Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Szerintetek inkább előny vagy...

Szerintetek inkább előny vagy hátrány, ha egy youtube csatorna nem csak egy konkrét téma köré épül?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy a legfelkapottabb Youtube csatornák általában alapvetően egyetlen témáról szólnak, és azon belül készül viszonylag sok tartalom.

Pl. a TheVR csatorna kifejezetten játékokkal és gameplay tartalmakkal foglalkozik, a Hollywood Hírügynökségen Szirmai Gergő csak filmekkel és filmkritikákkal, a Mit Játsszunk? csatornán Győri Zoliék meg különböző társasjátékok bemutatásával és népszerűsítésével, és így tovább.


Teljesen elméleti síkon, szerintetek ha valaki úgy indítana saját Youtube csatornát, hogy több téma is érdekli, amikről szívesen csinál tartalmat (mondjuk a példa egyszerűsége érdekében vegyük a fentiek mindegyikét; filmek, játékok, társasok), és mindhárom témával kapcsolatban tölt fel rendszeresen tartalmat, az szerintetek alapvetően inkább előny, vagy inkább hátrány a csatorna népszerűsége szempontjából?


Mennyire jó vagy hasznos, ha nagyon vegyes egy csatorna tartalma? Ha többféle kontenttel készül az ember, akkor ezáltal több különböző embert tud megszólítani a videóival? Vagy nem szerencsés különböző témákkal foglalkozni, mert keves(ebb)en fogják értékelni, hogy nem kiszámítható a tartalom?

Mármint azok, akiket a filmek érdekelnek, nem biztos, hogy kíváncsiak lesznek a gameplay videókra, és ez fordítva is igaz, aki kifejezetten a játékok miatt iratkozna fel, nem biztos, hogy érdeklődik a mozik világa iránt, így pedig megosztó lehet egy ilyen vegyes tematikájú csatorna.


Nektek mi a véleményetek erről?

Mit gondoltok a többféle, különböző témájú csatornákról?

Jó/Rossz? Hasznos/Zavaró? Vagy tökmindegy, ez nem befolyásolja különösebben egy csatorna népszerűségét egyik irányba sem? :)



2022. febr. 16. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Én magyarokat nem ismerek vagy követek róluk nem tudok nyilatkozni, de akit követek és külföldi ott rengeteg van hogy több challanget kipróbálnak ami épp van jelenleg. Engem nem zavar ha mindenből mutatnak egy kicsit ha vlogger az illető. Ha viszont egy asmr csatornát követek akkor annak lehet nem néznék meg olyat ami nem az. Ha nem kategorizálod be magad az elején nem lesz gond azzal hogy több mindent próbálsz ki szerintem. De igen, ha tematikus lennél és hirtelen mást kezdenél el kirakni ami engem nem érdekel én speciel leíratkoznék.
2022. febr. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
vannak csatornak amik tobb temat foglalnak ossze. egy jo pelda az Atomic Shrimp csatorna. van rajta fozes, barkacsolas, IT, scambaiting, foraging, challengek, teljesen kulobozo temak, megis jo mukodik a csatorna. de szerintem ez a ritkabb, a tematikus csatornak jellemzoen sikeresebbek
2022. febr. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez egy régi hitvita. Elég sok szakértő mondja, hogy a tematikus csatorna jobban működik. Koncentráltabban gyűjti a közönséget, aki egyszer felfedez egy tematikus csatornát, nagyobb esélye fog kötődni hozzá, míg egy vegyesebb csatorna megosztóbb lehet.

Ha hozzád nagyon kötődnek, akkor lehet, hogy miattad megnéznek tőled bármit, viszont ha nem kötődnek eléggé hozzád, akkor hiába érdeklődnek egyik-másik témád iránt, ha a többi miatt meg inkább kikövetnek. Nem biztos, hogy elég érdekes vagy hozzá, hogy vegyes csatornával érdekelj igazán sok embert.

Még a TheVR is külön csinált Tech csatornát, pedig a gaming és a tech elég közel vannak egymáshoz, hogy ne üssenek el nagyon és az ország egyik legnagyobb nézettségű csatornája az övék.

Minél jobban eltérnek egymástól a különféle tematikák, annál inkább zavarhatja egyik a másik fogyasztását. Pl. totál érthető, hogy Szirmay Gergő nem a Hollywood Hírügynökségen kezdett utazós videókat is nyomatni. Mondjuk én eleve őt nem annyira kedvelem, így egyik csatornáját se nézem.

Magyarósi Csabának pl bejött, hogy ugyanazon a csatornán utazik is, főz is, meg kütyüzik is, meg jótékonykodik, meg mindent is csinál.


Nem lehetetlen vegyes csatornával sikert elérni, de egyre nehezebb. Egyre nagyobb a kínálat és új csatornáként egyre nehezebb kitűnni. Minél egységesebb a csatorna, minél inkább olyat tud nyújtani minden videód, amire kíváncsiak az emberek, annál inkább el tudod érni, hogy kövessenek. Minél inkább egyik videód a másik ellen dolgozik, annál kevésbé akarnak majd követni és nézni.

2022. febr. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!