Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miért nincs igényes magyar...

Miért nincs igényes magyar youtube csatorna?

Figyelt kérdés

Akik egy stáb, de nincsenek beszélős videoik, hanem érdekes tartalmak. Olyanra gondolok, mint ez az Ukránoknál:

www.youtube.com/watch?v=rM-v14ChNrQ

Vagy kémiai kísérletes csatorna, mint az oroszoknál.


2021. jún. 5. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne? Meg egyáltalán mitől lesz egy csatorna igényesebb a másiknál?
2021. jún. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Attól, hogy nem dumál a kamerába, és nem nagyvilági hírekkel foglalkozik. Ennyi bőven elég, hogy valami igényes végtermék legyen, amit szívesen néznek az emberek. Justvidman-nek pl. volt egy videoja, ahol animáció szerkesztést mutatott be, hasonlók.
2021. jún. 5. 18:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert pl a kamerába dumálással mi a gond? Szerintem például a Szertár csatorna is sok érdekes és igényes videóban mutatott már be mindenféle fizikai vagy kémiai jelenséget, de ugye nyilván a kamerába dumálva magyarázza hogy mi is történik épp.
2021. jún. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt a csatornát nem ismerem, majd megnézem, amúgy úgy beszélhet a kamerába, az nem gond. Olyanokra gondoltam, mint Dancsó vagy Magyarósi, akik a kamerának élnek és hozzánk beszélnek, vagy csak egyszerű beszélgetős műsorok. Ezek nem érdekesek, unalmas koncepció, és jó lenne látni itthon is valami youtube csapatot, akik ezt a mostanában felkapott, gyönyörű helyeken forgatott drónos dj szett streameket csinálnának. Ukránok csatornája világszinten népszerű, én nem tudok olyan magyar csatornát, ahol szinte csak külföldi kommenteket látnék.
2021. jún. 5. 22:01
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Megint mi számít igényesnek őszintén? Én pl ST22-t és MHV-t szoktam leginkább lesni a hazaiak közül, néha Herbert Fivéreket, egyikre se mondanám, hogy igénytelen szint...
2021. jún. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A linkelt videóban nem beszélnek, akkor nem mindegy a nyelv?


A pamkutya szokott csinálni kísérletes videókat.

2021. jún. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem érdemes semmit leszólni csak azért, mert neked más tetszik, mint másoknak.


Hogy a magyar DJ-k miért nem csinálnak ilyet, azt talán tőlük kéne megkérdezned. Lehet, hogy még nem ért el hozzájuk ez a trend. Kivitlezni még csak nehéz se lenne (bár a drónozást igencsak megnehezítették az utóbbi időben Magyarországon). Hogy üzleti lehetőséget mennyire látnak benne, az már más kérdés lehet. Talán maguknak megcsinálni nem tudják, költeni meg nem mernek rá, mert nem biztosak benne, hogy megtérüne.

Ez a videó is jól mutatja, hogy a szöveg nélküli videó (pláne nemzetközi helyszínen) akár nemzetközi szinten is élvezhető, így eladható is lehet. Persze az ukrán DJ könnyebb helyzetben van, ha Spanyolországban él, vagy el tud oda jutni, mintha otthon volna. Nyilván nem vélletlenül Barcelonában csinálták és nem otthon, mert Ukrajnára kevésbé kíváncsiak a nézők, mint Barcelonára (bár ennél sokkal szebb részei is vannak a városnak). Magyarország tájai ilyen szempontból jó nagy kérdés, hogy vajon mekkora érdeklődést vonzanának. Kísérletnek mindenképp érdekes volna.

Viszont a megtekintés és követő számok alapján azért messze nem múlják felül a népszerűbb magyar nyelvű, tehát a világban sehol máshol nem is nagyon nézett szövegelős videók számait. Vagyis annyira nagy sikersztorit azért az ukránoknak sem sikerült összehozniuk vele, hogy az mindent felülmúljon. Nem rosszak a számaik, nem leszólni akarom őket, de Magyarósi Csaba messze nem a legnézettebb magyar szövegelős YouTuber mégis ő és sokan mások is simán felülmúlják ezt a csatornát feliratkozókban és megtekintés számokban is, úgy hogy "csak szövegel a kamerába".


Lehet, hogy ez a dj set dolog népszerű, de engem marhára nem érdekel, nem is néztem túl sokáig és biztos nem vagyok vele egyedül. Nekem ez semmiről nem szól, semmi információt, vagy értéket nem közvetít és az ilyen zenét se hallgatom szívesen - talán ezért sem nagyobbak az ukrán videó/csatorna számai sem.

Legalább annyira magamutogató benne a csaj, mint aki kiáll egy kamera elé beszélni. Csak neki még mondanivalója, gondolata, véleménye, üzenete sincs, amit elmondana, csak zenél - és még azt se valamilyen hangszeren a saját előadásában, vagy pláne saját szerzeményét, hanem másokéból mixel egy keverőpulton. Persze értem, hogy ez a műfaj ilyen, nem is szólnék rá be, ha te nem méricskélnéd minden más fölé.


A videó kivitelezése meg még csak nem is igényes (pláne a csajt szemből mutató kamerán levő marhanagy szenzor kosszal). Ezzel a technikával, de minimális hozzáértéssel és pláne igényességgel sokkal jobban kivitelezhető volna, ha már csinálják - meg ha már követendő példaként hozod fel őket minden mással szemben.


Minden esetre én örülök, hogy megmutattad a videót és felvetted a kérdést (mégha egy kicsit eltúlzottnak is érzem a lelkesedésed érte), mert ezt a műfajt eddig nem ismertem és valami újat mutattál, amiről nem árt tudni, még ha nagyon nem is érdekel és biztosan nem fogom a jövőben sem nézni.

2021. jún. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Thevr,NessajDanna,Yeahunter,Dre3dd,stb
2021. jún. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!