Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi a véleményed ezekről a...

Mi a véleményed ezekről a versekről? Illetve melyik lett jobb, és miért?

Figyelt kérdés

Ez egy iskolai verseny feladat,hogy egy saját verset kellet írni.

Én kettőt írtam,de csak egyet lehet küldeni.


Mielőtt választok,sokat segítene pár vélemény,tanács,illetve hogy melyik keltet nagyobb benyomást,és miért?


Első vers: olcsó árú


Szörnyű bajok gyötörnek.

Se pénz, se nadrág,

Csak család,és gyerek.

Mekkora terheid vannak..

Érzem mikor a nyakam szorítod.

Vállam harapod,

Hogy lelkedre fájon hatnak.


Mekkora kín hogy szeretnek.

Hála nekem nincs ki okozza,

Nincs,ki ezt is fokozza,

Csak te vagy és én,

S gyötörjük egymást,

Te mást szeretsz,én téged,

Mégis vak vagy hogy lásd.


Neked sok a bajod,

Otthon vár a családod.

Neked az kell hogy hazudjanak,

Hogy hátadba kést szúrjanak,

S hogy fejed,sose fájjon.


Korház kell egy csipésre,

Étel az asztalra,

Hogy ne igazat véssék a sírfaladra.

Hogy őszíntén mondják mit hallani akarsz,

S egy világtól vársz, sebre, a vígaszt.


Azt mondod az ég zöld,

Csak rossz a szemem..

Elhiszem s szemüvegem egyből veszem.


Hívlak és azt mondod,

Sajnálod de nem megy..

Megy az, menne

Ha amit mondanál úgy lenne.


Vakon állítod,hogy látod amit láttál.

Miközben aludtál,

S síromra eszküszől,

te soha nem hazudnál.



Igy hát Szeresd azt kiszeret,

S védd azt aki véd,

Ne akard mi másé,

Akard,azt mi tiéd.


Másik vers: a csaló


Rothadt szive még ver.

Egy fekete fátyol alatt.

Szemében is ül a gyász,

S mit kihány én eszem,igy kínzom magam.


Igy ő, mint gyenge gyermek rí,

Hadonszán,s még reá más vigyáz,

Ajkaival nekem sír.


Cincált kenyérbél a lelke..

Itt is van..ott is van

Több ezer belőle.


Ó,mennyi csapda,és háló

Egy szemrehányt kínom,

Egy gyötrelmes titkom.

Mit emészt patkány,nyest,s kígyó.


Ki lenne ő?

Verszak sorok kezdete.?.

Első betűk lefele?

Egy titok?kulcs? Vagy fejtörő?

Mint egy elfeledett szerető.


Melyiket lenne érdemesebb beküldeni?


2020. márc. 29. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Iskolai versenyre? Inkább kapj egyest, mintsem felolvasd bármelyiket is, borzalmasak!!
2020. márc. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Látom kifehteni azt nem sikerűlt👌.

IGEN versenyre mennek mert volt pár versem,amit kiadtak , szóval nem veletlen engem küldenek.

A véleményednek meg csak akkor lenne nyomatéka ha indokolni is tudnád🤷‍♀️.

2020. márc. 29. 15:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Zavaros rémképek összezagyválása, a rímeid "kínrímek" (ha van egyáltalán) vagy erőltetettek. Szótagszám összevissza, versmérték, versszakok hossza szintén,önkényesen váltogatva. A helyesírásodról nem is szólva...
2020. márc. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kezdjük azzal,hogy hogy a versszakok elhelyezése így fért ki,mert csak bemásoltam.

Felolvasásnál meg megvannak a rímmek. Amúgy ha tanultál komoly irodalmat tudhatnád,hogy nem csak az vers,ami rimmel.

Ha meg zagyvának értelmezted, akkor sajnos látszik ,nem konyítasz ehhez. Ugyanis olyan alap kliséket adtál keitikául,amit kb 5. Ben tanítanak, hogy van egy versben.

A szövegnek sok jelentése van,de többnyire költői eszközökből,hogy ne legyen túl egyértelmű.


Ha viszont zagyvának vetted,akkor sokmindent nem tanultál még meg.

Ugyanis te izlés szempintjából közelítetted meg.

2020. márc. 29. 17:43
 5/7 anonim válasza:
0%

Nekem mind a kettő tetszik, de a 2. jobb.


Ha jól érettem ez valakihez szól. Igaz?

Mármint elsőre kicsit olyan benyomása volt az egésznek,mintha leírnál valakit. Akiről nekem igazából egy nem szimpatikus ember jut szembe.

Mármint pl itt : cincált kenyérbél a lelke.

Amii elég undi..szóval gondolom,nem valami erkölcsös ember lehet.

Utanna ezt kétféleképpen értem az itt is van ott is van több ezer belőle.

Először az jutott eszembe erről ,hogy szétszort utánna meg hogy mindenkiben nyomott hagy,vagy valami ilyesmi.

Nekem az is kiderűlt,hogy te mintha..gondoskodnál róla., de szégyellnéd is őt egyben. Javíts ki ha tévedek.

Az utolsó verszek nagyon tetszik mert olyan mint egy fejtörő. Az jelent valamit? Mármint a végén ott az a bizonyos "mint egy elfeledett szerető".

Itt arra gondoltam hogy..talán..vagy te vagy ő a szerető valamelyikőtök kapcsolatában. Egyett nem értek, méghozzá magát a fejtörőt. Azt csak odaírtad a kapcsolat jellemzeseként ,mert bonyolúlt, vaagy tényleg a verseb benne van ki i ő?🤔

2020. márc. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azta.. csak nem irodalom szakos vagy? Nagyon szépen megfejtetted a verset.

Igen,valóban egy személynek szól..ílletve egy srácról szól.

És valóban nem egy erkölcsös gyerek..igazaból elég ..undorító amit csinál🙄.Jól beleláttál az egészbe. Igen gondoskodok róla illetve hallgatok rá, mert szeretem ,pedig amúgy egy érzések nélküli gerintelen alak.


A kérdésedre a válasz pedig igen. A fejtörő a végén, ha jól értelmezed,akkor el lehet olvasni a versben a srác nevét.

És igen..szeretők vagyunk..tulahdonképpen..én voltam az ővé.


De ez amúgy inkább az első versben tettem érezhetővé.

2020. márc. 29. 18:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Gondolom őszinte választ vársz. Előszor tisztázzuk, hogy én is voltam versenyen a verseimmel, néha felkértek, hogy írjak ballagásra, névnapra stb.. verseket és én is elkövettem azt a hibát, amit most te. Nekem valahogy hiányzik a verseidből az alázat az irodalom iránt. Elhitted magadról, hogy jó vagy és ez latszik a művekben, mert valahogy nem érzem bennük a megfelelő mennyiségű belefektetett munkát, amit ezek a gondolatok megérdemeltek volna. Vázlatnak megfelelnek. Ha az első versbe még fektetnél energiát, akkor kisülhetne belőle valami. A másik, hogy el kell fogadnod a negatív kritikát is, mert igazából minden művészeti ágban a nézőnek, olvasónak, hallgatónak, közönségnek kell eldöntenie, hogy az a mű rossz vagy sem, és ehhez minden joguk megvan, mert elvileg nekik készülnek.Ebbe a hibába estem én is régebben. Az egy dolog, hogy neked tetszenek a saját verseid, ez remek, de másnak lehet, hogy nem. Egyébként az sem lényeges, hogy jó vagy rossz verseket írsz, ha élvezed az írást.
2020. márc. 30. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!