Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miért engednek be kisgyereket...

Miért engednek be kisgyereket korhatáros filmre a moziban?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam megnézni azt a kutyás vígjátékot. 16+ karikás film.

Kb 8-10 év körüli kislánynak simán odaadták a jegyet, jegyszedő sem foglalkozott vele.


Először arra gondoltam, rossz filmre ült be. El is kezdődött a film, 1 perc se ment még le belőle, már istenesen káromkodtak benne és péniszes jeleneteket dobtak a nézők elé.

A gyereket egyáltalán nem zavarta, végigülte a filmet.

Egyáltalán hogyan értette az utalásokat, hogy nem jött zavarba a percenkénti szex-viccektől, irgalmatlan cifra káromkodásoktól. Ez tipikusan olyan alpári film volt, mint a TED, csak szebb sztorival.


Kedves arcú, szemüveges, szőke kislányka volt, esküszöm azt hittem először, hogy eltévedt, de ez helyi mozi, itt csak 2 terem van, egyszerre ritkán megy 2 film.. nem tudom, érdekes jelenség volt ott a felnőttek között.


Moziban dolgozók! Ti kiadjátok gyerekeknek a 16-18+ os jegyet\beengeditek?

Nézők: ti milyen gyakran találkoztok ilyen jelenséggel?



2023. aug. 28. 19:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Mert miért ne? "16 éven aluliak számára nem →ajánlott←".

Inkább az a kérdés, hogy miért ment be. A szülei tudhatnának róla, hogy a gyerekük ilyen vacak filmeket néz.

2023. aug. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tilthatja ki a mozi a fizető vendéget, mivel az ajánlás még nem szabály vagy törvény. Szintén nincs joga a mozi üzemeltetőjének az életkor igazolását megkövetelni, okmányba betekinteni.
2023. aug. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Mert semmi nem tiltja hogy ott legyen. A filmes korhatárok ajánlások, nem törvényi tiltások.
2023. aug. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

A korhatár csak egy ajánlás, nem szabály, és nem dönthet úgy a mozi, hogy nem enged be valakit, aki nem éri el az adott korhatárt.

"4. A magyar törvényi jogszabályok a Magyarországra kerülő filmeket korhatár besorolás alá kötelezik. A mozi ajánlja, de nem kötelezheti a programban feltüntetett korhatárjelölések szem előtt tartását, különösen kiskorú nézőink esetében."

Forrás: [link]

Az persze más kérdés, hogy a szülők miért engedték (ha jól értem) egyedül mozizni a kislányt, de ez nem a mozi felelőssége.

2023. aug. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
23%
Egyedül az X-es korhatár, az amit csak 18 éven felüliek nézhetnek meg.
2023. aug. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Moziban dolgozok, és van bőven tapasztalatom ezzel a filmmel kapcsolatban. El szoktuk az ilyen korú gyerekeknek mondani, hogy nem nekik való a film, főleg azért, mert sokszor szülővel jönnek, és nem vagyunk benne biztosak, hogy a szülők tisztában vannak vele, hogy miről szól. És lehet, hogy ez meglepő lesz, de gyakran elő szokott fordulni, hogy a szülők tisztában vannak vele, hogy mért 16-os a film, de nem érdekli őket. És szerintem itt inkább a szülő a hibás, mint a gyerek.

A korhatár kapcsolatban jól írták előttem, az csak ajánlás.

Ja, és volt már olyan, aki 4 éves gyerekkel beült, de fél órán belül kijöttek, mert rájöttek, hogy mégse kellett volna

2023. aug. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, így már értem!
2023. aug. 28. 21:07
 8/21 A kérdező kommentje:

#6, amikor a szülő mégsincs tisztában először, és elmagyarázod a szülőknek, miről fog szólni a film, és miért raktak rá ilyen besorolást, általában mi a válaszuk? Nem láttuk az előzetest, csak a plakáton cuki a kutya, a maci, a stb?

Megveszik a jegyet a tanácsod ellenére, hogy talán annyira durva nem lehet, vagy inkább másik filmre váltanak?



(Egyébként nekem a 16. születésnapi ajándékom az volt, hogy aznap a szüleim elvittek a Förtelmes főnökök-re. :D)

2023. aug. 28. 21:12
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
#8 volt már, hogy azt mondták, hogy akkor átbeszélik, és majd később visszajönnek, de aztán nem találkoztunk velük. Meg arra is volt példa, hogy nem érdekelte őket, és megvették a jegyet. Van, akit teljesen hidegen hagy, hogy a 8 éves gyerek egy olyan filmet néz, amiben végig káromkodnak
2023. aug. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

"Moziban dolgozók! Ti kiadjátok gyerekeknek a 16-18+ os jegyet\beengeditek?"

Be kell engedniük...

2023. aug. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!