Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Egy animés miért fikázza a...

Egy animés miért fikázza a többi animést?

Figyelt kérdés
Ez nekem magas 😑

2018. febr. 24. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert gyerekesek.


Egyébként van különbség a fikázás és a kritika között is, szóval ha csak megsértődtél, mert elmondták, hogy a kedvenc animéd csak egy középszerű hypevonat, akkor valószínűleg igazuk volt.

2018. febr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert mi az, hogy "animés"?

Csak azért mert ugyanabban a médiumban fogyasztasz, elvárod hogy mindenki puszipajtásként kezeljen?


Ilyen tág fogalmi alapon mint az anime, nem tud összetartó közösség alapulni.

2018. febr. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Mert Magyarorszáhon 2 nagy animés csoport van: azok, akik csak azért kezdtek el animét nézni, mert "menő", általában nem láttak többet pár tucatnál és jellemzően az Attack on Titan és SAO a kedvenceik. Velük nem igazán lehet érdemlegesen beszélni animékről, mert egyrészt alig van tapasztalatuk, másrészt mert csak menőzésből nézik.

És vannak a sznobok, akik mint mindenhol, az anime-kedvelő szubkultúrában is megtalálhatók. Ők általában az általuk látott animék bő kédharmadát "rossznak" vagy egyenesen "szörnyűnek" nyilvánítják, és ettől érzik magukat tapasztaltnak, felsőbbrendűnek, jó ízlésűnek, miközben inkább az a szánalmas, hogy az animék 70%-ába csak azért kezd bele, hogy elmondhassa az adott darabról: gyenge. Lényegében nem is mondahtja el magáról, hogy anime kedvelő, hiszen a legtöbb olyant, amit megnézett, nem is élvezte.


A normális anime fanok, akik a legtöbb általuk látott darabot viszonylag reálisan tudják megítélni, és egyes esetekben el tudják ismerni, hogy xy-ért csak elfogultságból rajonganak, és nem az velük a helyzet, hogy a legtöbb animét az egekig magasztalják vagy agyon szidják... elenyésző a számuk Magyarországon. Ezért van az, hogy az egyik animés fikázza a másikat.

2018. febr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem vagyunk egyformák. Akik filmeket, sorozatokat néznek, szerintem ugyanúgy "fikázzák" egymást, de egyébként bárhol megfigyelhető ez a jelenség, mivel nem az határozza meg egy adott ember jellemét, hogy mit szeret és mit néz, így aki kötözködő, az akkor is az lesz, ha animéket néz, vagy ha norvég bábműsort.
2018. febr. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Engem nem bántott senki csak mindenhol ezt látom...marják egymást...én jól kijövök általában mindenkivel...szimplán ezért nem értem mik ezek a rosszindulatok és nem kritikáról beszélek...
2018. febr. 24. 21:02
 6/6 anonim ***** válasza:
67%

Mert a magyar animés közösség élhetetlen és egészségtelen.


A java az ilyen Animegyetem színvonalat követő tucatszarokért rajongó kamasz, akiknek a lényeg, hogy legyen az anime "jó grafikás" (értsd digitális, telenyomva SFX-szel), nem öregebb 4-5 évesnél és egy anime már attól érett, ha derékig gázol a vérben és/vagy a csöcsben és mély, ha öncélúan búval bäszott.


Egy töredéke pedig régi anime elitista, aki szerint az elmúlt 10 évben nem csináltak semmit, ami legalább tűrhető, kivéve a Ping Pongot és a Tatamy Galaxyt, az aranykor pedig a 90-es évek vége volt. Minden szar, ami nem arthouse, "anime was a mistake", alapvetés, hogy egész műfajok természetüknél fogva szarok.


Akinek pedig az átlagot kellene kitenni, gyakorlatilag nem létezik, itthon maroknyi csapatot számláló kis baráti csoportokba szerveződik, ami nem akar kapcsolatot építeni a másik kettővel vagy elmenekül külföldi közösségekbe.


Ami pedig a magyar közösség szószólóit illeti, tekintélyelvűek és semmilyen szinten nem állják a kritikát. Ha nem úgy táncolsz, ahogy ők fütyülnek elhallgattatnak és tiltanak, miközben megpróbálnak magukba kényszeríteni.

2018. febr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!