Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Melyik mesét ajánlanátok egy...

Melyik mesét ajánlanátok egy 5 és egy 7 éves kislánynak?

Figyelt kérdés

Olyan filmet/mesét keresek, ami leköt egy 5 ill. 7éves lányt. Eddig nem tévéztünk, de a Sam a tűzoltót már ismerik. Valami olyanra gondolok, mi csajos, de nem lélektépő, nem villódzó, csak amolyan lassabb léptékű, de mondjuk vicces.

Ha valakinek van ötlete, nagyon megköszönném!



2023. máj. 3. 22:47
 1/7 A kérdező kommentje:

Állati nagy Szökés, beleleapoztam, sztem sok az agresszív rész.

51-es bolygó, talán túl magas érzelmi szint, és ott is rettentő sztem az a katonai rész, lövöldöznek...

A klasszikus mesék pedig amit találtam, pixelesek, de ha más nincsen, annál maradunk

2023. máj. 3. 22:49
 2/7 October15 ***** válasza:

Fuh erre rákerestem... nem kellett volna. [Oké a xenomorph mint kutyát azt adtam de a többi...]


Szerintem egy 5-7 éves gyereket pont nem érdekel ha valami pixeles. Mondjuk nem mintha azokba nem lettek volna "erőszakos" jelenetek. Nem mintha megállnának tőle a fejlődésben. Amúgy teszem azt a Pixar összes filmje, nem fognak belőle érteni mindent de a lényeg átjön nekik és legalább te sem kapsz közben agyvérzést.

2023. máj. 4. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

7 évesen ma már komolyabb mesék mehetnek - Willy Fogg, stb...


Milyen egy elkorcsosult generációban élünk, hogy valami "pixeles" az már gond! A mi időnkben örültünk HA egyáltalán volt mese a tv-ben, vagy a szomszédhoz átmehettünk videót nézni!


Agyhalott, hálát nem ismerő generáció!

2023. máj. 4. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 October15 ***** válasza:
100%

3.: Igen, 2023-ban ha valami pixeles úgy, hogy fizettél érte az azért elég gáz... :D Nem hiszem hogy ezen lenne mérhető, hogy mennyire elkorcsosult [avagy inkább sem] az aktuális generáció.


Mondjuk én 7 évesen Alien-t néztem mese helyett és nem álltam meg a fejlődésben. :D

2023. máj. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A Könyvtári Intézet épít egy erről szóló adatbázist:

[link]

2023. máj. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ja, ezek könyvek, elnézést, 5# voltam
2023. máj. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 THX84 válasza:
100%

Nekem is lányaim vannak, én bele kóstoltattam őket a régebbi mesék világába, melyeket mi is néztünk. Meg kell, hogy mondjam, nagyon élvezték.

- Nilsz Holgerszon

- Kacsa mesék

- Gumi macik

- Balu kapitány

2023. máj. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!