Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Kezdőnek milyen animét ajánlan...

Kezdőnek milyen animét ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Nagyon nem vagyok otthon ebben a kultúrában, de szeretném egy kicsit jobban megismerni.

Eddig a Death Note-ot láttam, és az NAGYON bejött. Valaki ajánlotta még a Cowboy Bebopot, és az is vagánynak tűnik.

Ajánlhattok bármit, de elsősorban kicsit komolyabb sorozatokra lennék kíváncsi, szóval ne tizennégy évesek szerelmi életéről szóljon, ha lehet :))


Köszi előre is a válaszokat.



2019. ápr. 29. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Fullmetal Alchemist: Brotherhood, nem mondom hogy teljesen komoly, vagy hogy egyáltalán nem gyerekes, de szerintem elég jó...


Akkor ott az One Punch Man is, illetve valóban a Cowboy Bebop az egyik legjobb valaha, csak kicsit régi és az sokaknak mostanában nem jön be.

2019. ápr. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Fullmetal Alchemist: Brotherhood, hogy érted hogy "elég jó"?


Kiváló történetvezetés, jól megírt karakterek (a női karakterek is talpraesettek és menők, nem szorulnak szőke hercegre) tele érzelmekkel, és a humoros részek is a "jó" helyen vannak - nem erőltetett, nem zavar be a pillanatba.

2019. ápr. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
:D
2019. ápr. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is szeretem, de objektíven nézve azért nem tökéletes (szerintem).

Nálam 8.5/10, ami nagyon jónak számít...

Most nincs kedvem egy kritikát leírni.

2019. ápr. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Ha a Cowboy Bebop nem riaszt azért, mert "régi", akkor kezdj neki bátran, főleg ha ránézésre bejön a stílusa. Nagyrészt epizodikus, de az 5. rész környékétől megjelenik egy vissza-vissza térő vonal.

Szerintem a 95-ös Ghost in the Shellnek is érdemes adni egy esélyt, ha meg bejön, ott a 2 évados Stand Alone Complex sorozat.

A Fullmetal Alchemist Brotherhood is jó választás, hosszabb, de megéri végignézni. Kicsit talán Avatár: Az utolsó léghajlítóhoz hasonlítanám.

Ha szereted az epizodikus történetvezetést, egyik kedvencemet, a 2003-mas Kino's Journeyt is megemlítem, hátha megtetszik. Nem tipikus kezdő sorozat, de nincs benne semmi elfajzottan japán.

Ha véletlenül a Death Note folyamán ajánlanák neked a Code Geasst, kezeld fenntartásokkal. Nem mondom, hogy rossz, de messze nincs annyira kidolgozva a története, és sokkal de sokkal akcióközpontúbb. (Ha az utóbbi nem zavar, akkor nem szóltam, csak nekem sikerült vele pofára esnem)

+ Ha valami furcsább is érdekelne Satoshi Kon filmjeit is ajánlom.

2019. ápr. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Dororo tetszeni fog szerintem és még csak most kezdték el nemrég újra animálni! Magyar feliratos
2019. ápr. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
9%
A Naruto-t nézd meg. Szerintem ez alap.
2019. máj. 2. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Steins;Gate
2019. máj. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! A személyes kedvenceimet ajánlanám: Death Parade, Psicho-pass, Tokyo Ghoul, Black Bullet.
2019. máj. 11. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Petrovics Milán ***** válasza:

Goblin Slayer. Ha szereted a komoly témát mindenképp ajánlom.

Továbbá a Pajzs Hősét, amine hirtelen nem jut eszembe teljesen a japán neve.

2020. jún. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!