Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Vászonzsák...

Mi a véleményetek a Vászonzsákoslány youtuberről mióta megváltozott?

Figyelt kérdés
Régen úgy gondoltam, hogy az egyik legjobb magyar internetes tartalomgyártó, nagyon szerettem a videóit. Mióta vegán lett, teljesen kifordult önmagából. A zero waste (amire a csatornája épült, és amiért a legtöbben feliratkoztak rá) háttérbe szorult, és agresszívan térítő vegán tartalmakat tölt fel. Azon akadtam ki nagyon, mikor a húsevőket gyilkosnak nevezte... Rengeteg negatív kritikát kap, ami miatt természetesen mindenki hülye, és véletlenül sem vele van a probléma (persze nyilván vannak vállalhatatlan, anyázó, unintelligens kommentek, de most nem ezekről beszélek). Nem iratkoztam még le róla, mert várom, hátha feltölt valami olyasmit is, amit régen megszokhattunk tőle, és a vegán videóit próbálom ignorálni, de tényleg óriásit csalódtam benne.

2020. szept. 19. 12:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
44%
Neki már nem jár nagy lemondásokkal ez. Eléd áll, elmondja, mit gondol. Nem kell a szívedre vedd, mert könnyen lehet, hogy te is rövidesen ott fogsz tartani.
2020. szept. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
88%

Én nem látok olyan drasztikus változást, amit te. Alapvetően még mindig a környezettudatos életmódról szólnak a videói, de ennek egy jelentős területe a vegánság, így jogos, hogy erről is beszél. Szerintem jó, ha egy tartalomgyártó azzal foglalkozik, ami őt érdekli és motiválja, mert ez a lelkesedés kell a hitelességhez. Őt most a vegánság foglalkoztatja, és mindenki eldöntheti, hogy megnézi-e a vegán témájú videóit vagy sem. Én megnéztem ezeket, és nem éreztem erőszakosnak. Alapvetően még mindig azt közvetíti, hogy tegyél meg mindent, ami neked belefér. Így nem érzem, hogy bűntudatot próbál kelteni.


Valóban többet foglalkozik mostanában a vegánsággal, mint a környezetvédelem többi aspektusával, de nem ő az egyetlen, aki olyan videókat is feltölt, ami engem nem érdekel. Ezeket egyszerűen nem nézem meg.


Off: én nem láttam, hogy hol nevezte gyilkosnak a húsevőket. Tudnál küldeni linket?

2020. szept. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
84%

az ember változik az idő múlásával a különféle tapasztalatok hatására. kisebb-nagyobb mértékben a véleménye, érdeklődése is átalakul, sőt időnként akár teljesen is átértékelhet mindent, amit korábban tett, vagy gondolt.


gáz is lenne, ha a tiniként sztárrá vált YouTuberek 30-50-70 éves korukban még mindig ugyanazt csinálnák, ugyanazokat a filmeket néznék és ugyanúgy élnének, szórakoznának, mint tiniként.

ha a YouTuber/csatorna/tartalom változása nem esik egybe a közönség fejlődésével/ízlésével, akkor a régi közönség elpártol, az új téma meg majd újat vonz - vagy nem. ezt majd az idő eldönti. a bloggerek (jobb esetben - pláne ilyen témánál) nem népszerűség, hanem személyes motiváltság, érdeklődés alapján választanak témát és irányultságot. sokkal rosszabb lenne (neki mindenképpen), ha olyasmit csinálna, ami már kevésbé érdekli, vagy csak a nézők véleménye miatt nem mondana ki olyasmiket, amiket fontosnak tart.


az, hogy sok kommentelő el nem tetszik, még nem jelenti azt, hogy a vlogger téved, vagy rosszul csinál valamit. csak annyit jelent, hogy nekik nem tetszik. lehet, hogy már nem nekik való ez a csatorna.


akik sokat foglalkoznak a környezettudatossággal, azoknál elég esélyes, hogy egy ponton képbe kerül a vegánság is. bár én (nem vegánként) úgy látom, hogy a vegánság sokkal több egyszerű táplálkozási szokásnál. nem olyan, mint hogy szereted-e ezt vagy azt az ízt, vagy étel típust.

a többségnél a vegánság sokkal mélyebb, inkább világnézet, aminek a lényege, hogy az állatok nem alárendelt kiszolgálói az embernek, nem tárgyak, hanem érző, élő lények, akik tömegesen szenvednek az emberek kényelme, jóléte és megszokásai miatt - amit a vegánok mélyen elítélek.


én sem szeretem, ha meg akarnak téríteni, de az erős világnézeti meggyőződés általában terítő hajlammal is jár. aki felfogja, hogy a környezetszennyezés árt az egész világnak és csak az oldja meg, hogy mindenki változtat és kevesebbet szemetelünk, az nehezen tud nem téíteni, mert nehéz azt mondania, hogy mindenki azt csinál, amit akar, ha te nem akarod védeni a természetet, szemetelj csak!

ugyanígy, aki vegánként felfogja és átérzi az állatok szenvedéseit, az nehezen tudja azt mondani, hogy őt nem zavarja, hogy a többi ember étkezése miatt millió számra halnak meg állatok, mert neki elég annyi, hogy miatta egy párral kevesebb hal meg.


magam is húsevő vagyok, de azt mondom, aki nem érti, hogy egy vegán miért tartja gyilkosságnak a húsfogyasztást, az vagy a vegánságot nem érti, vagy azt, hogy az étele miből és hogyan készül - vagy a szavak jelentését.

nem tudok semmilyen érvet felhozni, hogy miért ne lenne gyilkosság, hogy mi húsevők halott állatok húsát esszük meg. ami húsként a tányérunkra kerül, az nemrég még boci szemekkel pislogott, szuszogott és az életéért küzdött. azért ölte meg valaki, mert mi az ő húsát választottuk a növények fogyasztása helyett - és bizony ez egy döntés - ráadásul egyre több kutatás szerint a környezetvédelemtől sem független döntés.

lehet, hogy te városiként már csak a tányéron, vagy esetleg a boltban találkozol a hússal (ahogy jobbára én is), de falun a jószág kint sétál az udvaron, etetik, simogatják, olykor még játszanak is vele a gyerekek, aztán saját kezűleg megölik és kaját csinálnak belőle. a te asztalodra se máshogyan kerül, csak te nem akarsz tudomást venni róla, de előtte még ugyanúgy megölik a te ebéded is. attól, hogy nem te magad végzed ki, még a te döntésed az oka a halálának. nézz meg egy disznóvágást és aztán mondd, hogy nem gyilkosság a hús evés! (arról nem is beszélve, hogy a nagyüzemi állattenyésztés minden szempontból sokkal kegyetlenebb az állatokkal, mint a háztáji tenyésztés - nem véletlenül nevezi sok vegán holokausztnak)...

2020. szept. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek a kommenelőkkel, és nem vegánként is utálom, mikor megbélyegeznek valakit, hogy erőszakos-agressziv-téritő-vegán. Ezen jelzők közül egyedül a vegánt látom igaznak rá, vegánnak lenni nem szitokszó egyébként. Az előzővel is egyet értek,hogy állatot ölni gyilkosság. Nem tudom, mi ebben az újdonság bárki számára, gyerekkoromban is tudtam, az állatokat meg kell ölni ahhoz, hogy étel készüljön belőlük. Úgy puffogtatja itt mindenki a vegánok sértegetését, mintha a vegánok találták volna ki, hogy az állatölés is ölés. Én egyébként veled ellentétben azokban az ismerőseimben csalódtam, akikkel szóba jött az elmúlt években a veganizmus, pusztán beszélgetőtémaként és csipőből felháborodnak rajta (mint te). Én nem élek (most) vegánul, a környezetem nagy része sem, de semmi problémám nincs velük, érdekelnek a gondolataik. Vászonzsákoslánynak a low waste videóit nme tartottad hittéritésnek ? Mert az emberek többsége még mindig szemetel, pazarol és ők is kiakadhatnának, hogy ez az Évi egy hittéritő, mert rájuk akarja tukmálni a komposztálót meg a csomagolásmentes szappant.


Őszintén nem értem, hogy lehet, hogy az egyik tevékenységét szereted, a másikat meg téritésnek nevezed, mindkettőnek vannak pártolói és ellenzői. A szemetelés ellen beszélni akkor nem térités ?

2020. nov. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
11%
Mindamellett, hogy teljesen értelek, hadd hívjam fel a figyelmedet arra, hogy ölni és gyilkolni közt nincs egyenlőségjel. Remélem nincs macskád, vagy ha van, minimum Gyilkos néven ismerik az utcabeliek!
2020. nov. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
67%

csak addig teszel különbséget ölni és gyilkolni között, amíg a kedves cica csak a kártevőket irtja a környéken és nem a házikedvencként tartott hörcsögöket, vagy madarakat...


aki nem tekinti felsőbbrendűbbnek az embereket az állatoknál és minden állat kioltását sajnálja, annak ugyanolyan borzalmas gyilkosság, amit az emberek napona százával végeznek a vágóhídon (másnéven mészárszék), mintha embereket ölnének ugyanúgy

2020. nov. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
11%
Jó, tehát életfogytiglant a macskának?
2020. nov. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést akkor is fel lehetett volna tenni, amikor zerowaste-re váltott, biztos sok ismerőse azóta sem gyűjti szelektiven a szemetet, pazarlóan él, nem törekszik a műanyagmentességre. Amúgy az állatjogi kérdésekben pont, hogy csak kicsit változott meg, az egyik videójában mesélte, hogy gyerekkorában volt egy vega táborban nyaralni és ott tetszett meg neki a húsmentes étkezés, azóta volt vegetáriánus. Most annyi történt, hogy vegán lett, a legtöbb ilyen szokása eddig is megvolt.
2020. nov. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Most pl a tiktokja csak abból áll hogy "mit ettem ma vegánként". Amióta visszatért tiktokra is, mert előtte nem sok videót csinált ott, azóta semmi kreativitás nincs a tiktok videóiba. Megszàmoltam kb 12-13 mit ettem ma videót csinàlt egy hónap alatt. Unalmas már.
2022. márc. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!