Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogy fessem le a plüssöm?

Hogy fessem le a plüssöm?

Figyelt kérdés

Gyárilag egy fekete folt van rajta a bundáján, hogy festhetném le fehérre?


A textil festékek amiket találtam álltalában úgy írja a használati utasítás hogy vasalni kell fél percig miután felvittük. A plüssömre az van írva hogy nem vasalható...


A plüss nem játék, nem lenne sokat mosva, csak a polcomat díszíti.


Találtam egyet, de nem vagyok benne biztos hogy jó lenne: [link]



2022. máj. 19. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Textil festék (mű)szőrmére és plüss anyagra nem alkalmas. Angolul ezért különböztetik meg a dye-t (ami olyan jellegű festék, mint a hajfesték pl.) és a paint-et (ami a rákenhető festék, mint mondjuk a tempera). Tehát ha lekened/lefújod, akkor összetapad a szőr/plüss bolyhok és ocsmány lesz.

Ha tényleg fehér a plüss, akkor fehérítővel kéne megpróbálni, de nagyon óvatosan. Nem belemártani (mert akkor szétcseszheti az anyagot), csak a felületét lekenni, aztán leöblíteni.

Vannak egyébként ruhafestékek, amik anyagok átszínezésére alkalmasak, de a feketét nem fogod tudni vele fehére festeni.

2022. máj. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Esetleg próbáljam meg hajfestékkel? Vagy valami szőrmefestékkel?
2022. máj. 20. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!