Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi a megoldása ennek a feladvá...

Mi a megoldása ennek a feladványnak?

Figyelt kérdés
5 ember van egy szobában, bemész, és megölsz négyet az ötből, hány ember fog valójában a szobában maradni. Írd

2020. márc. 25. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha bezárod az ajtó, 6 ember. Te, egy élő, és négy hulla.

Ha nem zárod be az ajtót, akkor csak 5 ember. Te a négy hulla, a túlélő meg valószínűleg elmenekül.

2020. márc. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elvileg egyik sem jó.
2020. márc. 25. 10:25
 3/7 anonim ***** válasza:
4, mert te és a túlélő is el tudtok menni de a hullák ott maradnak
2020. márc. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én úgy találkoztam ma ezzel a kérdéssel, hogy így kezdte: "Tudod a kérdésre a választ?" Na már most én is azt válaszoltam, hogy a 4 hulla marad, de akitől kaptam a kérdést, azt írta, hogy becsapós, mert a helyes válasz: IGEN, TUDOM A KÉRDÉSRE A VÁLASZT :D Szóval több megoldás is létezik, de logikailag az a helyes, hogy ott maradnak a tetemet és te is meg az 5. ember is lelép..
2020. márc. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

4. vagyok megint. Most kicsit ba*a a csőrömet a "helyes" vélasz miatt, hogy igen, meg tudom fejteni blabla... de ha logikusan gondolkodunk, ezek a helyes válaszok:


Minimum 4 ember mindig a szobában marad (a 4 megölt ember) Én ilyen formában is emberként kezelem őket, de valai azt írta, hogy ketten maradnak (elpárolognak a halottak, vagy mi?)... na mind1


1. Szóval marad a 4 tetem, meg ha magatokra zárod az ajtót, maradsz te is meg az 5 ember is. Így hatan vagytok.

2. 4 tetem marad, te rázárod az 5. emberre az ajtót és elmész. Maradnak öten.

3. Megint a 4 tetem, az 5.ember elmenekül, te maradsz. Megint öten.

4. 4 tetem, te is és az 5. ember is elmegy. 4 marad.


Nem tudom, egyéb megoldás?

2020. márc. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, vagy nem a válasz. Amúgy hülyeség az egész.
2020. márc. 26. 18:22
 7/7 Unari ***** válasza:

A válasz igen vagy nem.


Azonban az 5. hozászóló azon kijelentésével nem értek egyet hogy nem maradhatnak ketten a szobában. Azt nem írta hogyan öli meg őket. Ha pl. ki dobja őket az ablakon akkor már csak ketten maradtak.

Persze ettől még az a helyes válasz hogy igen, vagy nem. Ezolyan mint a felvételi teszt kérdéssor, amikor az elejére csak annyit írnak olvasd végig és válaszolj a kérdésekre. Az utolsó kérdés a másik oldalon pedig az hogy Minden érthető volt? Ha higen akkor adja be a tesztet kitöltetlenül.

2020. márc. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!