Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Jófogás csalóknak dőlt be már...

Jófogás csalóknak dőlt be már valaki?

Figyelt kérdés
Igazából ez egy figyelem felhívás. Jófogáson feladtam egy hirdetést, azt jelöltem be, hogy jófogás üzeneten keresztül keressenek. Erre kapok egy WhatsApp üzenetet. Rendesen érdeklődik is az állapotról, stb. Először arra gondoltam, rápróbált, hátha van WhatsApp-om és így gyorsabb a kapcsolat felvétel, de aztán leesett, hogy ha ennyire sürgős miért nem hív fel? Továbbá, ha azt állítom be, hogy üzenetben kérem a kapcsolat felvételt akkor elvileg nem is láthatja a telefonomat. Nem is alkudozott bár egy pár kérdést feltett, hogy hihetőbb legyen és azt írta, hogy felad egy Foxpost megrendelést, és be sem kell csomagolnom mindent elintéznek. Na itt lett igazán gyanús, hogy a vevő intézi a futárcéggel a szállítást és be sem kell csomagolni. Felhívtam a számot és a szám tulajdonosa mondta, hogy nehogy rá klikkeljek a WhatsApp-on található linkre, mert visszaélnek a számával és páran már megszívták és levették a pénzt a számlájukról. Azt nem tudom, hogyan mert ha simán számlaszámot adok meg, arra csak utalni tud, de a linket én egyből töröltem. Gondolom vagy további adatot kértek és van aki bedőlt, és megadta, vagy valami vírus ami leszedi a telefonról a belépési azonosítót a bankba. Szóval csak óvatosan.

2022. szept. 19. 08:52
 1/6 A kérdező kommentje:
Most beszéltem a Foxpost-al mert a jófogásnak, csak emailt lehetett küldeni, és tudnak ők is róla. Azt mondta a hölgy, hogy akkor tudnak leszedni pénzt, ha megadunk további adatot, a link valami hamis banki oldalra visz és kér további adatot. Mondjuk nálam ez semmiképp nem fordulhatott volna elő de ezek szerint sokaknál igen. Azt mondjuk nem értem, hogy ha jófogás is tud róla, mert tud hisz a Foxpost is megerősített, meg a telefonszám tulajdonosa is, akkor miért nem dobják fel nagy betűkkel a kezdő oldalukra.
2022. szept. 19. 09:13
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak jófogáson találhatóak ezek a csalók, nálam is jelentkeztek az árumért. Mindenképpen paypal al akart fizetni... Végül a magyar rendőrséggel is fenygetet, mert hogy külföldi fickó volt.... Óvatosnak kell akkor is ha eladsz...
2022. szept. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Amennyiben az embernek van rá lehetősége, mindenképpen csak ajánlani tudom a személyes átvételt, valamilyen forgalmas helyen. Talán, ott kevésbé érheti az embert valamilyen váratlan probléma.


Sajnos, a csalók egyébként egyre szemfülesebbek. A múltkor egy kedves idősebb ismerős keresett meg, hogy üzenetet kapott arról, hogy kedvezményes áron tudja igénybe venni az egyik ismert internetes szolgáltatást.


Megadta a kártya adatait, ezen kívül egy tetszőleges email címet és jelszót. Ezt követően azonnal regisztrálták őt egy teljesen más oldalra, ahol a kártya adatait felhasználva előfizették egy megújuló, rendkívül drága szolgáltatásra. Itt jön a csavar, hogy az oldal, melyre "regisztrál" teljesen legális, még ügyfélszolgálat is van, ahol készségesen segítettek lemondani a "szolgáltatás", persze visszatérítés nincs és arra sem tudtak választ adni, hogy az ismerősöm hogyan regisztrálhatott egy olyan oldalra, melyről nem is hallott.

2022. szept. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Keres egy szám whatsapp on engem is,de nem is írtam neki.Postázva kérte hogy küldjem el a csomagot vidékre..a számom amúgy honnan tudja,ha jófogáson nincs megadva?
2022. szept. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TNiki válasza:

Én ezért is szeretem a Vaterát.

Nincsenek ilyen meglepetések, nem bosszantom magam ilyenekkel.

2022. nov. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez tuti, hogy a csalók műve! Én is kaptam a Whatsappon egy ilyen üzenetet egy hónapja, amire nem is válaszoltam rögtön, mert túl gyanús lett. A Jófogáson a tel.számom nem publikus! Le is tiltottam!
2022. dec. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!