Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A tb hátralék tartozás mérsékl...

A tb hátralék tartozás mérséklése azt jelenti, hogy törlik?

Figyelt kérdés

Na szoval... 21/f vagyok. Kb. fél évig nem volt TB-m. Nem voltam jogosult rá. (Nem tanultam, nem dolgoztam. Megigenyeltem szoc. alapon, most tanulok és dolgozok is) De mostmár az lennék, mármint jogosult.


És az a lényeg, hogy mégsem mert valami bizonyos barna státuszban vagyok. Tehát nem vagyok aktív. Mivel hatralekom, tartozasom van.


Hallottam ilyet, hogy van egy kérvény, formanyomtatvány, ami szerint méltányossági alapon meg tudom igényelni -de csak olyat találtam amin a mérséklés szerepel.


Ez mit jelent? Mármint nyilván nem vagyok hülye. Csak tapasztalatokra lennék kíváncsi.


Azt szeretném, h eltöröljék.

De elég hosszú, részletes, kissé bonyolult a nyomtatvány.


Egyáltalán mennyire nézik ezt át? Mi van ha kicsit ferditek a valóságon?


Mihamarabbi válaszokat előre is köszönöm szépen!



2021. nov. 14. 20:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg az történt, hogy mivel felhalmozódott 6 havi tartozásod, lekapcsolásra került a TAJ-számod, és az így igénybe vett ellátást ki fogják fizettetni (vagy legalábbis ki kellene)

Mondjuk kicsit zavaros a kérdésed. "Megigenyeltem szoc. alapon, most tanulok és dolgozok is) De mostmár az lennék, mármint jogosult."

Miért, amikor meg igényelted akkor nem kaptad meg a jogosultságot? Ha nincs semmi olyan indok, akkor meg kellett volna kapnod akkor. (Jelentős vagyon a neveden mint pl. ingetlan ahol nem életvitelszerűen élsz, nagy értékű kocsi, nagy összegű pénzösszeg a bankszámlán - ált. 800 ezer vagy annál több, stb.)

Ha újra jogosult lennél, vagy tudod hogy vagy rá, igényeld meg újra a szoc. rászorultság alapján, de azt csak az igénylés napjától fogod megkapni, visszamenőleg nem.

A NAV-nál a már felhalmozott tartozásodra pedig kérhetsz automatikus részletfizeetést. Törlést csak nagyon indokolt esetbe adnak, millió körülmény megvizsgálása után.


"Mi van ha kicsit ferditek a valóságon?"

Min akarsz ferdíteni? A szoc. rászorultság alapján történő igénylésen? vagy a NAV-nál a kérelembe? :) Hát sajnos rossz hír.. Mindegyik hivatal a szoc.rászorultsági körülményednél is a járási hivatal bármikor kivizsgálhatja a valós jogosultságodat is, a NAV is bármikor vizsgálhatja, úgyhogy ezt a játékot nem ajánlom hogy ferdíts, egyik hivatal se nagyon szereti az ilyet.

2021. nov. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Azt szeretném, h eltöröljék."

"-de csak olyat találtam amin a mérséklés szerepel."


A mérséklés az annyit jelent, hogy csökkentik. Akkár nullára is. Amit csökkentenek, azt tulajdonképpen "eltörölték". :)


A NAV-nál van a mérséklésre formanyomtatvány. Felesleges másfajtát beadnod, mert a formanyomtatványt így is, úgy is kérni fogják hozzá, kár az időt húzni vele.

Ferdíteni ne ferdíts, mert mindent le tudnak nyomozni. A legtöbb ügyintéző évtizedes rutinnal rendelkezik, és nem hülyék ők sem. Ha úgy gondolják, még környezettanulmányra is kimennek azért, hogy meggyőződjenek bizonyos dolgokról.


Itt a nyomtatvány (fentről a harmadik).

[link]


Ügyintézési határidő 30 nap.

2021. nov. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!