Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mely filmek/játékok/könyvek...

Mely filmek/játékok/könyvek váltottak ki nálatok katarzist?

Figyelt kérdés

Nálam 3 van (olyan sorrendben írom, ahogy történtek):

- Requiem egy álomért

- Halálsoron

- Life is strange


Kommentárt nem írok hozzájuk, mert mindneki tudja, hogy miről van szó.



2020. okt. 3. 16:20
 1/8 zol56 ***** válasza:
100%
Gyerekként magy scifi rajongó voltam. Imádtam a galaktikákat. Az első scifi könyvem a titánok útja volt. Utána hetekig másképp néztem az égre. Az akkori technológia és társadalmi norma... a könyvben olvasottak egy teljesen más világszemléletet nyitottak meg.
2020. okt. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A lány 7 névvel: Inkább el sem mondom miről szól a könyv, csak el kell olvasni, már ha az embernek van gyomra hozzá.


La la land/kaliforniai álom: Alapjáraton nem szeretem a musicaleket de ez nagyon megfogott. Emlékszem, hogy a vége után órákig csak ültem és meredtem magam elé.


Freedom writers (diary)/saját szavak: Az egész filmet végigsírtam, a vége után pedig egy elmondhatatlan érzés, valami szomorú boldogság ült le reám.


Attack on Titan: Gyakorlatilag minden egyes nagyobb fordulata után azt üvöltöztem, hogy "MI A FRANC"


Golden Life/Arany élet, Band of brothers, The end of the f***ing world: Ezt a hármat pusztán azért szedtem ebbe mert a végignézésük után egy olyan elmondhatatlan nyugodtság ült le reám, hogy szinte napokig semmi nem tudott felizgatni.

2020. okt. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

!!! Spoiler veszély !!!


Akkor én is kifejtem kicsit.

Nálam ez a három kizárólag szomorúságot hagyott bennem. A Requiem egy álomért volt talán a legkönyebben emészthető, de Sara Goldfarb utolsó képzelgésén majdnem elsírtam magam.

A Halálsoron háromnegyedétől borzalmas érzésem volt, főleg a vége mikor Paul elviszi azt a nőt a faházikóba és megmutatja az egeret.

A Life is strange alapból nagyon köcsög egy játék. Az egész, mindig adott valami jót, amit szinte azonnal el vett és a földbe is tiport utána. Én azt hittem először, hogy csak egy iskolai tini dráma, több hónpaja egy bundle-ben jutottam hozzá aztán unatkoztam és kipróbáltam. AZ első fejezetben megtudtam, hogy a főszereplőnek van természetfeletti képessége, stb. Utána, ahogy folytattam egyre nagyobb és még rosszabb dolgok történtek. Aztán a végén kiderül, hogy teljesen mindegy, hogy mennyire próbálkozott Max, mert vagyű kukába doja az összes cselekedetét és barátját vagy megmenti Chloét.

2020. okt. 3. 17:24
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Schindler listája.

Nem vagyok oda ezért a vallásos témakörért, de az a film tényleg iszonyatosan oda tud vágni.

2020. okt. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A platform!

Fekete hattyú!

Viragok a padláson!

Halálsoron

A bőrömben

Szeress ha mersz

Merülések!

Sóhajok

Egy kosaras naplója

Mi

84 nyara

Tizenhárom


Ajánlom mindenkinek ezeket a filmeket! Nem írok semmiről semmit nèzzen utána ha akartok.

2020. okt. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Filmek

A három félnótás (Three idiots) - szórakoztató módon meséli el az élet/oktatás nagy igazság(talanság)ait, felemelő nézni, amint az egyetemista karakterek az árral szemben mennek és igyekeznek bebizonyítani, hogy mindig létezhet alternatív forgatókönyv. Sokat merítettem belőle, és harmadszorra végignézve sem veszített semmit a katarzisából. Bátran ajánlom mindenkinek!

Madangeul naon amtak / A tyúk aki repülésről álmodott - dél-koreai rajzfilm, mely nálam még az alap regényt is überelte (pedig alapvetően könyvpárti vagyok). Ez a rajzfilm teljesen tisztában volt a "mese", mint platform hivatásával, a "mese" erejével okít a barátságra, a kitartásra, az önfeláldozásra. Szintén többször nézős, eddig még sosem tudtam megállni könnyek nélkül.

Bolti tolvajok / Manbiki kazoku - mondanivalóját tekintve sok hasonlóságot mutat az előbb említett rajzfilmmel, csak itt antropomorf karakterek helyett hús-vér embereket kapunk. Úgy tudtam nálam elérni a "katarktikus" élményt, hogy maga a film viszonylag hosszú, csendes és lassú lefolyású, mégis tökéletesen definiálta számomra, hogy mi egy család igazi feladata.

Egy lépéssel az angyalok mögött - középiskolába zárt anarchia, diktatúra, fiatalos jókedv és csajozás, ingadozás a vallási elhivatottság és az éteri fiatalság ereje között. Szerintem bárki tud azonosulni a látottakkal, ez is olyan film, amit egyszerűen mindenkinek látnia kellene, mert garantáltan erőt merítene belőle.


Könyvek

Az operaház fantomja - hasonló fokozott érzéseket váltott ki belőlem, mint a Szépség és szörnyeteg, viszont ez a történet inkább maradt a "realitás talaján", ha szabad így fogalmaznom, ergó az élet nem mindenkihez kegyes, ám a helyes cselekedetek által felül lehet kerekedni önmagunkon.

A homok asszonya - egy történet sem tudtam velem ennyire érzékletesen közölni a mindennapok fásultságát, az élet értelmetlenségét, vagy éppen azt, hogy egy állatias szintre leereszkedve, az alja munkát végezve is találhat az ember valamit, amivel előnyt szerezhet fogvatartóival szemben.

Hercegasszony voltam Teheránban - megfordult a fejemben, hogy jelen könyv kissé hatásvadász és talán túlzásba esett a szörnyűségek ecsetelésében. Ezért felkértem egy félvér ismerősömet, hogy olvassa el és véleményezze. Később közölte velem, hogy ő elhiszi a leírtakat, melyek valószínűleg túlzás nélkül írják le a perzsa felsőbb körök kívül arany, belül rothadó életét. Ez utóbbi felismerés azért rendesen odavágott az elolvasása után!


Játékok

Ni no kuni - nem vagyok egy nagy gamer, de ez a játék számomra fenomenális élményt nyújtott. Cuki szörnyecskék és mesebeli világ ide vagy oda, ami az alapszituációt vagy a végkifejletet illeti, aligha lehet könnyek nélkül végignézni/játszani. Rendkívül fájdalmas és szép történet egy gyerekről, aki megpróbálja visszahozni édesanyját a halálból.


Animék - az okokat részletezni nem fogom, mert fennállna a spoiler veszély, szóval csak felsorolom őket.

Shoujo kakumei Utena

Air

Banana fish

Generator Gawl

Ashita no Joe

Fantastic Children

Gungrave

Hotarubi no mori e

Kaiba

Kasei Yakyoku

Oban star racers

Terra e...

Vinland saga

2020. okt. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
75%

A csíkos pizsamás fiú

Időhurok

A teljes igazság

A vizsga

Csillagok között

A fegyvertelen katona

A hullám

2020. okt. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tényleg, a Csillagok között. Arról el is feledkeztem. Volt benne pár rész amin kijöttek a könnyeim.
2020. okt. 6. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!