Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miért nem olvasnak az emberek...

Miért nem olvasnak az emberek wattpadon jó történeteket?

Figyelt kérdés
Már régóta a wattpad közésségébe tartozom és ugyan nem írok, de már nagyon sok könyvet olvastam onnan és az elmúlt hónapokban észrevettem, hogy a jó könyveknek alig van megtekintésük. Például ott van a Lelkek sóhaja (író:perfectlyfool), take me to church (író: Stellamagic8) vagy az Amerre a sarki ludak repültek című történet (író: xcassiopeiaaa) ami tényleg az egyik legjobb, amit eddig a wattpadon olvastam. És ezeken kívül még egy csomó másik könyv van, miknek alig vannak 1K megtekintésük, mialatt ezek a könyvek gyönyörűen megvannak írva és a történetük annyira leköt (különösen az utolsónál). Miért csak a 18+os történeteknek van megtekintésük, a Stranger Things fanfictionoknak meg egyéb ilyesmi dolgoknak. Nem azt mondom, hogy egy fanfiction vagy egy erotikus könyv nem lehet jó, de szinte az egész wattpad már ezekről a könyvekről szól és már ezeknek is a minősége az utóbbi időben csak még jobban csökkent volna. Nézzetek bele az előbb említett könyvek egyikébe és megértitek, hogy miről beszélek.

2022. aug. 16. 14:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Egyrészt ízlések és pofonok. Neked tetszik, lehet másnak nem.


Másrészt ha valaki azt mondja, hogy "hah, keresek eg yjó könyvet" akkor semmilyen könyvajánló nem fogja felhozni a fanciftionök közé bedobott amatőr irományokat.


Wattpadon meg sokan csak azért mennek, hogy masztizzanak egyet egy szaftos 18as sztorira:D


Kicsit olyan, mintha azt nehezményeznéd, hogy a világmegmentő ötletet egy politikus sem karolja fel, pedig milyen szépen ki lett fejtve itt GYK-n:D

2022. aug. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
Hát lehet hogy neked jó a lelkek sóhaja, én egy fejezetet se bírtam elolvasni belőle, pedig nem vagyok a tucatszemetet olvasó fajta. A történet lehet hogy jó lenne, az író stílusa nehézkes, túltolt. Teljesen fölösleges köröket fut, nemes egyszerűséggel fárasztó ahogy ír. Annyira választékosan szeretne fogalmazni hogy éppen ettől lesz rossz amit csinál, túlcifrázza. Tipikus kezdő, izzadságszagú a sztori.
2022. aug. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
Ha xcassiopeiaaa a legjobb amit olvastál, vannak ott komoly bajok, két lábon járó közhely. Bár a wattpadon már az is teljesítmény ha ismeri a kis és nagybetűket, meg az írásjeleket is.
2022. aug. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Drága 2-es!


Miért van az, hogy valahányszor valaki hangot ad annak, hogy valaki munkája tetszik neki, egy másik embernek nyomban ott kell teremnie, hogy "helyre rakja" az illető véleményét? Nem arról írt a kérdező, hogy a Lelkek Sóhaja mennyire jó. Arról írt, hogy vannak sokkal gyengébben megírt történetek, amik előnyt élveznek azokkal szemben, amikben legalább megpróbál az író valami értéket visszaadni.

Ha már ennyire meg akarod villogtatni a kritikai érzékedet az interneten, igazán figyelembe vehetnéd a kontextust, amin belül ez a cím került szóba, és a kérdező mondandóját. Amit írsz, az ebben a helyzetben rosszindulatú és teljesen lényegtelen.


No, de hát pontosan ezért nem népszerűbbek a jó vagy pozitív dolgokkal is bíró történetek. Az egyértelműen rosszakat olvassák bűnös élvezetből meg botránkozásból, a jobbakat meg tényleg csak azok fogják, akiknek őszintén tetszik az a történet. És abból az esetek többségében mindig kevesebb lesz, mint a rosszindulatú katasztrófaturistákból.

2022. aug. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A fanfictionöket sokan alapból szeretik, így pl: egy Harry Potter fanfiction könnyen talál magának olvasótábort, hiszen azt kifejezett keresik, és hasonló a helyzet a 18+-osokkal is, míg pl. egy romantikus történet nem szűkíti jobban a kört, elveszik a többi között, és ugyebár romantikusból rohadt sok van, akár más zsánerrel keveredve. Sajnos a keresett és a jó munkák közötti metszett elég kicsi, valószínűleg az igényesebb történetek egyedibbek, és sokan elvannak a klisés világokban.

Ha valóban ilyen jónak gondolod az alábbi történetek, olvasólistára teheted őket, vagy Ajánlások (vagy bármi más) néven saját könyvedben népszerűsítheted, persze, csak ha vevő vagy rá :)

2022. aug. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert Wattpadon lehetetlen bármit megtalálni. Borzasztó a keresés funkció, ahogy az algoritmus létezésének ténye is, és egyszerűen nincs annyi szabadidőm, hogy órahosszakat kutakodjak a føstengerben, mire találok valami jó sztorit.
2022. aug. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem feltételen a kérdésedre válaszolok, de basszus úgy olvasnék valami igazán jó kis Stranger Things fanfictiont úgy hogy aki tud az ne hagyja magában mert tényleg pokoli a színvonal. :D
2022. aug. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
#7 Angolul jó? Mert csak olyat tudok.
2022. aug. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért ezt így erős túlzás kijelenteni, hogy az emberek nem olvasnak ott jó könyveket. Én pl csak akkor olvasok ott, ha kikapcsolódni akarok, valami kis limonádé sztorival. Ehhez pont elég a fanfiction is. Így is elég nehéz olyat találni, ami helyesen meg van írva, van története, befejezett, és kerek mondatok vannak benne. Jó könyvnek tartom az általam olvasottakat :)
2022. aug. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#7-es vagyok. Kösz a lepontozást, amiért segíteni merészeltem valakinek. Mondta, hogy szívesen olvasna Stranger Things fanfictiont, amit tudtam volna ajánlani, csak előbb gondoltam, megkérdem, hogy olvas-e angolul egyáltalán.


De én kérek elnézést.

2022. aug. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!