Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám növelni a...

Hogyan tudnám növelni a blogom olvasóinak és kommentjeinek a számát?

Figyelt kérdés
Kb 4 hónapja elkezdtem egy blogot, és igyekeztem érdekes témákat megérinteni, de eddig egy komment sem, egy feliratkozás sem volt, csak egy-két megtekintés, de semmi egyéb. Hogy tudnám az olvasóim számát növelni, vagy hogy írjanak hozzászólást? Eddig minden bejegyzésem végére odaírtam hogy "írjátok kommentben, hogy tetszett-e a bejegyzés", de eddig egy sem érkezett. Ha valakit érdekel, a blogom URL-je unnepekmindennapok.blogspot.com , és nyilvánvalóan én vagyok a szerző, Zakkant Zebra.

2021. ápr. 9. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:

kommunikáció elmélet alapjai kb. 3. lecke: az "írjátok kommentben, hogy tetszett-e a bejegyzés" egy eldöntendő mondat, amire igen/nem a válasz. egy szavas kommenttel meg nem vesződik az ember. egy kiegészítendő kérdésre kényten az ember kerek mondatban válaszolni, magába nézni, hogy mit is gondol arról, amit kérdeznek és minél összetettebb, személyesebb válasz tör fel belőle a kérdés nyomán, annál esélyesebb, hogy azt bővebben meg is osztja.


a helyes kér(d)és az írás végére: "Írjátok meg a véleményeteket!", vagy méginkább "Mit gondoltok, miért lehet, hogy X?"


ez persze önmagában nem fogja megoldani a problémádat. ha kevesen olvassák, abból mindig kevesen fognak komentelni, legfeljebb egy kicsit nagyobb arányban.

több emberhez úgy juthatsz el, hogy minél több emberhez eljuttatod: ismerősök, barátok, rokonok, a téma iránt érdeklődő csoportok, társaságok, stb.


próbálj minél több olyasmiről írni, ami érdekli a közönséged, illetve olyan emberekhez próbáld eljuttatni, akiket minél nagyobb valószínűséggel érdekelhet.

ennek keretében érdemes a tartalmat is minél szűkebb tematika köré szervezni, mert ha egyik nap irodalomról írsz, másik nap fogyókúráról, harmadik nap netezésről, akkor aki először keveredik az oldaladra, nem fogja tudni eldönteni, hogy ez most micsoda és miért kéne érdekelnie, így oodaszokni is kevésbé fog. ha egyértelmű az oldal célja, tematikája, azzal könnyebben azonosulnak, ha egyértelmű a célközönség, aminek részének tartják magukat.

ha nem olyanok olvassák, akiket igazán érdekel, azok nem lesznek túl aktívak sem.


érdemes csinálni egy Facebook, sőt akár LinkedIn oldalt is, amit könnyű egy lájkkal követni, ugyanennyi megosztani, stb. viszont a Facebook és LinkedInis jobban szereti a natív tartalmat, simán lehet, hogy érdemesebb magán az oldalon FB posztba kitenned amit írsz, mint egy külön blogon publikálni, amit külső linkként osztasz meg.

2021. ápr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

illetve érdemes lehetőség szerint minél rendszeresebben posztolni. az, hogy néha naponta írsz, néha hetente, néha havonta, aztán meg egy nap két posztot is kiteszel összezavarja az olvasókat, hogy milyen gyakran érdemes visszatérniük. főleg eleinte, de hosszabb távon is érdemes egy rendszert kialakítani.

legjobb napi egy bejegyzés, de 2-3 naponta, vagy hetente is lehet. a lényeg, hogy rendszeres legyen és minél következetesebb. akár hirdetni is lehet, hogy minden hétfőn és akkor ezt megszokják az olvasók - de akkor tartani is kell.


érdemes használni az időzítés lehetőségét is. amikor időd van, akkor írj meg egyszerre több bejegyzést és időzítsd be előre, hogy akkor menjen ki, amikor kell neki. így nem vagy kénytelen akkor írni, amikor ki kell mennie, tudsz előre dolgozni.


érdemes folyamatosan gyűjteni valahol egy listában az ötleteket, amikor eszedbe jut valami, hogy később legyen miről írnod, amikor épp van rá időd.


itt találsz még hasonló ötleteket, bár én sem fogadom meg a saját tanácsaimat, ert nem foglalkozom vele túl aktívan:

[link]

2021. ápr. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hiába írsz érdekes témákat, ha nem rakja be a témáidat a google be csak a nagy oldalak után.


Ha van pénzed, keress valakit aki ért a SEO hoz, vagy tanuld meg, de igazából SEO nélkül nem sokra mész.

2021. ápr. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat, sokat segítettetek!
2021. ápr. 13. 17:20
 5/7 anonim ***** válasza:
és hiába SEO-zol, ha nem írsz. önmagában egyik sem megoldás, csak együtt...
2021. ápr. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérlek, értelmezd a mondatomat, mielőtt okoskodsz. :D


Érdekes témákat ír, ez evidens, hiszen említette a kérdésében, amire válaszoltam, kedves kötekedő "okoska". :)

2021. ápr. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgy látom, azóta törölted a blogot. Így biztos nem lesz aktivitás...
2021. nov. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!