (Trónok Harca, Walking Dead stb.) vagy animációs sorozat, amiről sokan még mindig azt hiszik, hogy gyerekeknek való mese, ha meg meglátják, hogy véres harcolós valami, akkor agresszív mesének titulálják és megint előjön valami Dragon Ball botrányhoz hasonló. Egy tv csatorna nem fog kockáztatni, azt fogja leadni, amire a tömegek vevők.


Egy weebet nem feltétlenül érdekli az anime, míg egy otaku csak eredeti nyelven hajlandó nézni.

2017. dec. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!