Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Színház, szereplés?

Színház, szereplés?

Figyelt kérdés
Milyen volt az első színdarabban szereplés nektek? Hogy éreztétek magatokat a színpadon és izgultatok előtte? Milyen érzés volt több ember előtt fellépni egy színházban? Illetve, hogy kell elképzelni a színházi próbákat? Hogy működnek? Az előkészületek meddig tartanak? A casting?

2020. máj. 24. 01:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Jó sok kérdésed van. Válaszolok az összesre, de csak te magad tudhatod ezekre a választ igazán.


-Az első szereplésemkor szerettem bele a színház világába. Nem volt nagy a szerepem,sőt kb. 2 sort mondtam, de varázslatos volt.


-Izgultam előtte. Nagyon, de nagyon. Reszkedtem, remegtem. De aztán úgy alakult,hogy az egyik akkori drámatársam fellépésen nem mondta a szövegét. Nagyon izgult. Én utána jöttem volna és valahogy úgy éreztem, hogy mondanom kell a szövegem, menjek tovább. A darab nem állt le. Nem is látszott az a -1 sor szöveg. Itt ismerkedtem meg a rögtönzés csodájával. Fellépések előtt, noha most is félek, de nem annyira, mert ha elrontom mondok valamit, vagy valaki kihúz a csávából.


-Az emberek nem zavartak. Olyan volt, mikor felléptem a színpadra, mintha egy új univerzumba léptem volna át. Egy remek új helyre, ahol semmi és senki nem állíthatna meg.


-A próbák...Azokról csupán annyit tudnék mondani, hogy mindig jó a hangulat. Sok a nevetés, de közben haladunk előre a darabban. Ott, a stresszet simán le tudod vezetni. Az lehetsz akárki akarsz.


-Az előkészületek darabtól függőek. Nem akarok hülyeséget mondani, de van úgy, hogy több hónapig eltartanak.


-Nem tudom pontosan melyik castingra gondolsz, gondolom a színházasra.

A színházas castingban szituációkat kapsz, ami a színészet alapja.

A filmes ill. sorozatos castingban több forduló van. Pl.: a Barátok köztös casting az úgy néz ki, hogy kapsz egy szöveget minimum 30 perced van megtanulni és előadod úgy, hogy aki eldönti érdemes vagy-e, ő egyhangúan, unalmas, arcmimika nélkül olvassa, de neked beleéléssel kell.


Ha még van valami kérdésed ezekkel kapcsolatban és talán tudom a választ is, írj nyugodtan.

2020. máj. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm szépen!:) Igen a színházi castingra voltam kíváncsi. Egyszerűen mióta tudom az eszem a zene, színészet, éneklés és színház szerelmese vagyok.
2020. máj. 24. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!