Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » "Okos" film/sorozat/könyv/anim...

"Okos" film/sorozat/könyv/anime/mangák?

Figyelt kérdés

Olyan filmet keresek amiben vagy a főszereplő karaktere nagyon érdekes, vagy okos. vagy maga a történet elgondolkodtató olyan szinten, hogy napok után is agyalsz rajta.

Egy pár példa


Film: Viharsziget, Közönséges bűnők, harcosok klubja

Sorozat: Szökés,Sherlock,Mr robot

Anime: Code Geass, Kaiji , Akagi

manga: Liar game


ilyesmikre gondolok, könyet még nem olvastam ilyet szóval arra nincs példám.



2018. ápr. 17. 21:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%

Anime: Death note

Vannak benne savant szindromasok (ők erdekesek) de a főszereplő nem ilyen beteg hanem csak okos és ez jó de a bűnözésről illetve a nyomozásról szól van benne fantasy meg minden de szerintem fantasztikus anime

2018. ápr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Lattam sajnos, es olvastam is , de azert koszonom, meg varom a valaszokat
2018. ápr. 18. 21:15
 3/24 anonim ***** válasza:
Eredet, Mementó, Hetedik. Ezek mind filmek, és nagyon jók.
2018. ápr. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Köszi, sajnos ezeket is láttam de az eredetet újranézem. Még jöhetnek. :)
2018. ápr. 18. 22:16
 5/24 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Tökéletes trükk, Remény rabjai (ez egy kicsit kilóg a többi közül), Hatodik érzék.
2018. ápr. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Az egyszerűség kedvéért átmásolom egy animés kérdéshez írt hozzászólásomat, az illető nem vágyott túldramatizáltra, ezért szabadkoztam olykor e vonatkozásban:


- SOROZATOK:


death parade

(Kb 12 rész, a bűnösöket hogyan ítélik meg a túlvilágon.)


gunslinger girl

(CSAK az első évadot ajánlom. Nem tudom, hogy túlzottan dramatikusnak hatna -e számodra, mert meglehetősen az... viszont kiváló felnőtt anime. Traumatizált kislányokat agymosást követően egy "apához", azaz kiképzőtiszthez rendelik, és rendszeresen elmeprogramozzák őket mint az "apjuk" testőreit; két gyilkolás között szokásos gyermeki életet élnek, kb 9-11 évesek, babáznak, plüssmaciznak.)


psycho-pass

(Zseniális ez is. Morbid szadizmus is megjelenik olykor, valamint egy kissé orwelli disztópia körött játszódó scifi, kifejezetten filozofikus, árnyalt, kérdéseket felvető scifi-krimi animesorozat, szerintem relatíve kevés akciójelenettel - szerencsére.

Eddig az első évadot láttam (22 rész), de van 2. évad is (asszem 11 részes), plusz utánuk animemozi)



- ANIMEMOZIK:


eve no jikan

(scifi, 100 perc körüli, de teljesen ugyanez a kb 5-6 részre bontott verziója is, tehát az is csak 100 percnyi.

VAN-E LELKE AZ ANDROIDOKNAK?)


grisaia no meikyuu

(akció, dráma, katonai, lélektani, tragédia, seinen)

(Ez előtt kell megnézni az amúgy majdnem ennyire igényes Grisaia no Kajitsu-t (akció, dráma, ecchi, iskolai, lélektani, romantikus, slice of life, tragédia, vígjáték, seinen).)


Planetarian - Chiisana Hoshi no Yume

(A "planetarian - hoshi no hito" 80%-ban lefedi ezt, talán recap.nak mondanám, DE INKÁBB A CHIISANA-T AJÁNLOM.

Egyébként lehet, hogy most nem erre lesz szükséged, mert ez bár scifi, de a vége könnyfakasztó dráma.

Addig is NEM jellemzi a dráma, és egy ideig nem is áll össze a kép a nézőben, miért látszik idegesítőnek az egész, aztán kiderül, hogy... na, szerintem nézd meg mégis ;-) VAN-E LELKE AZ ANDROIDOKNAK?)

2018. ápr. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

* Grisaia no Kajitsu -> animeSOROZAT.

(Grisaia no Meikyuu: animemozi.)

2018. ápr. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Steins;Gate


Időutazásról szól, annak lehetőségeiről, veszélyeiről, továbbá emberek közötti érzésekről és kapcsolatokról. Minden idők legzseniálisabb animéje szerintem, bár a 12. részig unalmasnak tűnhet elsőre, mert jelentéktelennek tűnő dolgok történnek addig, smiknek csak később lesz jelentősége. Az első 12 rész inkább csak egy felvezetés, ami megágyaz minden idők egyik legjobb történetének.

2018. ápr. 23. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Mahou Shoujo Madoka Magica


Az első 3 rész még nem tűnik olyan nagyszerűnek, de utána rendesen beindulnak a dolgok.

2018. ápr. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%
Steins;Gate: én kissé szedett-vedettnek találtam, nagyon messze van a zseniálistól. Gyenge középszerű, tele sablonokkal, erőltetett írói kiagyalásokkal, és kitalálható verziókkal (hogy miként lehet különféle szálakon vinni az eseményeket). Fiatalok (tinik, huszonévesek) kedvence, akik nem láttak még elég krimit, se elég scifit.
2018. ápr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!