Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet ajánlanál egy...

Milyen könyvet ajánlanál egy 7 éves, első osztályt végzett kislánynak, amivel megszerethetné az olvasást?

Figyelt kérdés

Sajnos utál olvasni. Valami rövid, egyszerű, érdekes, valamilyen formában esetleg interaktív könyvújdonságra gondolnánk (kisebb korában imádta a Hervé Tullet Pötty könyveit), ami megfelel egy olyan gyermek igényeinek, aki éppcsak megtanult olvasni.

Sajnos a Két Lottival és a Lázár Ervin-könyvekkel szemben immunisnak tűnik. A Rumini megvan nekik, szóval valószínűleg az sem az esete...

Szereti a Jégvarázst, a lányos dolgokat, az állatokat és a fantázialényeket.



2020. jún. 21. 21:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
64%

Ne ilyen nehéz könyveket adj neki,mint a két lotti vagy a rumini! Egy 7 éves kislánynak még ez nehéz,főleg,hogy nemrég tanulta az olvasást.

Meséskönyvek a nyerők. Ezek az 5 perces mesék,az a lényeg,hogy rövid legyen. Én ezekkel kezdtem annó,pedig én se szerettem az olvasást,de mára már hobbim.

2020. jún. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
16%
Én nem értem, mi ez az erőlködés....Velem senki sem akarta "megszerettetni" az olvasást, 3-4 évesen már magamtól faltam a könyveket, mint kacsa a nokedlit. Nem kell mindenkinek okosnak lenni! Valakinek rúdtáncolnia is kell.
2020. jún. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló! Értékelem a jó szándékot, de szerintem a kérdésből mindez világos. A "rövid" szó is szerepel. A "mese" is magától értetődik. Természetesen nem ő olvasott Lázár Ervint és Két Lottit, hanem felolvastak nekik belőle (iskolában is), és nem tetszett neki. Elsősorban azért írtam, hogy régebbi könyveket ne ajánlanak, mert azok az ő korosztályát sajnos már nem fogják meg.

Upvote-ot konkrét ajánlásért adok.

2020. jún. 21. 22:10
 4/24 A kérdező kommentje:

A 2. kommentelőhöz meg lenne pár keresetlen szavam...

A hozzászólásod alapján inkább a "rúdtáncos" kategóriába sorolnálak, mint az okosba.

Természetesen nem kell, hogy mindenkiből könyvmoly legyen, de szerintem mindenkinek meg kell rá adni az esélyt, hogy megszerethesse az olvasást - rá gondolni, neki való könyveket keresni, nem hagyni, hogy azért utálja meg az olvasást, mert nem a megfelelő könyvek kerülnek a kezébe.

Pontosan ezt szeretném: adni neki 1-2 olyan könyvet, ami valószínűleg tetszene neki, azután csak rajta múlik, hogy rákap-e az ízére vagy sem.

Szerintem elég konkrét kérdés volt ez, ha nincs konkrét válasz, nem kell gyötörni a klaviatúrát meg a másik ember idegeit.

2020. jún. 21. 22:18
 5/24 anonim ***** válasza:
37%
Mit akarsz adni egy 7 évesnek ha nem mesét? Egy regényt? Tényleg nem értelek téged. Sehogy se fogod rávenni,hogy olvasson,hogyha neki nem tetszik valami. Vidd el egy könyves üzletbe azon belül a gyerek részlegre és hagyd,hogy válasszon ő egyet. Hogyha szereti a Frozent akkor biztos fog hercegnős könyvet kapni,mert abból több száz van.
2020. jún. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Oo - Bocsi, elolvastad amit írtam? Jó a mesekönyv, de konkrét könyvcímet szeretnék ajánlásként, mert én nem ismerem a mai gyerekkönyveket és a gyerekek ízlését.

Sajnos nem tudok bemenni vele könyvesboltba, mert csak a vidéki nagynénje vagyok, ők Budapesten élnek, a szülők még várnak a találkozással, míg teljesen le nem cseng a járvány, a kislány születésnapja viszont nagyon közel van. Postázni fogjuk neki (és nem, nem csak könyvet kap.)

Nem gondoltam, hogy ez ennyire bonyolult kérdés lesz...

2020. jún. 21. 22:42
 7/24 anonim ***** válasza:
64%

Elnézést kérek,nem tudtam,hogy konkrét könyv cím kell :) Mivel én se nagyon tudom,hogy mik a mai mesés könyvek de itt egy link:

[link]

Elég sok olyan könyv van amire ránézel és arra gondolsz,hogy ez egy kislánynak tetszeni fog. Állatos és lányos könyvek is vannak.

Ha online nem tudod rendelni akkor nézz ki pár könyvet és nézd meg,hogy a legközelebbi könyvesüzletben megtalálható-e.

Csak ennyit tudtam segíteni :)

2020. jún. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
88%

Tudom, nem könyv de a lányomnál az olvasást nem könyvvel kezdtem megszeretettni.

Hanem csajos mesés magazinnal, képregény újsággal mint a garfield, donald kacsa, lego magazinok voltak.

Ilyen korban kapta elsőnek a kisfülest.

Vannak szuper lego foglalkoztatók is. Ezek után kezdte el, egy zizi naplóját, egy ropi naplóját, rosszcsont peti könyveket. Rosszcsont peti meg nagyon vicces imádnivaló:)

Sok boltban vannak újságos standok, hagy válasszon ő. Ez lehet a könyves boltban is.

Én sem erőltettni akartam az olvasást.

2020. jún. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Próbáljátok meg Tony Wolf, Mesél az erdő sorozatát.

Nagybetűs, csodaszép képekkel.


1. Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról

2. Tony Wolf: Mesél az erdő a törpékről

3. Tony Wolf: Mesél az erdő az óriásokról

4. Tony Wolf: Mesél az erdő a tündérekről

5. Tony Wolf: Mesél az erdő a manókról

6. Tony Wolf: Mesél az erdő a sárkányokról

7. Tony Wolf: Mesél az erdő a varázslókról

8. Tony Wolf: Mesél az erdő a kis dinoszauruszról

2020. jún. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Mesél az erdő sorozat

Vidám mesék

A sün, akit meg lehetett simogatni


Ezekben rövid mesék vannak, kevés szöveg, nagy képek. Ezek valók egy elsősnek, nem a Két Lotti.

2020. jún. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!