Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ha belevágnék egy youtube...

Ha belevágnék egy youtube csatornába, akkor lenne rá igény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az utóbbi időben rengeteget gondolkoztam azon, hogy mi lenne, ha én magam is elindítanék egy youtube csatornát.

Viszont bátortalan vagyok.

Mármint nem a beszédben, mert abban profinak vallom magam, jobban inkább maga a fogadtatástól félek.

Meg van a terv, hogy mit szeretnék, és hogy miképpen valósítanám meg, csak az a fránya "mi van, ha nevetség tárgyává teszem saját magam" érzést nem tudom levetkőzni.

Lehet, hogy nagyképűnek fog hangzani, de tudom, hogy jól csinálnám.

Nem vlog videóznék, abszolút nem én lennék a középpont... mindössze "mesélő" lennék.

Megszálottan szeretem a megtörtént események taglalását, sok ilyen videót néztem már meg a platformon, viszont mindig találtam benne hiányosságokat vagy esetleg hibát. Én maximálisan elmondanám mindazt, amit tudhatunk az esetről illetve azt is amit csak feltételezhetünk. Képekkel, videókkal bizonyítva mident.


Nem találtam (eddig) még olyan videóst, aki 100%-osan átadta volna a történetet. (Persze, ha van és esetleg megosztanád velem, akkor szivesen megnézném.)


Azt előre leszögezném, hogy ezt csak hobbiként csinálnám. Nyugalom a kenyeremet mással keresem, viszont abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a munkám mellett áldozhatnék időt erre is.


Előre is köszönöm a válaszokat!


Apropó; Boldog Újévet mindenkinek! :)



2022. jan. 3. 20:21
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
8 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Persze
2022. jan. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ne azért csináld, mert igény van rá, hanem mert van rá motivációd, kreativitásod, koncepciód hogy megcsináld. Aztán vagy nézik, vagy nem. De ha nem próbálod meg, akkor biztos nem fogják.


A nézettség és felkapottság pedig olyan sok tényezőből áll, hogy nem lehet tudni mi sül ki belőle. Nyilván minél inkább rétegműfajba tartozik, úgy csökken a nézők köre. Egy példa, hogy nem mindenki fut be, hiába csinál minőségi tartalmat (a videó leírását olvasd el):

https://www.youtube.com/watch?v=5grYXUZMFJo

2022. jan. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Jó tartalomra mindig van igény.

Kérdés, hogy

a) a te általad kitalált téma, illetve annak interpretációja érdekes-e

b) valóban vagy-e annyira profi mint ahogy hiszed magadról.


Az, hogy "Megszálottan szeretem a megtörtént események taglalását" nem igazán mond semmit. Ebbe belefér az, hogy

- kielemzel egy golfversenyt, ami halál unalmas;

- részrehajló és fanatikus módon politizálsz, ami mindig megosztó;

- objektív és független módon elemzel aktuálpolitikai eseményeket;

- történelmi eseményeket taglalsz részletesen;

- és a többi.

Szóval ez infónak kevés, azonban valójában nem is lényeges. Nem fogjuk tudni előre megmondani, bohócot csinálsz-e magadból vagy sztárt, ez csak akkor fog kiderülni, ha tényleg belevágsz.

2022. jan. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


2-es válaszoló: Köszönöm, hogy megosztottad velem ezt a videot. Nem ismertem magát a csatornát, pedig nem áll messze az érdeklődési körömtől. Sajnálom, hogy így döntött az üzemeltetője.

Illetve remek gondolat, amit írtál: "Aztán nézik, vagy nem." Első sorban magamnak kell csinálnom, és addig amíg élvezem/élvezni fogom (jövő mód, mert csak tervezem, hogy belevágok).


3-as valaszoló:

Én is úgy gondolom, hogy a jó tartalomra igény van. A beszédben valóban profi vagyok, abból élek, hogy beszélek vagy éppen beszédeket szerkesztek.

Viszont amibe beleszeretnék vágni, az némiképpen más, hiszen oda nem csak a hangom kell, hanem ÉN MAGAM IS. Nekem ez a rémisztő.

A téma körömet nem fejtettem ki, ott valóban hagytam egy kis ürt, elnézést.

Van egy listám, amit egy ideje bővítgetek. Emberek nevei vannak rajta. Gyilkos emberek nevei. Nem tudom, hogy hogyan mondják ezt a műfajt hazánkban, de etéren nézzétek el analfabétaságomat.

Olyan történeteket dolgoznék fel, amik megtörténtek hazánkban vagy más országokban.

2022. jan. 3. 20:53
 5/12 anonim ***** válasza:

No akkor gondolkodj el első körben azon, hogy hogyan fogsz folyamatosan, fejből, nem felolvasva beszélni egy olyan témáról, aminek még az alapfogalmait sem ismered...

És nem, nem nézem el. Azért nem, mert azt írod, megszállottan szereted a témát - és már most, írásban is szerencsétlenkedsz a fogalmazással.

Mi az, hogy gyilkos emberek? Sorozatgyilkosok? Hadvezérek? Betyárok?

No mindegy, szedd össze magad, és ha elég erőt érzel már, akkor hajrá. Linkeld be ide is, hátha lesz pár feliratkozód - vagy legalább kritikusod.

2022. jan. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod.
2022. jan. 3. 21:16
 7/12 anonim ***** válasza:
Krimik mindig jó témák, börtönök is. De ha a Bene-Donászi párost, a Whiskyst, vagy Móri gyilkosokat akarod, őket már százan feldolgozzák.
2022. jan. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne a dolog szeretem az ilyesfajta videókat csak kevés található belőlük. Szóval ha belekezdesz linket dobhatsz. :D
2022. jan. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :D

Nem éppen róluk lenne szó... sok olyan eset van, amit nem találunk meg magyar nyelven.

2022. jan. 4. 15:55
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen abból rengeteg van és jó lenne ha valaki lefordítgatná,úgyhogy hajrá 😂 egy követőd biztosan lesz már. :D


#8as voltam.

2022. jan. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!