Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A közösségi média használatána...

A közösségi média használatának szüneteltetése? Egyéni tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Kicsit úgy érzem, hogy szalad velem a ló, és nem én irányítok. 19 éves vagyok, viszonylag szabad a nyaram pár self-projectet leszámítva. Viszont hiába vannak konkrét céljaim, nem jutok velül 1-ről a 2-re, a napom nagyrészét kiteszi a facebook, messenger, youtube és gyakori kérdések folytonos böngészése. Azonnal, ha akad egy szabad percem, jövök fel ide, vagy nézem az üzeneteimet. Szerintetek jó megoldás, kihívás lenne, ha 1 hétig a felsorolt oldalak/appok nélkül boldogulnék? Azért 1 hétre gondoltam, mert ez elég lenne, hogy kicsit átszervezzem a napjaimat, valóban az értékes tevékenységekre fókuszáljak.

Nektek mi a tapasztalatotok? Mi segített a legjobban a közösségi média használatának visszaszorításában? Milyen volt a saját "social media detox"-otok?



2020. jún. 23. 14:48
 1/8 anonim válasza:
100%
A facebook-ot én 5 évig szüneteltettem. Gyakorikérdésekről egyszer kitiltottak, utána 2 év múlva engedtek vissza. Nyugodtan szüneteltesd egész nyáron, csak jót fog tenni.
2020. jún. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Ha olyan szinten függő vagy, hogy nincs önuralmad megállni a használatot, akkor a teljes megvonásban is csak szenvedni fogsz és rögtön visszaállni ahogy ismét elcsábulsz. Mivel manapság szinte minden ott történik, sokkal jobban fog frusztrálni téged egy teljes kikapcsolás, és azon fogsz stresszelni hogy miről maradsz le.

Helyette inkább meg kell tanulni szelektálni a tartalmat és valamilyen reális célhoz tartani magad. Például elhatározod, hogy a felére csökkented a használatot, amennyiben képes vagy magadnak megálljt parancsolni. Így képben leszel az eseményekkel, de csak a fontos, határidős, aktuális dolgokkal foglalkozol és nem ülsz még plusz egy órát az oldalon előtt, hogy visszagörgess több napnyi tartalmat is, hátha van még valami újdonság.

2020. jún. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem érzem magam olyan függőnek, mint a 2-es leírja! Messengeren 2 személlyel és 1 csoporttal tartom a kapcsolatot napi/heti szinten, Facebook nincs is a telefonomon, csak akkor lépek be, ha gépről akarok írni valakinek. Instagramom és Snapchatem is volt, azoktól sikeresen megváltam, mert nem láttam semmi értelmüket.

Szoktam vasárnaponként telefon és laptop mentes napot tartani, és egyáltalán nem szenvedek... Csak érzem a hiányát, tekintve, hogy jelenleg az van, ha nincs jobb dolgom, kezdek szörfözni a neten.

2020. jún. 23. 16:01
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Akkor miért ezt írtad a kérdésbe?

"a napom nagyrészét kiteszi a facebook, messenger, youtube és gyakori kérdések folytonos böngészése"


Most meg kimagyarázod, hogy mégsem. Itt csak arra reagálnak az emberek, amit te leírtál, abból pedig egy olyan viselkedés körvonalazódik, mint aki órákat ezeken a platformokon tölt el. Azért ne csinálj már hülyét belőlem, hogy én megvádollak azzal, hogy súlyos függő vagy, miközben a kérdésed ezt a témát érinti.

2020. jún. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát bocs a fogalmazásért, akkor másképp mondom... Nekem az is soknak tűnik, amit eleve a telefonomon töltök (2óra kb. - igen, van addictometerem, így nem csak a levegőbe beszélek), + a gépen is megvan a 2 óra. Szerintem ez rengeteg, és úgy értvén a "napom nagyrésze", hogy a "napom nagyrésze, amikor produktív dolgokat is csinálhatnék", tehát vécézéskor, közvetlenül alvás előtt az ágyban, evés közben nem telefonozok.


Szóval van konkrét tapasztalata valakinek, miután lejárt az 1-2 hét, mennyire áltatok vissza, sikerült-e valóba produktívan tölteni az időt, vagy találtatok egyéb halogatási-tevékenységet?

2020. jún. 23. 16:19
 6/8 anonim ***** válasza:

régen nagyon sokat instáztam,először is ott beszélgettem internetes barátnőmmel,de amióta nem vagyunk jóban azóta nem is léptem fel,max. ha valakinek az oldala érdekelt :D szóval ennek is lehetnek befolyásai,hogy egy személy miatt használsz közösségi médiát. persze nem azt mondom,hogy szakítsd meg a kapcsolatod mindenkivel,ez hülyeség lenne lol

nyugi 2 óra egyáltalán nem sok,nekem az átlagom 6 óra és a laptopomon is sok időt töltök mert ott nézek sorozatokat.

facebook-ot nem használtam egy ideig és most egyáltalán nem is jön,hogy felmenjek rá. max. ha társaságban vagyok és borzasztóan unatkozok.

szóval,hogyha egy kis ideig nem használsz egy oldalt akkor szerintem könnyebb "leszokni".

2020. jún. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintem az lesz egyelőre, hogy kijelentkezek a gyk-ról és a youtubeot is csak zenehallgatásra nyitom meg (mert amúgy rengeteg idő elmegy a videó nézéssel). A mess, meg fb marad, épp most vagyok egy meglepetes szülinapi buli szervezésének kellős közepén, elég fura lenne eltűnni főszervezőként. A többinél semmi életbevágóan fontosról nem maradok le... Köszi a válaszokat. :)
2020. jún. 23. 21:57
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az Instagramon csak a jó csaj színésznőket meg a mém oldalakat követtem, de egyszer meguntam és hónapokig be sem léptem. Nem éreztem nagy hiányérzetet. Október óta ma mentem fel először, most is csak azért mert az orvosi váróban unatkoztam. Facebookon is megesett hogy vagy egy hónapig nem voltam fenn, mikor összevesztem egy csajjal az egyetemről, egyik haverom megkérdezte meghaltam-e. :D Szóval csak annyit akarok ebből kihozni hogy nem hangzik olyan durvának, ah tudsz találni más elfoglaltságot. Az ember főleg unalmában nyomja ezeket.
2020. jún. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!