Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogyan illetve melyiket...

Hogyan illetve melyiket érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés

Szeretnék magamnak valami kreatív hobbit, első körben a Lego gyűjtésre gondoltam, de fogalmam sincs hol kezdjem. Főleg várakra és fantasy témájú dolgokra utaznék.. Első gondolatom az volt, hogy nézegetnék kilószámra ömlesztett Legokat és kiválogatnám azokat, amik hasznosak lehetnek fantasy témához, de az sok idő (és pénz) mire lenne akkora készletem.. Tanácsokat persze elfogadok, ha valaki tud erre megoldást!


A másik az pedig gyufából épülő makettek szintén fantasy témára épülve, ez jóval olcsóbb és egyszerűbb abból a szempontból, hogy a gyufának nincsenek különböző tematikái ugye, viszont az ebből való építkezés tényleg rengeteg időt vesz igénybe és a technikáját sem ismerem.


Szerintetek melyikkel lenne érdemesebb foglalkozni? Pénz és "egyszerűség" (erős idézőjelek közt) okán én utóbbira tippelnék, viszont idő szempontjából (mármint ha feltételezzük, hogy van egy alap készletem) viszont előbbire, mivel a Lego nem igényel akkora precizitást, mint a gyufák összeragasztása!



2021. febr. 21. 20:59
A kérdező szavazást indított:
Lego
Gyufa
8 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan Lego, Duplo vagy egyéb építőjáték gyűjtők akik szimplán megveszik az adott készletet, majd otthon becsomagolják vigyázva arra hogy a doboz is sérülésmentes legyen, majd elrakják. Egyszer ment a TV-ben a Lego Duplo-ról szóló dokumentumfilm pontosan nem tudom mi volt a címe (nem mostanában volt). Ott mondta el egy ilyen gyűjtő, hogy ő befektetésként gondol erre, megveszi a limitált kiadásokat elsősorban és miután nem lehet már kapni az adott készletet az évek során meg egyre kevesebb bontatlan darab marad simán profitálni tud azzal ha 10 év múlva eladja.


Én ilyen szempontból a Lego-ra szavaznék, ha lesz belőle egy gyűjteményed és vigyázol a darabjaira, csomagolásaira, minden tartozékra akkor a gyűjtemény nem fogja elveszíteni az eredeti árát.

Gyufa esetében más a helyzet, viszont ha maketteket szeretnél építeni, akkor több lehetőség van benne, de ahogy írtad időigényesebb.


Szerintem néz más makett lehetőségeket is, harckocsik, hajók, repülők, esetleg más gyűjthető dolgokat, de ha mindenképp a kettő közül kell választani én a Lego-t javaslom.

2021. febr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Ami azt illeti én nem feltétlen gyűjteni szeretném, meg nem eladásra szánnám őket, hanem kizárólag saját célra, építgetni főleg épületeket, vagy fantasy jeleneteket. Amolyan magamnak egy hobbi.


A tank, repülő, stb makettek nagyon jók, annak ellenére, hogy nem fantasy jellegűek, kezdetnek jó ötlet lehet, kideríteni, hogy valóban bele tudok e mélyülni a makettezésbe, de később mindenképp szeretnék olyat, amit tényleg 100%-ban én építek saját kezemmel!

2021. febr. 22. 11:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Papírmodellezést is kipróbálhatod. Nem igazán nagy az eszköz igénye.


[link]

2021. márc. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!