Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Nincs türelmem és kedvem...

Nincs türelmem és kedvem végigolvasni egy könyvet, de még egy hosszabb cikket se. Mit tudnék tenni ez ellen?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ez egy rossz szokás, és szeretnek változtatni rajta, nem akarok bután meghalni. Mit tegyek?

2021. máj. 3. 07:28
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Legyen akaraterőd
2021. máj. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Én sem.Sőt én a filmekkel is így vagyok.Van néhány film ami érdekelne ,de annyira már nem,hogy leüljek elé.
2021. máj. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Azért, mert valaki olvas, nem feltétlenül okosabb is. Az se mindegy nyilván mit olvas. Szerintem semmi baj azzal, ha nem áll rá az agyad, nekem is van ilyen ismerősöm, egyáltalán nem hülye. :D Persze lehet keresgélni, olyan témában ami nagyon- nagyon érdekel, mert ha szívesen kezded el, és megfog a történet, akkor utána könnyebben kezdesz újba.

Például nézhetsz dokumentum, vagy egyéb filmeket amitől "okosodhatsz", nem kell feltétlenül olvasnod.

2021. máj. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Ne egy huzamban olvasd.
2021. máj. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Hagyd abba az instagram, facebook, tiktok görgetését és rövidesen megoldódik a problémád.

A helyzet az, hogy az agyad ráállt arra, hogy rendkívül gyorsan rengeteg (főként haszontalan) információhoz jut, és amikor valami eléd kerül, amit nem lehet 15 másodpercv alatt feldolgozni, akkor azt nem veszi be.

Erőltesd magadra a dolgot, csökkentsd a felesleges görgetést, és rendbejössz.

2021. máj. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Az 5ösnek teljesen igaza van! Ez mellett olvass sok félét hogy rá jöjj mi az ami érdekel, engem se kötne le például egy krimi, de a fantasy és a horror igen. Az se mindegy mit olvasol. A párom nem szeretett olvasni olvasott, de nem tartozott a hobbiai közé, viszont szeret horgászni a máspdik karácsonyunkra megkapta tőlem a pergetés relytéjei című könyvet. Azóta olvas, persze a horgászatról :)
2021. máj. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Én se bírok még egy filmet se végignézni
2021. máj. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%
Az a baj, hogy olyan könyvet próbálsz elkezdeni olvasni, ami nem tetszik. Próbáld meg az Üvöltő szelek-et elolvasni, az az első sortól az utolsóig fog tetszeni. Emile Bronte írta. Könyvtárból ki tudod kölcsönözni. - Egyébként ha másféle könyvet kezdesz el olvasni, ami nem ennyire olvasmányos, annál legalább az első 10-20 oldalt mindenképpen olvasd el, de úgy, hogy oda is figyelsz, és észre sem veszed, máris benne leszel a cselekményben, amint megismered a történet szereplőit. Persze, ha jó a könyv. - De olvasni nagyon fontos, sokkal többet tanulsz általa, persze csak a nívós, klasszikus könyvek által, mint az egész 8 osztályban együttvéve, legalábbis sok olyan dolgot, amit ott nem tanítanak. Szókincsed is gyarapszik.
2021. máj. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg sokat ront a helyzeten az okostelefon is. Magamon látom. Régebben havi 3-4 könyvet elolvastam nagy élvezettel, ma már napi 3-5 órát nem arra fordítom, ha szabad, hanem nyomkodom a telefont. Nem jó. Annyi érdekes könyv meg cikk van, ilyenkor le kell tenni minden zavaró dolgot és rászánni pár órát az olvasásra. Persze, olyat is ismerek, akinek ideje lenne rá, de nem érdekli szinte semmi. Azzal már nehéz mit kezdeni.
2021. jún. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!