Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ki rendelt már ohuhu filceket? ❓❓

Ki rendelt már ohuhu filceket? ❓❓

Figyelt kérdés

Karácsonyra szeretnék szüleimtől, de magyar oldalon nem találok csak amazonon.Mi még nem rendeltünk amazonról így azok segítséget szeretném kérni akik ebben tapasztaltak.

Igazából az amazon.de oldalról tudok rendelni Magyarországra. De nem tudom hogy van-e szállítási költség vagy vám (40€-s az a filckészlet amit én szeretnék).

Szeretném a tapasztaltak segítséget kérni!!!!



2019. szept. 28. 08:19
 1/1 anonim ***** válasza:
77%

Ohuhu markert venni inkább csak az USA-ban élőknek éri meg, számukra ár-érték arányban valóban jó vétel, de Magyarországra drága onnan a szállítás. A német amazonon én nem sok Ohuhu markert láttam, ezért az amerikai oldalt vettem alapul, ott közel 40 dollár az áfa és importdíj. Az amerikai Amazon oldalról úgy működik a rendelés, hogy a fizetendő végösszegbe (már, amelyik viszonteladó szállít Magyarországra) már előre bele van kalkulálva egy becsült importdíj, az áfával együtt. Vámot ekkora értékhatárnál még nem kell fizetni.


Aztán, ha a vámkezelés során nem akad fent a csomag, akkor utólagosan visszatérítik ezt az összeget a számládra.


A témánál maradva, ha már alkoholos marker, én akkor inkább a Promarkert javaslom, azt idehaza is egyszerűbb beszerezni, jó minőségű és árban nagyjából ugyanott vagy vele. Esetleg a Copicot, ezen belül is a Ciao-t egyre több művészellátóban látom, és árban az sem sokkal több, mint a hasonló kaliberű markerek.


A Touch Twin brushmarkert is jónak mondják még és azt is lehet több hazai üzletből rendelni/venni, bár ennek kapcsán nincs személyes tapasztalatom. Illetve, a Touch Twinnek létezik egy olcsóbb, kínai utángyártott, sima filcvégű verziója is, Wishen, eBay-en meg Aliexpressen általában ezekbe lehet könnyen belefutni. Nyilatkozni ezekről sem tudok, bár ha az ember csak ismerkedik a markerekkel talán célszerűbb döntés lehet egy ilyen olcsóbb szettre beruházni, hogy egyáltalán kézre áll-e az illetőnek ez az eszköz. A sima filcvégű markereknél túl nagy minőségbeli szórás amúgy sincs, az ecsetvégűeknél már bele lehet futni gagyiba.


Egyedül talán a színválaszték az, ahol jelentősebb eltérések vannak, a drágább, nevesebb márkák szélesebb, sokszor "természetesebb" színskálával bírnak.


Ha kérdésed van a témával kapcsolatban, írj nyugodtan, egy időben eléggé rá voltam kattanva a markerekre, gyűjtöttem és használtam is őket rendesen, újabban már inkább akvarell+színesceruza-párti vagyok, már ha persze tradicionális, s nem digitális alkotásról beszélünk. :)

2019. szept. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!