Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Flash powder ground salute...

Flash powder ground salute petárdák elég népszerűek próbáltátok már, láttatok már élőben ilyesmit?

Figyelt kérdés

Különböző főként nitrátokból, klorátokból, perklorátokból, meg elég sok mindenből aluporral meg magnéziummal szoktak csinálni házilag egész kicsi petárdákat és nagyokat is.


Erre gondolok:


https://www.youtube.com/results?search_query=flash+poweder+g..


Láttatok már ilyet? Elég sokan szó szerint a függővé vállnak hogy ilyen „óriáspetárdákat” csinálnak. Aki mondjuk próbálta milyen élményei vannak?



2021. okt. 23. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik leg egyszerűbb és ütősebb pirotechnikai eszköz. Ha valakinek van hozzá eszköze és alapanyaga az nem egy két darabot rak össze csak alkalmilag. Ha megfelelő alapanyagokból van összerakva leírhatatlan hogy milyen. A gyári tűzijátékokkal nem összehasonlítható az élmény. Olyan mint ha suzukit hasonlítanánk a mercihez.😉
2021. okt. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Rendszeresen használom, a finom fémport azt mindenképp meg kell venni. A pyrogarage.pl en van minden. Nekem annyira bejött hogy beruháztam egy platina elektródára hogy tudjak kálium-perklorátot készíteni. A NaNO3 Mg S el kezdtem. Majd kipróbáltam a KCLO3 mat és ezután már nem volt megállás.😃🔥
2021. dec. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az összes nitrátból gagyi. Egyszerűen lehet csinálni kálium klorátot. Egy zacskó 4-5 mikronos vagy 6-7 mikronos German Dark alumínium hozzá, és gyújtózsínór kell avval van igazi éles hangja. Nitrátok, nyák marató, hipermangán, lőpor, gyufafej meg a fene tudja mik mind gagyi mély tompa hangja van. A Dum Bum 50, Retorno 100, kis puffancsok hozzá képest. És az alapanyagokat megvenni legális nincs kockázat.
2022. júl. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én hülye vagyok ahhoz hogy KClO₃ készítsek. Vettem 3 éve Ba(ClO₃)₂ bárium-klorát, 400 mesh a leg finomabb magnézium port és egy kis ként 250g per kiszerelés. ~30m gyújtózsinór, lenolaj, mozsár hozzá húzós ára volt együtt mindennek. Borzalmasan érzékeny én nem ajánlom senkinek. A fénye vakító fehér. A hangja nagyon éles rémisztő. Volt hogy amikor 1g robbant még a dobhártyám is megfájdult. 10g hoz tudtam mérni a minimális adagot és három részre feleztem az alapanyagokat hogy ki lehessen keverni. Idén tudtam elhasználni az összest. Mondták hogy nagyon érzékeny, brutális erős, erősebb állítólag de jóval veszélyesebb mint a KClO₃. Nem tudtam sem KClO4 vagy KClO₃ at akkor venni. Volt hogy keverés közben begyuladt. 50g nagyságú petárdákat ebből nem lehet csinálni. Armstrong's Mixture amit gyufafej és doboz oldalából kevernek gyufából petárda történet annál viszont jóval biztonságosabb. Vettem egyidejűleg Ba(NO₃)₂ hozzá abból lehetet biztonságosan akár 50 g nagyságú petárdákat készíteni de kicsi méretben nem volt olyan mint a gyári petárdák. Patikában vettem kevés hipermangánt az sem volt olyan. A pyrohub.eu ott van KClO4 vízzel keverve amit magánembereknek kiadnak, én amikor régebben vettem még nem volt ilyen. Az összes profi hivatásos ezt ajánlotta, Sb2S3, Al van keverve még hozzá nincs vele baj. Kipróbáltam 4-7 μm alumíniummal evvel olyan erős mint a Ba(ClO₃)₂ és nem érzékeny. Hivatásos szakemberek és szakirodalom mind azt mondta ez kell bele. Egyik hivatásos szakértő sem ajánlotta a KClO₃ sem és nem azért mert ne lenne beszámolók szerint pokoli erős. Én nem vennék semilyen klorátot vagy nitrátot utólag. Az előbbi erős és iszonyúan veszélyes az utóbbit nem láttam különösen veszélyesnek de nem olyan mint a gyári legalábbis egész pici méretben. Minden hülyeséget rak bele mindenki de amit én a saját káromból tanultam hogy nem éri meg belekezdeni sem mással mint amit a hivatásosok használnak és biztonságosnak tartják.
2023. nov. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A bárium nitrátot magnéziummal és kénnel mindenkinek ajánlom. Erősfalú házi készítésű vastagabb csövek kellenek hozzá megfelelő zárással. Nagyon hangos, éles a hangja és nagyony fényes. 0.5 grammot raktam a legkisebb petárdákba és első rangú.
dec. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!