Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Tudnátok ehhez hasonló (www.sk...

Tudnátok ehhez hasonló (www.skylighter.com), EU-s weboldalt ajánlani?

Figyelt kérdés

www.skylighter.com - létezik egyáltalán ilyen az unióban?

Leginkább a készletek és az előre csomagolt hatóanyagok/effektek érdekelnek. Nem kell "kutyulni" se lőport, se effektnek valót, vagy legalábbis nem annyira, mégis személyre szabhatom a bombákat/rakétákat stb.



#weboldal #pirotechnika #Tüzijátékkészítés
2023. jan. 2. 22:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Kérdező amiket leírtál dolgokat és elképzelsz róla szinte mindenben óriási tévedésben vagy és hatalmas hülyeségeket mondtál szó szerint mindenben. Amit halottál is durván félreérted és köze sincs belőle semminek a valósághoz. Bárki aki olvassa ami tanácsot akartál adni, meg amerikai állítólagos valamilyen kollega mondott ebből senki semmit ne higgyen el. Evvel a tudásoddal legjobb esetben is pénzkidobás az ablakon, ami a kálium-klorátot illeti felejtsd el nincs rá szükséged, felgyújtod jobb esetben magad vele. Rosszabban felrobbantod! A perklorátot meg minden mást ahogy te gondolod vedd meg, de klorátokkal ne játsz! Kálium-perklorát pár dologba kellhet csak mint a kék csillag. A szakanyagokat még nagyon alaposan tanulmányozgasd mert semmit nem értettél meg belőlük. Amit kihámoztál szakanyagokból és más írásokból az ég és föld a kettő amiről szól, meg amit te értelmeztél. Megfelelő olcsó nitrátok, parlon és magnézium kell neked. Első rangúan fog működni. Nézz meg videókat, olvasgass az APC-n, ezt használják ők is.


Ha valami kimaradt volna ide válaszoltam a csillagok kapcsán:


https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..

2023. ápr. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Szuper amit leírtál, de őszintén, sokra nem megyek vele.

Azt írod, hogy vegyek perklorátot, de mégsem, mert felgyújtom magamat vele.

Az amcsik, akiket megkérdeztem, make and destroy és explosive tv, azt gondolom, hogy hiteles válasszal tudnak szolgálni és több órányi böngészés után sem találtam 10-nél több normális, nem perklorátos csillagot abból az 1000 receptből, amit megnéztem.


Számtalan videót is lecsekkoltam már, de a legtöbb, mint írtam, szintén perklorátos receptet tartalmaz.


Minden eljárás világos számomra a bp készítéstől kezdve, a csillagok elkészétéséig, hiszen látom a videón, ahogy más csinálja.

Miért lenne hiányos a tudásom, ha más által kijárt utat szeretnék megvalósítani és azt írom ide?

Le tudom én utánozni, de ott akadtam el, hogy a legtöbb recephez perklorát kell. Minden mást meg tudok venni és össze tudom úgy keverni, mint a videón a fószer, aki csinálja, de ha egyszer ő perklorátot rak bele oxidizernek, ami nincs, akkor hogy kéne megoldjam?


Igazán köszönöm az energiát, amit a válaszolásba fektettél, de több hasznomra válna, ha elmondanád, hogy konkrétan hogy jutok perlkoráthoz, vagy ha ezt nem támogatod (az írásod erre utal), akkor az "olvasgass fórumokat"-nál konkrétabban meghatároznád, hogy hol találok 10-nél több olyan receptúrát, ami nem perklorátos és nem is gagyi.

Köszönöm a korábbi válaszaidat!

2023. ápr. 4. 17:12
 13/17 anonim ***** válasza:
52%

„Szabálysértési törvény (2012. évi II. törvény) 182/A. § Aki a korlátozott robbanóanyag-perkurzor birtoklására, behozatalára, illetve felhasználására vonatkozóan jogszabályban meghatározott előírásokat megszegi, szabálysértést követ el. Le van írva, hogy mekkora töménységig lehet ezeket birtokolni, efelett szabálysértés valósul meg. Ezesetben az elkobzásra sor kerül mindenképp, illetve ez a XXIII/A. fejezetbe tartozó tényállás, vagyis a pénzbírság mellett v. helyett közérdekű munka is kiszabható.”


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1200..


Garantáltan elkobozzák és ha egyértelműen hozzád köthető kemény pénzbírságot is kiszabnak mellé.


„I. MELLÉKLET KORLÁTOZOTT ROBBANÓANYAG-PRECURZOROK Azon anyagok listája, amelyeket nem szabad a lakosság számára hozzáférhetővé tenni, bevezetni, birtokolni vagy felhasználni, akár önmagukban, akár olyan keverékekben vagy anyagokban, amelyek ezeket az anyagokat tartalmazzák, kivéve, ha a koncentráció egyenlő vagy alacsonyabb, mint a oszlopban meghatározott határértékek. Az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2019/1148 rendelete (2019. június 20.) a robbanóanyag-prekurzorok forgalmazásáról és felhasználásáról, az 1907/2006/EK rendelet módosításáról és a 98/2013/EU rendelet hatályon kívül helyezéséről (szöveg EGT vonatkozású).”



Nátrium klorát (CAS RN 7775-09-9), Kálium perklorát (CAS RN 7778-74-7), Kálium klorát(CAS RN 3811-04-9), Nátrium perklorát (CAS RN 7601-89-0), mindhárom esetben 40 % w/w (ig és alatt) kiadható magánembernek, engedélyhez itt nem kötött. E felett a határérték felett nem kaphatod meg vagy birtokolhatod! Vásárolhatsz és tarthatsz olyan kálium-klorátot, vagy perklorátot mint magánember ami ennek megfelelően fel van hígítva mondjuk vízzel. Ha neked van otthon és ennek megfelelve fel van hígítva, megtalálják akkor ilyen esetben nagy előny lehet. Előzőleg többször is leírtam, mások is leírták hol láttunk ilyet. A Pyrohubosok nem hülyék, egy nagy cég így oldották meg.


[link]


Egy lista van milyen típusú klorátok és perklorátok és más vegyi anyagok, milyen koncentrációban. Léteznek más klorátok, perklorátok, perklórsav amire ez nem vonatkozik és elkészítheted belőle. Ezeket a dolgokat ismerni kell, magát olyan dolgokat mint hogy a Schengeni övezeten belül nincs VÁM. Viszont ha Angliából veszel ott már van ahogy külföldről is. Minden ami jogilag megfelel meg fogsz kapni. Amerikából gyújtózsinórt meg vegyszereket nem fogsz kapni, kellékeket igen. Nem vagyok jogász én sem, ezt tudtam segítségként összeszedni.

2023. ápr. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
13 nem ez volt a kérdés ő a salyát felelősségére teszi mindezt.
2023. ápr. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

13, igen, tudom, hogy törvényileg nem okés, de szerelmes vagyok bele és nem tartom elítélendőnek, ha nem veszélyeztetek vele mást.

Nekem az ég festése, kompozíciók megalkotása olyan, mint másnak vászonra pingálni.


Azóta beszéltem a pyrohubos srácokkal, májusban nyitnak és rendelem, amit kell.


Köszönöm az értelmes hozzászólást és szép estét neked:)

2023. ápr. 4. 21:14
 16/17 anonim ***** válasza:

odysee.com/@mx5kevin:a/tuzijatekutmutatok:c


„Extended Collection of pyrotechnic compositions” fájl erre szükséged lesz 2022 es frissítés. Mindent megtalálsz benne ami csak kell, semmi másra igazából nem lesz szükséged. Benne vannak széles körben használt Nitrát+PVC (vagy parlon) magnézium vagy magnálium receptek. Tartalmazza az összes olyan jó receptet ami a PyroDatán sincs fen, a Skylighteren sem, sem a Cannon Fuseon, mint az APC fórumosok legjobb kompozíciói és a pyrobinből is dolgok. Biztos hogy van benne nagyon sok hülyeség is. Megveszed a megfelelő nitrátokat mint Sr, Ba, parlont, a leg finomabb magnéziumport, magnálium és PVC felesleges. Kálium perklorát-nélkül kálium-kloráttal is már boldogulhatsz vele olyan színnél mint a kék (szélsőséges esetben). Sárgához ott a Sunrise Yellow. Pirosba és zöldbe nem kell semmilyen klorát vagy perklorát. Sok jó csillag recept a táblázatokban van ezért nem tűnik úgy ki és parlon helyett PVC vel, magnézium helyett magnáliummal de helyettesíthetők egymással és így nem találod meg. Valamint feleslegesek a parlon+PVC kombinációk.


Egy tanács kérdező make and destroy és explosive tv, én nem tartom őket a legjobb forrásnak pirotechnika terén, épp ellenkezőleg. Elhiszek valakinek dolgokat ha a szakmán belül egy adott dologra magas szinten specializálódott. Különben egy a sok hülye közül. Egy ned gorskinak elhiszem a tanácsait akin látom hogy tonnaszámra készít ilyen csillagokat. A Skylighteres a szarjait el akarja adni ezért sok mindent túlbonyolít a receptekben, Youtubeon kémiailag akik összeraknak dolgokat a leg alapabb dolgok tudása is hiányzik akár mennyire profinak is látszik. Fórumokon nem tudsz az illetők munkájáról semmit félrevezető. Ami meg a Magyar pirotechnikát illeti pyrocenter, Piro&robbantás-technika - Index Fórum, vagy itt a gyakorin teljesen hülyék hozzá az emberek. De még ha a profi angol fórumokon is kérdeznél inkább hülyeséget mondanak mint segítenek, vagy semmit nem segít amit mondanak. Aki valóban magas szinten érti amit te szeretnél ritka hogy te hozzád külön oda fog menni. Semmit ne higgy el ami nem teljesen a leg profibb teljesen hivatalos körökből származik hanem valami egyedi házilag kitalált valami, vagy valaki egyedi módszere mert azok gyakorlatilag mind hülyeségek. Szakirodalmakba meg is fogod találni hogy amit az egyedi hülye gyerekek kitalálnak arról a hivatásos profik az ellenkezőjét írják, csak a hűlyéje szilárd meggyőződéssel csinálja azt amiről a profik mondják hogy ne csináld! Vagy nagyon fontos alap szakszerű lépéseket egyszerűen kihagynak. A legtöbb Youtube videós, videója első próbálkozások és nem olyanok amik már sok éves próbálkozás után mutatja meg hogy is kell.


Nézd meg őt látod azokat a csillagokat amiről én beszéllek.


https://www.youtube.com/@pyrophoria2206


A kérdezőből amúgy hogy nyomozó jobban kinézem mint hogy valóban ez érdekelné. Ki hol veszi, milyen értékben, nagyon ilyen fedett információ gyűjtés jellegű szaga van a mostanában kiírt kérdéseknek. Magyar oldalakon csak hülyékbe meg ezekbe futtok. VPN vagy Tor és eldobható email cím nélkül senki se irkáljon ilyen témában. Az IP címeteket, email címetekkel valós időben gyűjti a hatóság ilyen oldalakról mint ez, nicknevek alapján hol vagytok máshol regisztrálva, profilokat állítanak össze azokról akik evvel foglalkoznak. Privát levelekben próbálnak minél több infót begyűjteni rólatok. Erről kiemelkedő mód beszéltek hazai pirotechnikai körökben. Hatósági emberek ilyen közösségekben részt vesznek, kérdezőként és válaszolóként ezekben a témákban aktívan.

2023. ápr. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Ebayen és Angliából amik fent vannak a listán cégek linkjei onnan kapni ammónium-perklorátot. Kálium-hidroxiddal főzve kálium-perklorát lesz belőle. Nincs rajta az EU prekurzor listáján. Van ugyan ott vámellenőrzés de átengedik ha minden igaz. Voltak akik onnan szerezték be és mondták hogy minden rendben ment. A higított kálium-perkloráton felül ez is egy lehetőség. Perklórsavat EU-n belül is kapni 1 literes 70%-os de horror áron van. Ezek a dolgok napról napra változhatnak jönnek új lehetőségek, vannak hogy meglévők tűnnek el. Meglehet mindent oldani így vagy úgy, nem kell mindjárt az első lehetőségre ugrani.


Pár fontos tanács mindenkinek aki olvassa!


Akik tapasztaltak megveszik hozzá a felszerelést és megcsinálják. Amit személyesen be lehet szerezni az biztonságosabb és teljesen anonim. Bármi gáz van nem tudják lenyomozni ki hol mit vett az adott környéken. Vannak ilyen piroshoppok meg vegyszeres cégek aki akarja meg lehet nélkülük is oldani egy kényelmi funkció. Gondolj bele meghallanak valamit a környéken. Ahol te laksz mindent jóval messzebb csinálj hogy ne annyira a te környékeden legyen, bármi van környék belieket keresnek. A tűzszerészek kimennek kutyával vesznek talajmintát, ha nem szeded össze az eszközből is van minta. Mivel pirotechnikai alapanyag és nem brizáns robbanószer ideális esetben sok mindent rá lehet fogni hogy milyen pirotechnikai eszközből is származik. De megindul a szimatolás ki vett ilyen alapanyagokat ezeknél a cégeknél. Nem egy eset van elő lehet venni évekkel később is igen te ott vásároltál. Amit te anoniman beszereztél azt nem tudják lenyomozni. A másik ne legyen szem előtt semmi, nem hülye gyerekek vegyél mondjuk egy vagy két műanyag hordót ásd be a földbe minden eszközt és vegyszert bele. Ne nézd azt hogy legális eszközök. Magyarországon házilag gyártott legális pirotechnikai eszköz nem létezik! Ha bármi ilyen dolgot megtalálnak ki se ejtsd a szádon hogy te tudod mi az, azt sem tudtad hogy nálatok ilyen van! Pirotechnikai eszközök terén P1 technikai kategória hang gránátok, vadriasztó, hang és fényjelzők célirányos felhasználásra legálisan használható ha teljes egészében gyári. Ahogy bizonyos teljes egészében gyári tűzijátékok egész évben. Legyél avval tisztában hogy létezik halaszthatatlan nyomozati cselekmény ami alapján végezhetnek nálad házkutatást úgy hogy később csatolják a jegyzőkönyvhöz a házkutatási engedélyt. Magad és közeli rokon ellen semmilyen vallomást nem vagy köteles tenni és az ez irányú kérdéseket mind megtagadhatod. Ha gyanúsított vagy és nem tanú onnantól nem vagy köteles vallomást tenni és kérdésekre sem vagy onnantól köteles válaszolni rendőrnek. Ha téged mint tanú bármiben meg akarnak hallgatni annak van egy szabályos mindenkori menete. Ha mégis baj történik a rendőröket kamerával vedd fel, jelvényszámokat írd fel, telefonnal hangot is lehet rögzíteni. Rendőrök közt legyél tisztába ezek egymás közt a hivatali visszaéléseket, szabálytalanságokat rutinszerűen simítják el. A mindenkori jogaidnak nézz mindig előre utána. Nem mint jogász vagy jogszakértő adtam ezeket a tanácsokat.

2023. ápr. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!