Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogy tetszik a Retro Rádió...

Hogy tetszik a Retro Rádió jelenlegi arculata? Így miben különbözik a többi hasonló rádiótól?

Figyelt kérdés
Nemrég felvették a kínálatukba a 90-es évek zenéit, ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy most már a legtöbb zenéjük ebből az évtizedből való. Ennyire nem lehet a 60-as, 70-es évek zenéire építeni? Vagy azok többsége jogdíjas és olcsóbb ezeket a kommersz zenéket adni?
2021. ápr. 6. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Nem tetszik.Ami 90-es évekbeli,az is mindig ugyanaz.A régebbi jobb volt.
2021. ápr. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Épp ma az autóban kezdtem el ezen gondolkodni a hallgatása közben, hogy nagyon jópofának indult az elején, és szimpatikus is volt, most meg egyre jobban tolódik el Sláger-rádió irányba. Reklámblokkok, covid-tájékoztatók, és a kommersz 90-es évekbeli zenék...

Gondolom van annyi pénz a tarsolyban, amiből fizetnek olyan PR-szakembereket, akik azt lesik, mitől lehetne a hallgatóságot növelni.

Sláger-rádió népszerű volt: Bochkor show itt is legyen. És mivel eddig modernebb zene nem szólt, jobban rétegződött a hallgatóság, ezért vették bele az újabb zenéket, hogy más közönséget is meghódítsanak.

Gondolom ez multinacionális szinten megy, ahol jönnek-mennek a háttérmunkások, és pl. jön egy úgy főnök, akkor felforgat fenekestül mindent. Lehet itt is így volt.

2021. ápr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Nem tetszik. Ugyanaz a 20 szám megy. Rock kb nem létezik számukra.

Boneym, meg hasonló f@sok rogyásig.

2021. ápr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Gyakorlatilag most lett olyan, amilyennek az elejétől lennie kellett volna, legalábbis mióta országos. Ez elvileg egy kereskedelmi rádió, ami a profitból él meg, tehát a 18-59 év közöttieket kell megszólítania. Őket pedig a korábbi arculattal nem lehetett hatékonyan és ezt a gyenge hallgatottsága is mutatta. A korábban ugyanitt fogható Class FM-nek majdnem kétszer annyi hallgatója volt, ez azért sokat elárul. Nem mondom, hogy nincs helye a magyar rádiózásban a régebbi zenéknek, viszont nem az egyetlen országos kereskedelmi rádióban. Erre ott vannak a közszolgálatiak, pl. a Dankó.
2021. ápr. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

irodában vagyok kénytelen hallgatni, és számomra egyre elviselhetetlenebb:


-ugyanazt a 2 számot ismétlik kb. 30 előadótól


-Bochkorékat vártam, de nagy csalódás. Mintha kiégett volna a fószer, okos ember már nem lesz belőle, viszont egyre unalmasabb. Lovász szerintem unalmas és fárasztó, Voga beképzelt okoskodós blokkjai szintén iszonyú fárasztóak

2021. ápr. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tetszik
2021. ápr. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a rádiózás történetében ez már nem az első, hogy egy eredetileg más arculattal induló rádió egyre inkább olyan lett, mint a Sláger Rádió a megszűnése előtt.

A Juventus Rádió (ma Sláger FM) a 2000-es évek közepéig többnyire az aktuális évtizedből játszott dalokat (persze adott a '80-as, '90-es évekből is), majd egyik napról a másikra csak a '80-as, '90-es évekből adott, viszont nem csak a legnagyobb slágereket, hanem rengeteg, máshol nem hallható, kevésbé ismert számokat is (nekem ekkor jött be a legjobban a Juventus zenei stílusa). Aztán megszűnt a Sláger, a Juventus lecsaphatott azokra a hallgatókra, akik addig a Slágert hallgatták, és száműzték a kevésbé ismert számokat, és csak agyonjátszott slágereket adott, ekkor az állomáshang is Kautzky Armand lett ezzel együtt. A Sláger helyén induló Neo FM is egyedi zenei arculattal indult az elején, de a kutatások hatására Slágert csináltak magukból is, zeneileg is, meg Bochkor-ék odaköltöztetésével.

Most a Retró Rádiónál zajlott le a Juventus-hoz és a Neo FM-hez hasonló folyamat, itt már többnyire száműzve a '60-as, '70-es éveket.

2021. ápr. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#7: Így van, ehhez még annyit tennék hozzá, hogy az eredeti Sláger Rádió is szinte teljesen ugyanazzal a zenei palettával indult mint a Retró, sőt eleinte csak "a 60-as, 70-es évek legnagyobb slágereivel". A 80-as éveket csak később hozták be és ezután volt egy nagyobb, a Retróhoz hasonló arculatfrissítés, ami után a szlogenből is elhagyták az évtizedeket, ami így "Minden idők legnagyobb slágerei" lett. Az állomáshang ott is ekkor lett Kautzky Armand, aki Cintulát váltotta. A két rádió története közötti hasonlóság pedig egyáltalán nem véletlen.
2021. ápr. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!