Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Szerintetek kimaradok a...

Szerintetek kimaradok a jóból, mert nem iszok alkoholt?

Figyelt kérdés
21 éves srác vagyok és soha életemben nem ittam egy korty alkoholt se. Nem éreztem még sose a hatását. Ritkán járok bulizni, kb. évi háromszor, de koncertekre viszont sűrűbben. Szerintetek így kimaradok a jóból ebben a korban, hogy nem iszok alkoholt és ritkán bulizok? Alkohol nélkül is élvezem a bulikat, de alkohollal biztos jobb lehet. Most ezen úgy elgondolkoztam, nem szeretném, hogy idősebb koromban jöjjön rám, hogy nem éltem rendesen.

2023. márc. 17. 00:40
 1/9 anonim válasza:
34%
Igen
2023. márc. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Hát próbáld ki
2023. márc. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

Tényleg így akarsz megöregedni?

Semmi rosszindulat, nehogy azt hidd. Most megpróbálom felvázolni a helyzetet Neked. Szóval nem ittál még sosem alkoholt, több mint valószínű, hogy visszahúzodó személyiség vagy. Ezzel még nincs is baj, de saját magadban sem bízol. Hogy ezt miből tudom egy kérdés alapján? Ha élvezed a bulikat alkohol nélkül, minek tennéd fel a kérdést? Viszont jól látod, ezek a dolgok azért vannak, hogy kipróbáld őket. Nem leszel attól még alkoholista, nem kell hányásig inni magad.

Sokan úgy élik az életüket, azért kívánkoznak, hogy “jaj legyen sok pénzem” “legyen sok kocsim” “legyen nagy családom”( mellesleg ezzel semmi baj)” legyen tökéletes házam” “legyen gazdag pasim” DE! Igazából az életnek egy értelme van. ❗️Az, hogy minnél több emléked és élményed legyen‼️. Ne sporólj, ha ilyenről van szó, buli, utazás, nyaralás, programok. A pénz, az visszajön, de a fiatalkorod, a sok lehetőség, az időd SOHA. A Te döntésed, hogy élsz.


UI: Jó tanácsként: Minden lehetőséggel élj.

2023. márc. 17. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%

Igazából ez olyan dolog amit jó társasággal kell kipróbálni. Én 25 vagyok, 20 éves koromban egy szilveszteri házibulin olyan szinten leitattak elvileg összetörtem egy széket és utána úgy vitt haza haverom hogy se kabát, se cipő nem volt rajtam.

Gondolhatod mennyire örültek szüleim amikor megláttak, ráadásul biztos vagyok benne hogy alkoholmérgezésem volt és inkább a detoxba kellett volna vinni, mert itthon 6 napig beteg voltam és a buli után 2 nappal is úgy feküdtem az ágyban hogy szédültem.


Azóta vannak új barátaim, akikkel 3 havonta egy laza sörözésre összeülünk beszélgetni. Ennél több nem is kell.


Amúgy nem elrettentésnek szántam, és nehogy azt hidd hogy az alkohol úgy működik hogy azonnal beüt, ott én fél üveg vodkát ittam, házipálinkát és pezsgőt.


Menjél el barátaiddal sörözni, két korsó, talán 3 elég lesz hogy megtapasztald milyen részegnek lenni, úgy hogy senkinek se okozol bajt, csak WC-re fogsz menni fél óránként mert pisálni kell majd (engem mindig meghajt a sör, azért vagyok inkább bor párti, de az meg nem jó beszélgetéshez, mert hamar elfogy a kis pohárka).

2023. márc. 17. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
Fiatalon nyomjad,bulizd ki magad aztán szabadulj meg tőle örökre.
2023. márc. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

kamasz koromban én is ezt vallottam, hogy pia nélkül is jókat tudok bulizni

vannak ilyen emberek

de ami engem illet, én valójában csak túl töketlen voltam akkoriban ahhoz, hogy lázadjak a családom antialkoholista elvárásai ellen. ezeket gondold végig.

2023. márc. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Meglátjuk hogy alakul, ha nem is most, de egy-két éven belül kipróbálom, ha eljön a megfelelő alkalom.
2023. márc. 19. 02:08
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

hát figyi alapból USA-ban 21 éves korig nem is vehetsz alkoholt


de amugy ha jól nézel ki és jók a szociális és érzelmi képességeid és lehetőleg még a mozgásod is, akkor nincsen szükséged az ivásra, mert szórakozóhelyeken és egyéb társas közegekben majd kezdeményeznek az irányodba, jó társaságnak fognak tartani hiszen jól nézel ki


szal elég ha isznak helyetted a lányok és rádmásznak


ha alacsony lennél és csufi és nem is lenne jó a szöveged alapból akkor igen sokat kellene innod, hogy egyáltalán labdába rúghass és gondold el hogy azért a minimális eredményért mekkora egészségkárosodást kellene kockáztatnod?

2023. márc. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én sem igénylem. Bár próbáltam az alkoholt, volt, hogy kipróbáltam a részegségig ivást is. Nagyon rossz volt utána a másnap és igazából közben sem élveztem igazán az állapotot. Inkább az első 2 ital utáni állapotot, utána már nem kellett volna több.

Viszont imádom a zenét, meg tudok őrülni alkohol nélkül is egy jó zenétől. Sokkal jobbakat tudok bulizni józanul, valaki meg több ital után sem tudja úgy elengedni magát, mint én.

2023. aug. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!