Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Csak engem szomorít el, hogy...

Csak engem szomorít el, hogy mostanában nagyon elhanyagolják az animék magyar szinkronizálását?

Figyelt kérdés

Nem mintha annyira nehéz lenne angol szinkronnal (ami egyébként számos animénél trash) vagy magyar/angol felirattal megnézni, viszont én örömmel hallanám a karaktereket magyarul megszólalni.

Szívesen megnéznék egy Gurren Lagannt, Borutot, SAO-t, DBS-t vagy AOT-ot az anyanyelvünkön.

Igény már pedig lenne rá, Magyarországon (beleértve engem is) sok a Weeb és az Otaku.



2017. dec. 26. 16:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy akinek megszokta a füle már a japánt, az érzi is, hogy nagyon nagyon érzelmes a japán nyelv, amit a mi cuki kis magyar szinkronjaink nem tudnának visszaadni.


Arra is csak tárogatom a karjaimat, hogy sokan lusták olvasni a feliratot. Miért? Őszintén, nem váltanak olyan hirtelen a jelenetek, hogy ne lehessen kényelmesen olvasni és közben feldolgozni a képen látottakat.


A másik pedig amit említettek, az a korosztály. Nekem van egy 10 éves öcsém. Az én lelkem felszólal, ha leülök nézni, hogy *OMG VÉGRE ANIME, DE IMÁÁÁDOM!!!* Az öcsém meg csak ül, és fapofával nézi, arra gondolva, hogy ez full átlagos rajzfilm, mint a többi, amit valaha látott. Japánban készült? Oké, tök jó, de ez csak "mese."


Aki benne van ebben a szubkultúrában, az eredeti szinkronnal nézi. Aki meg nincs, az lesz/\rja még a létezésüket is, számára sajnos ugyanolyan "mese"(rajzfilm), mint a többi, eggyel kevesebb vagy több, hótmindegy.

2017. dec. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Sracok, ezzel a kerdessel nem akartam egy embergyulolo kozosseg celpontjava valni, viszont amikor meglatok egy ilyet hogy "mi a *** te ember vagy?" elegge elvesztem a hitem az emberisegben


A feliratolvasasrol meg:

Sokszor este szivesen teszek ata TVm re animet, viszont aamikor faradt szememmel nezve elmosodnak a feliratok..

2017. dec. 28. 00:38
 13/13 anonim ***** válasza:

Igaz sokan leírtàjk azt amit èn Az magyarszinkron egy kaki

Mert igènytelenűl csinàljàk meg de nekem is lenne rá igènyem vagyis szeretnèm èn is làtni ezzeket az animèket sznkronizàlva

2018. szept. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!