Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mit kell tudni a kontaktlencse...

Mit kell tudni a kontaktlencse használatáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, még korai vagyok, és "jobb később, mint soha", úgyhogy nem kéne elkapkodnom ezt a dolgot, de Halloween alkalmából szeretnék valaminek beöltözni.

A plusz kellékeket begyűjtöttem, már csak a kontaktlencse van vissza.

Tudom, hogyan kell felhelyezni a szemre, csak azt nem, hogy 1szer használható-e, vagy többször.

Illetve hogy mennyire rossz a szemnek, mert ha az, akkor semmiképpen nem szeretném.

Olyan kontaktlencséről beszélünk, amit nem azért raknék fel, mert rosszul látok. Ez ilyen színes, egy alkalomra lenne használva(de szerintem ez egyértelmű volt)

Köszönöm a válaszokat!



2021. szept. 3. 20:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Színes kontaklencsével még nem volt dolgom, de a rendes dioptriásat már három éve hordok. Én nem gondolnám, hogy károsítja a szemedet, abban az esetben, ha tényleg ügyelsz a higéniára, meg arra, hogy honnan rendeled. Én szemly szerint nem tennék be a szemembe egy olyant, amit Wishről van rendelve.

Szerintem ez a típustól függ, hogy meddig/hányszor használhatod.

Mivel írtad, hogy Halloweenre szeretnéd, én mindenképp azt ajánlom, hogy sminkelés előtt rakd be. Én amikor elrontom a sminkemet, akkor maga a kontaklencse folyadékával szoktam lemosni, mivel víz nem érheti.

A higéniára mindenképp ügyelj. Tiszta és száraz kézzel nyúlj hozzá. Ha kell, akkor akár kétszer is mosd meg, ha úgy érzed. (NE fertőtlenítsd le a kezed! Elég csak alaposan meg mosni és szárazra törölni.) Nekem például vannak olyan kéztörlöm, amit csak én haszánolok kontaklencsézés előtt.

Esetleg, ha olyant választas, ami többszöri használatos (heti vagy havi), akkor érdemes hozzászoktatni a szemedet, ha még nem használtál soha. Nem megijesztésből írom, de van akinek egyáltalán nem bírja a szeme. Ha szúr, akkor lehetséges az is, hogy kifordítva raktad be. Nekem is volt olyan, mert siettem reggel, vagy annyira álmos voltam még, hogy elfelejtettem megnézni, hogy jól van-e.

2021. szept. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ<3 sokat segítettél :)
2021. szept. 4. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!