Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Irnátok véleményt a versemről?...

Irnátok véleményt a versemről? Tudom béna.

Figyelt kérdés
2019. dec. 11. 23:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/105 A kérdező kommentje:

Ősz van ám mindjárt tél

Szavam messze elfujja  a szél


Viszi viszi messzire

Országoknak ezreibe


Falunak kis szegletébe

Emberek dobogò szivébe


Viszi a szavam melyet mindenki megfogad

Még mielött eljövé az alkonyat


Még mielött fekete felleg lepné be a tájat

Szeress ne okolj mást mig magad hibátlannak nem láttad


Élj boldogan teremts csodát

Sötétlő égre életed csillagát


Fényes , arany gyönyörű  csillagot

Melynek fényében fejedet boldogan álomra hajthatod

2019. dec. 11. 23:09
 2/105 anonim válasza:
73%
Hűűhhaaaa, itt valaki nagyon Petőfi Sándor...
2019. dec. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/105 anonim ***** válasza:
100%

Szó-tag-szám.

Ez a legzavaróbb a versedben. Ja és nem kéne ennyire tördelni.

Értelme sincs sok, amennyit felfogtam az elég nyálas.

Nézz a függönyre, ahogy átszűrődik rajta a fény, írj róla legalább két oldalt, küldd el nekem, nézz rá a növényekkel benőtt falra, írj arról is 2-3 oldalt, aztán majd meglátjuk mi lesz. Ha így szépen visszalassulsz, mint ahogy remélhetőleg gyerekkorodban egy órán keresztül tudtad nézni a szobád falát, a kis repedéseket, fényeket, textúrákat, a pókot... Akkor lehet belőled valami. Nem szabad eleinte hatalmas gondolatokkal dobálózni, mert végtelenül elcsépelt lesz. Nem szándékom megbántani téged, és én sem vagyok költő, még csak művész sem, bár nálam sokkal tehetségtelenebbek annak nevezik magukat. Én meghagyom a nagyoknak, de ha te próbálkozni szeretnél, hát tedd azt. Csak gyakorolj sokat, és kérd ki pártatlan emberek véleményét.

2019. dec. 12. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/105 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

De amugy van még vagy 20 versem ugyhogy tehetek még ki hátha az jobb

A szòtagszámmal mindig bajba voltam azt tudom hogy rossz.

2019. dec. 12. 06:56
 5/105 anonim válasza:
Olvasd el pl. Hegedüs Géza: A költői mesterség c. könyvét, antikváriumban fellelhető. Ebben megtalálod azt a szakmai minimumot, amit egy költőnek ismernie kell. Én azt szoktam mondani, hogy jó költő csak az lehet, aki akrobata módjára tud bánni az anyanyelvével. De ha csak a magad kedvére írogatsz, akkor nyugodtan csináld tovább. Az "eljövé"-hez hasonló nyelvi szörnyűségeket pedig felejtsd el!
2019. dec. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/105 anonim ***** válasza:
Szerintem te se tudtad pontosan, hogy miről akarsz írni, csak írtál.
2019. dec. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/105 anonim válasza:
100%
Szerintem az emberek jórésze átesik egy versíró időszakon. Aztán van akinél elmúlik, van akinél megmarad. Szerintem nem kell számolnod a szótagokat, nem kell keresni a bükkfa rímeket. Fedezd fel inkább a dallamot a verselésben. Az igazi költőt az idő méri meg. Ha van hozzá kedved, akkor verselj. Próbáld spontán tenni és amikor jön magától, akkor vesd papírra. Aztán nézd vissza egy idő múlva, hogy mit írtál korábban. Látni és érezni fogod a hibákat. Kezdetben csak négy sorosokat írj. Aztán amikor könnyebben megy akkor vágj bele a hosszabb verselésbe, vagy amikor spontán kicsordul belőled. Aztán majd mindent eldönt az idő. Természetesen olvass verseket - minél többet és többféle stílusút! Ne add fel ha rossz kritikát kapsz!
2019. dec. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/105 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. dec. 14. 18:30
 9/105 anonim válasza:

1 tipp

Ezreibe helyett ezribe

:)

2019. dec. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/105 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2019. dec. 16. 06:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!