Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ha valaki rossz (zúgós)...

Ha valaki rossz (zúgós) minőségben töltött fel egy videót, vagy akár halk is, akkor tudok valamit tenni, hogy kevésbé/ne zúgjon?

Figyelt kérdés

Normál hangerőn szeretném hallgatni, talán a beszéde hangosabb, mint a zúgás, de akkor meg nem lesz kellemes hangosságú a beszéde sem, ha annyira lehalkítom, hogy elmulasztódjon a zúgás.

Most főleg a zúgás szempontjából érdekelne, a hangerőt talán meg tudom majd oldani plusz hangszóróval, de ha valakinek van valami ötlete, szívesen fogadom. Az illető a youtube-ra tölti fel, tehát hogy annak vannak-e esetleg valami ilyen speckó beállításai, vagy esetleg a gépen? Amúgy szerintem a pajti azt rontja el, hogy valamit rosszul állít be a mikrofonon, mert minél hangosabbra akarja, de attól meg zúg. Eddig még nem szóltam neki. Egyszer írtam neki, hogy légyszi vegyen új mikrofont, akkor vett is, de rögtön az első előadásán, amit azzal tartott, már rögtön akkor el is romlott, és akkor amikor kikapcsolódott, nem tudtam, mi történt, hogy hirtelen olyan tiszta lett a hang, megszűnt a zúgás, és akkor kiderült, hogy pont amikor örültem, hogy milyen tiszta, recsegésmentes volt a hang, akkor volt az, hogy "elszállt" a mikrofon, befuccsolt. És azért lett tiszta a hang. Ott pl abban a videóban jó is volt a hangerő, jó volt a hely akusztikája, és az emberünk közel volt a kamerához. Így lett jó akkor a hang, amikor elszállt, tönkre ment, bemondta az unalmast a mikrofonja. Majd lehet megírom neki egyébként, hogy nem jól állítja be, mert pl volt már olyan, hogy tekert rajta még valamit, úgy gondolta méghangosabb lesz, de zúgni kezdett tőle; asszem ő ott akkor nem vette észre, hogy jobban zúg; ott pl nem tudom, milyen volt a teremakusztika.


De én itthon tudok rajta még valamit állítani?


Előre is köszönöm.



2020. jan. 9. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
nem
2020. jan. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ment a zöld :)

Aki még tudna valamit hozzászólni,kérem ,írja. :)

2020. jan. 9. 15:10
 3/3 anonim ***** válasza:

te nem tudsz utólag javítani rajta. (ha neked is megvan a felvétel és nem csak a neten van fent, illetve ha NAGYON értesz hozzá, akkor valamilyen hang keverő programmal VALAMENNYIT lehet rajta javítani TALÁN, de igazán jó eredményt nem fogsz elérni vele. azok a részletek, amik nincsenek rajta a felvételen a torzulás miatt, azt nem tudod sehogyan visszatenni bele)


neki kell megoldania, hogy lehetőleg már a felvétel minél tisztább legyen, illetve ő a nyersanyagon valamennyit képes lehet(ne) javítani, ha értene hozzá, de nyilván ez nem így van.


az csak egy tényező, hogy legyen egy "jó" mikrofon. na meg az sem teljesen egyértelmű, hogy mi is a jó - mert minden helyzetre és célra más fajta mikrofon ideális.


a jó mikrofon jelszintjét is be kell jól lőni, mert ha feljebb tekered a mikrofon jelszintjét a felvevőn (vagy akár eleve úgy van beállítva), akkor túlvezérelt lesz a jeled és emiatt zúghat a felvétel egy jó mikrofonnal is.


mindenképp érdemes már ott a helyszínen, még a hasznos felvétel elkezdése előtt tesztelni a mikrofont és a beállításokat, csinálni egy tesztfelvételt, visszahallgatni, hogy milyen a hangja, korrigálni rajta, ha szükséges.


egy nagy teremben előadás jelleggel készülő felvételnél - főleg ha a kamera messze van, akkor érdemes inkább egy ruhára csiptethető mikrofont használni és vagy hosszú kábellel a kamerára kötni, vagy egy külön hangfelvevőt zsebrevágni hozzá. drágább meggoldás a rádiós mikrofon, hogy ne kelljen kábelezni.

2020. jan. 12. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!