Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A Postás le adja a csomagot?

A Postás le adja a csomagot?

Figyelt kérdés
Temuról rendeltem, a Posta fogja kézbesíteni. Na most ha a Postás nem talál itthon, vagy nem is akarja megpróbálni kézbesíteni, akkor ezt a csomagot is ugyanúgy le adja a postára?

2023. nov. 1. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Miért lenne más az eljárás?

Ha a postásod nem talál otthon, akkor értesítőt hagy a címhelyen, a műszak végén pedig leadja a csomagot helyi kézbesítésre (tehát a postán lesz), ahol 10-15 (külfödi csomag esetében ha jól emlékszem 15) munkanapig tartják, ami után azt visszaküldik a feladónak.

2023. nov. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit az előbb írtam, kis méretű csomagokra vonatkozik, amiket a postás visz, aki a leveleket is kézbesíti.

Ha csomagos hozza (furgonnal), az lehet más tészta de, amennyire tudom nagyjából ugyanazt a sziszémát követik ők is.


Még egy variáció lehet ha olyan településen laksz, ahol mobil postás jár (tülkölős autó). Ők van, hogy többször is megpróbálják kivinni a csomagot, akár minden nap, a visszaküldési dátumig.

2023. nov. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Autoval jaro csomagosok lustak leadni a kezbesito postan, inkabb visszaviszik muszak vegen a logisztikai uzembe. Ugyhogy azt csak masnap viszik ki onnan a postara, korabban nem tudod atvenni...
dec. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

3-mas *

Nem vagyunk lusták le adni a postán, csak tudod amikor már be van zárva a posta akkor úgy már elég nehéz lebne le adni ezért visszük vissza a depóba és más nap meg már át vehető a postán.😉

dec. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4 Nem vitatom, lehet h te ezert csinalod, nalunk nagyvarosi posta este 6-ig van nyitva, a foszer pedig mar delutan 4-5 korul bent van a logisztikaiban, szoktam latni a csomagnyomkovetesnel. Raadasul szoktam hazhoz is hivni csomagfelvetelre, a csomagjaimat mar mindig felveszik delutan 5kor. Szoval ideje lenne meg leadni siman.
dec. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azóta természetesen megkaptam a csomagot, köszönöm a válaszokat.

Amúgy kaptam SMS-t amiben megadták a kézbesítési intervallumot (meglepően nem 8-17 között), és az MPL futár telefonszámát. Ez meglepő, azt hittem a Postás nem telefonál, én se kapok tel.számot, hanem csak csenget (vagy azt se) és ha nem talál le lép...ez meglepett.

dec. 19. 11:06
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Igen, ez az új fejlesztése a posta csomag üzletágának, hogy végre ők is valamennyire felzárkózzanak a 21. századra... korábban sem a telószám, sem az intervallum nem volt megadva náluk.
dec. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!