Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Tudnátok ehhez hasonló (www.sk...

Tudnátok ehhez hasonló (www.skylighter.com), EU-s weboldalt ajánlani?

Figyelt kérdés

www.skylighter.com - létezik egyáltalán ilyen az unióban?

Leginkább a készletek és az előre csomagolt hatóanyagok/effektek érdekelnek. Nem kell "kutyulni" se lőport, se effektnek valót, vagy legalábbis nem annyira, mégis személyre szabhatom a bombákat/rakétákat stb.



#weboldal #pirotechnika #Tüzijátékkészítés
2023. jan. 2. 22:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én csak ezt ismerem: pyrogarage.pl
2023. febr. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Egy isten vagy! Hálám üldözzön:)
2023. febr. 21. 11:45
 3/17 anonim ***** válasza:
Nincs mit :D
2023. febr. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

mx5-kevin.blogspot.com/2021/07/egy-kis-segitseg.html, sufnipiro.wordpress.com itt fent vannak a fontosabb európai linkek. Azért vannak: pyrogarage.pl (EU) na az tényleg jó, pyrogate.eu (EU), pgchem.sk (EU), pyrohub.eu (EU), kovyachemie.cz (EU), hobbychemicals.co.uk (Anglia), amertek.co.uk (Anglia), Ebay. Vegyszerek terén van egy rakás magyar webshop nem kell külföldre sem menni ahol célra megfelelő vegyszereket kapni. Anglia nem EU-s tagállam van VÁM és nézik a csomagot!


A Skylighteren nincsenek kész alapanyagok azok kittek amik vegyszerek és kellékek az elkészítéséhez! Ha lőporkészítés és a dologgal járó rengeteg munka, felkészülés neked gond ez nem a te hobbid lesz.

2023. ápr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

4, azóta jobban beleástam magam, elég tájékozott lettem a témában, viszont az egyik legalapvettőbb oxidizert a kálium-perklorát személyében sajnos az eu-ban nem lehet kapni, nekem meg nem éri meg malmot, star rollert, meg hasonlókat csinálni, hogy utána tiger tail, meg hasonló nitrátos csillagokat tudjak csak csinálni, mivel a színeshez perklorát kéne.

Nagyon sajnálom, mert beleszerettem ebbe és csak ez szab gátat az egésznek, de minden estre köszönöm a válaszodat :)

2023. ápr. 3. 22:35
 6/17 A kérdező kommentje:
De ha esetleg tudsz konkrét helyet, ahol van perklorát, azzal nagyon boldoggá tennél :D
2023. ápr. 3. 22:48
 7/17 anonim ***** válasza:
47%
Annak aki beleássa a témába magát maga a kálium-perklorát nem gond. Hogy magát a kálium perklorátot az eu-ban nem lehet kapni magánembernek ez nem igaz! 40%-os formában kiadható pl pyrohub.eu. Ha megnézed vízzel van keverve ebbe az arányban így kiadható magánembernek. Ott van a perklórsav, más fajta perklorátok amiből szintén elkészíthető mint az ammónium perklorát vagy a perklórsav. Amellett még házilag is elkészíthető többféle képpen is igaz ez nehéz. Ha valaki meg akarja oldani tartósan ezeket a klorátokat perklorátokat itthon mindent megkap hozzá magához a készítéséhez szükséges eszközhöz. Honnan veszed ezt a hülyeséget hogy a színes csillagokhoz kell kálium perklorát? Zöld, Piros, Sárga, Recsegő, Fehér, nem kell hozzá, nagyon kevés van amihez kell. Ez egyszerűen nem igaz kérdező hogy a színes csillagok nagyrészébe kell perklorát? Honnan szerezted azokat a recepteket? Sr, Ba, és hasonló nitrátok PVC vagy Parlon, Magnézium, vagy MgAl. Van pár darab mint a kék , amire viszont mind van alternatíva mondjuk kálium-kloráttal. Igaz avval sok minden nagyon érzékeny ezért nem lehet csak úgy behelyetesíteni, meg magad által kitalált receptúrák alapján dolgozni! Nem egy lehetetlen és túl bonyolult dolog elkészíteni. Amit te leírsz ez neked gond nem egy haladónak a témában. Fütyülős rakéta, jókat robbantani, ütős dolgok igazából kálium-perkloráttal biztonságosan izgalmas ez a történet. A leg jobban fogyó alapanyag. 1 kg belőle semmire sem elég akár milyen kicsiben csinálod.
2023. ápr. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nátrium-perklorát kérdező konyhasóbol indul ki a legelejétől. Elektrolízissel csinálja meg mindenki. Láttam hőbontást is egy két esetben, aztán van rengeteg eljárás ami házilag szintén működik csak egyszerűen senki még csak nem is használja nincs senki sem rászorulva még hogy kipróbálja sem. Nátrium-klorát egy heggesztőelektródával konyhasóból megcsinálható bárki számára kicsi sóssav rendszeres adagolásával. Ha téged ez érdekel hülyeségekkel ne kísérletezz. Ami hosszútávon tartós azt vedd meg. Aki házilag hobbi szinten evvel foglalkozik annak a kálium klorát, perklorát, ammonium perklorát egyátalán nem probléma. Nem olcsó megoldani, nélküle is nagyon sok mindent lehet, de az igazán energetikus dolgokhoz kell a legjobban.
2023. ápr. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#7, nos, végignéztem kb 150-200 csillagreceptet és az életképesek többségében bizony KClO³ az oxidizer.

Néztem yt-n és számos pyrofórumon is a skylightertől kezdve mindenhol.

Sőtt, kérdeztem is ezzel foglalkozó amerikai kollégát és ő is azt mondta, hogy a nitrát alapú csillagok lekorlátozódnak a recsegőkre, meg hasonló, "színtelen" dolgokra.

Igen, igazad van, hogy a színeket a fémek, sók adják, de azokat minél gyorsabban megfelelő hőre kell hevíteni, amire leginkább a kálium-perklorát képes.


Lehet nélküle is, de az nem olyan, nekem a perklorátos csillagok a preferencia.


És igen, az elektrolízist néztem, valóban nem bonyolult annyira, de mindenkinél csak kis mennyiséget látok vele előállítani és marha nagy a veszteség a nátriumos só meg a kálium-perlkorát közt. Ahogy viszont #7-ben is írva, hogy az a legjobban fogyó alapanyag, szóval kilószámra kéne, azt meg már itthon előállítani konrkétan kisipari tevékenység :D


Nekem az lenne a legjobb, ha egyszerűen tudnék úgy szerezni, mint a kálium-nitrátot.

Azzal minden gondom megoldódna és csinálnám itthon a szebbnél-szebb effekteket, viszont a pyrogarage is azt válaszolta, hogy a kálium-klorát és perklorát nem hozható kiskereskedelmi forgalomba és csak pyrotechnikai termékeket gyártó cégnek adnak el.

Én simán beruháznék 5 kilóra, abból összehoznám a szilveszteri partyt, aztán csókolom :)

2023. ápr. 4. 01:04
 10/17 A kérdező kommentje:

[link]

[link]


Itt is a legtöbb elegy tartalmaz perklorátot.

De ha felmegyek yt-re és ott nézek receptek után, szintén a legtöbb úgy kezdődik, hogy "kclo3" sajnos

2023. ápr. 4. 01:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!