Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A wish kamu vagy nem?

A wish kamu vagy nem?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy van olyan aki rendelt és megkapta. Azt is tudom, hogy volt aki megkapta és rossz minőségű volt. De olyat is hallottam már, hogy jó. No totál véletlenül bele botlottam egy 150 forintos termékbe 75 forint kiszállítással. Most ez hogy van? Tulajdonképpen brutálisan megérné megvenni ha igaz lenne, de ilyenkor az ember agyában nyilván felkapcsol egy vészjelző, hogy ennek átverés szaga van még képernyőn keresztül is szóval végül nem vettem meg... Ti kifizettétek volna azt az összeget annak tudatában, hogy lehet meg sem jön?

Másik kérdés ami felmerült vele kapcsolatban tud többet leszedni mint amit én a kosárban látok? (pénzre gondolok)



2019. szept. 6. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Teljesen biztonságos!

Ha esetleg nem érkezik meg a termék azt az ügyfélszolgálat menü pontban magyarul tudod jelezni. Általában megkérnek, hogy várj +5 napot és ha azután sem érkezik meg visszautalják a pénzt.

Csak annyi pénzt vonnak le amit végösszegként látsz a kosárban.

2019. szept. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az EU-ban büntetett felárazás nevű átverést használják. A 2000 forintos termékre ráírják, hogy 20 ezerről volt leárazva, ettől megnő a vásárlási hajlandóságod, mert azt hiszed kihagyhatatlan akciót fogtál ki egy 20 ezer forintos minőségi kategóriában. Közben a 2 ezer forintos terméken már rajta van a nyereség, tehát annak értéke és minősége is akörül van.

A te 150 forintos terméked is valami gagyi, olcsó kínai tömeg gyártott utánzat lehet, ami annyit is ér, ha 250 forint körüli áráért megéri a világ másik feléről postázni az eladónak.

2019. szept. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Épp ma szereztem élményeket, írok regényt. :D


Szóval meg akartam nézni egy drón árát a Wishen.

Böngészőből átdobott, hogy töltsem le az alkalmazást ott regisztráljak, mondom jó, kíváncsi vagyok mi ez a divatos Wish.


Egyből azt mondja, ajándékot kapok.

Eléggé túlárazott cuccok jelennek meg, több ezres körömlakk, napszemüveg, mobiltok amiből rá se lehet jönni, milyen telefonra jó.

Választottam egy kocsiba való mobiltartót, szerinte -úgy emlékszem- 4000, mondom biztos nem annyi, de ingyen megéri.

Tovább nyomom, házhozszállitás 300.

Hoppá, csak megnézem eBayen ezeket, igazam volt, 350 ért kapni. Kicsit félretettem, biztos kell nekem az a tartó? Csak 50 forintot spórolnék vele.

Mire visszanéztem gondolom kivette az ajándék besorolásból, mert már 700 valamennyit akart kérni érte.

Töröltem a kosárból, nézem amiért regisztáltam.

Ebayen egy hónapja 2100 volt, most 2800, reméltem, máshol még olcsóbban találok.

Találtam többet is 2000-ért. A rendelés megnyomása után megkérdezi kell-e bele led, rossz, közepes, jó minőség, persze a legbénább (vajon van különbség köztük?) kerülne 1800-ba de az elfogyott, a következő minőségi lépés 5000, legjobb 7800. Plusz postaköltség. Eredeti ár 26000.

Hagytam a fenébe.


Délután anyós talált a gyereknek egy játékot, facebook csoport 1000 Ft, nyerészkedő valaki. Vegyem meg. Mondom ez Kínából nem ennyi, eBayen meg is találtam 300-ért.

Még egy próba Wish-el, ott 600-ért lett meg, kosárba rakás után 300 posta.

Hehe. Alkalmazás törölve.


Az ide vonatkozó rész - böngészőben maradtam belépve, betöltéskor 1 méteres maci ami 100ezer egyébként most 150+70 pénz ha én vagyok a leggyorsabb, egyébként visszatérítik. Rányomtam hátha valami jó élmény ér, a Tescoban is 3000 egy ilyen.

Nemrég kaptam levelet, hogy bocs nem nyert, szept. 10-ig kérhetem vissza a pénzem (ha valaki elfelejti helópénz), kérhetem wish-pénzben is, amit levásárolok. Vagy 14 napon belül megkapom a kártyámra. Várok.

A kártyaadataim beírásakor gondolkodtam kicsit, de hát ez egy nagy, ismert cég, biztos nem az én "pár macinyi" pénzem fogják ellopni.


Szóval maradok eBaynél, néha Alinál, olcsó kínai kacatot onnan rendelek olcsón, postaköltség nélkül, a Wish meg helyezze fel magának az ánusztágítókat, amiket a reklám részeként feldobál facebookon.

2019. szept. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!

A kérdésedre válaszolva: nem kamu a 150 forintos rendelés sem. Viszont csak az kapja a megrendelt terméket annyiért, aki a legeslegelső volt. A többi visszakapja a rendelése árát.

2019. szept. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
Szia! A 152 forintos rendelés nem kamu, viszont azok a termékek nem mindenkinek jelennek meg. Nekünk pl. nekem nem de a feleségemnek igen, és sikerült is egy gyereknek való fejlesztős játékot megnyernie, ami 4000 ft körül lenne, tegnap érkezett meg, a csomagon is értéknek 13 dollár volt feltüntetve, és fizetett érte 152+75 ftot. A lányunknak nagyon tetszik :)
2019. nov. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!