Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Annak idején okkal tiltották...

Annak idején okkal tiltották be a Dragon Ball Z-t?

Figyelt kérdés
Ma ezerszer nagyobb ökörségek mennek amiket belehetne.
2021. máj. 2. 00:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Lányként szerettem nézni.
2021. máj. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Mert kínai agyrohasztó mese volt.
2021. máj. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
90%

Azért, mert volt néhány gyerek-haláleset, amit hozzákötöttek.


Később a média terjedésével már elkerülhetetlen volt a térhódítása a külföldi akció meséknek.

2021. máj. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Sok alapja vagy értelme nem volt.
2021. máj. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

2-es: azt ugye tudod, hogy az anime nem kínai, hanem japán?


Ha jól tudom, a DB már valamikor a 80-as évek elején létrejött. Azaz, mire hozzánk elért, volt egy életpályája. Bárhogy is, nálunk speciális körülmények voltak; s tán épp emiatt.


De azóta megannyi a hasonló anime.


De pl szappanopera is ilyen. Az első, még 1990-ben volt, akkor kuriózum volt, de azóta változott a világ...

2021. máj. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5%
Okkal. Ahogy a kibeszélő "showkat" is, mint a Balage, maunika. Kevés olyan sorozat van, mint ez, ami gyerekeknek szánt, de nem gyerekeknek való. Sok kivágás, cenzurázás, karakterváltoztatás után adták le, és még így is beperelték a csatornát.
2021. máj. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A DB Z sajnos rengeteg különböző cenzúrán esett át az Európai országokban. A franciák pl. olyan szinten belenyúltak, hogy háttereket és jeleneteket is megváltoztattak/átírtak benne. A magyar TV sem az eredeti japán verziót vette meg, hanem egy már cenzúrázott változatot egy másik országtól. De a Sailor Moon-t is hasonlóan a franciáktól vették meg, ezért volt az, hogy az RTL Klubon futó SM-nak franciául szólt az intrója. Aztán igen, a DB Z-t végleg levette '98-ban az RTL a műsorról, mert egyre több olyat lehetett hallani, hogy tizenévesek kiugrottak az ablakon, mert Son Goku-nak hitték magukat, hogy tudnak repülni, meg hasonló klisés baromságok. Persze ezek elvileg japánban történtek, nem is Európában, de azóta sem hallottam, hogy ez bizonyított tény lett volna valaha. Még ha meg is történtek, szerintem semmi közük nem volt az anime-éhez, csak a sok hülye médiabarom ráfogta.
2021. máj. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést, nem '98-ban, hanem '99 áprilisában vették le a műsorról.
2021. máj. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Inkább úgy kelllett volna kérdezni, "Jó indokkal tiltották-e be?" Nem. Az tény, hogy fiatalabbak is nézték, mint az esetleges célközönség, de az is tény, hogy az európaiak akkoriban még nem voltak felkészülve a japán kulturális különbségekre.

Én amúgy szerettem, ráadásul a mi generációnk hrom ilyet élt át, először ott volt a Kacsamesék megszakítása és a Csipet-Csapat megszakítása óvodás korunkban, majd a DBZ betiltása felsősként.

Kicsit médiahiszti volt. Egyébként nem ez az egyetlen anime, ami indulatokat váltott ki és eléggé megvágták az európai közönségnek. A Sailor Moon melegpárja, Haruka és Michiru (magyarul/franciául Fráderique és Miléne) is kivágta a biztosítékot, és Harukából a magyar és franica szinkronban fiút csináltak. Meg ott volt még a 86-os Ezüst Nyíl (ezt VHS-en árulták), a magyarok a finnek verzióját vették meg, nem a japánt, azt annyira megvágták, hogy sok jelenet értelmetlenné vált. Amúgy az egy 16+ anime, de Magyarországon gyerekmeseként forgalmazták.

2021. máj. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
62%

Nem volt teljesen hülye hozzászólás az, hogy a Dragon Ball kínai. Ugyan japán ember írta a mangát, de a kínai "Nyugati utazás" klasszikus mű alapján.


Betiltani pedig elhamarkodott döntés volt. Ennyi erővel a Tom és Jerry is veszélyes a gyerekekre, mert minden részben feldarabolják, szétverik egymást. És ez csak egy példa mese.

2021. máj. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!