Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Van-e valami jogi akadalya a...

Desintegrator kérdése:

Van-e valami jogi akadalya a Dunaparton heverö uszadekfak begyüjtesenek, illetve meg lehet-e allni valahol autoval közvetlenül a Dunaparton?

Figyelt kérdés
Az alacsony vizallas miatt nagyon sok uszadekfat mosott partra a viz. Ritkan jarok Budapesten, hogy szemelyesen nezzek utana.

#Duna #Duna-part #hordalék #uszadékfa #alacsony vízállás
2020. jan. 8. 09:08
 1/2 anonim válasza:

Szerintem nincs, es úgy vélem 2 dologra kell figyelni. Az egyik hogy a Duna vize azért nem tiszta szóval ezt figyelembe kell venni a felhasználásnal. A másik pedig hogy elvileg egy nemzeti park területéről nem szabad elvinni semmit. Persze ez azért elég kicsi szakaszt érint a Dunára vonatkozóan és szerintem senki nem veszi komolyan de ezt kérdezted.

"Elhalt, fekvő fa gyűjtése....erdei haszonvetelnek minősül" aminek feltételeit az erdőgazdálkodó határozza meg. (origo.hu Tájekoztató arról mit vihetünk haza jogszerűen a természetben talált dolgokból című cikk. ).


Nem is gondoltam volne hogy ez ennyire bonyolult.


Magánvelemenyem szerint senkit se fog érdekelni milyen uszadékfát viszel haza

2020. jan. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az illetékes szakaszmérnökségnél tudsz pontos információt kérni.
2020. jan. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!