Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hol érdemes ilyenkor panaszt...

Hol érdemes ilyenkor panaszt tenni? Hogy lenne eredményes?

Figyelt kérdés

Tegnap az egyetemünk szervezésében bálon voltunk, ahol kifogástalanul viselkedtek velünk. Sehol nem volt megjelenítve, hogy dresscode van, mindenki tudta, hogy nagyjából elegáns öltözet kell, a barátaimon is öltöny volt, nyakkendő, ing, stb., ám a biztonsági őrök hazaküldték őket, hogy vegyenek fel alkalmi cipőt, mert a velúr cipő nem az. Én ezt maximálisan meg is értettem, megpróbáltam megkérni őket szépen, hogy legyenek szívesek beengedni őket, nézzenek körül a hátuk mögött, egy csomó ember bent nemhogy velúr cipőben, de sportcipőben volt bent, egyébként pedig a barátaink 20-30 km-re laknak és a cipőn kívül semmi kivetnivaló nincs a ruházatukban. Nem érdekelte őket, mondták, hogy cseréljék le. Ekkor az egyik srác mögöttünk felszólalt, hogy rajtuk sem olyan cipő van az öltöny-ing-nyakkendő kombóval, mire leordította, hogy mi köze van ehhez. Ekkor megkértem, hogy adja ide a panaszkönyvet, szeretném ezt a magatartást feljegyezni. Cinikusan csak bólogatott és mondta, hogy jó, álljunk félre. Végül elmentünk hozzánk cipőért nekik.

Mikor mentünk vissza, vitték a barátaim a kezükben a rendes cipőjüket, de rajtuk volt a formális és azzal kezdte a biztonsági őr, hogy “ha meglátlak titeket bent sportcipőben, szétbszom a seggeteket”. Ekkor megint megkértük, hogy lesz szíves nem ilyen hangnemben beszélni, ha már ennyire szigorúak a szabályok és bálon vagyunk és továbbra is igényelnék egy panaszkönyvet. Borzasztóan le teremtett engem is, majd azzal zárta, hogy be sem enged, mert szemtelen vagyok. Nem érdekelt, mentem be a többiekkel.

A ruhatárban is érdeklődtem a panaszkönyv iránt, ott adtak egy telefonszámot, amit hívjak fel, de aki felvette csak lecsapta, hogy nincs helye panasznak a rendezvényen, nem is érdekelte mi történt. A portán is kértem, ott sem volt ilyenre lehetőség. Felmentünk magára a bálra, fent mindenki hulla részeg volt, a pultosok sem viseltek alkalomhoz illő öltözetet (kék farmer, színes pólók, stb.). Amikor megkérdeztem egy ottani szimpatikus biztonsági őrtől a cég nevét (hiszen tudni akartam azt is, ha panaszt teszek valahol), de nem árulta el. Megjegyzem, semmi kitűző, cégnév, igazolvány nem volt rajtuk, csak a kabátjukon volt nagy “safety” felirat. Végül meguntuk ezt az egész hercehurcát és hazamentünk, a buli sem volt jó, playbackről mentek a fellépők is, nyilván ez már nem tartozik a panaszba, de akkor is.


Ilyen (hosszú :D ) esetben hol tudnék panaszt tenni, hogy érdemes? Írásban? Telefonon? A pénzünket szeretnénk visszakapni.



2019. nov. 21. 11:41
 1/5 A kérdező kommentje:
És képeket is készítettem, persze csak lábakról, ahol látszik egy konkrét nagyobb társaságnál is, hogy sportcipőben vannak, mögöttük pedig a biztonsági őrök állnak.
2019. nov. 21. 11:45
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha az egyetem szervezte a bulit, akkor õk meg tudják mondani, kit kértek fel biztonságinak. Vagy a hely tulaja.
2019. nov. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Illetlen bunkók, lehet szakmai előírás nekik...
2019. nov. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Te tényleg ennyire proli vagy? Milyen panaszkönyv? Aztán beleírtál volna és akkor mi lesz. Örülj, h nem ment neked az őr. Nyílván akik sportcipőben voltak azok komolyabb emberek , mint te. Csak ezt sajnos nem tudod beismerni.
2019. dec. 13. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kik a komolyabb emberek? A részegen szaladgáló egyetemisták, meg a lány, akinek a bejáratnál adtam oda az ünneplő váltócipőmet, hogy bemehessen? Ha ott sem voltál miért kell egyből okoskodni? Proli, mert panaszönyvet kérek? Erre van és KÖTELEZŐ odaadni, ha a fogyasztó/vendég kéri! Te proli... szép estét!
2019. dec. 13. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!