Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kifizetem az eBay-en az...

Kifizetem az eBay-en az ÁFÁ-t, bejön az országba a csomagom kapom az sms-t hogy fizessek be online a Postának vám összeget, befizetem azt is, megérkezik házhoz a csomagom erre a postás is kifizettet velem egy összeget. Ez rendjén van így?

Figyelt kérdés
Már kb. a dupláját kellet kifizetnem mint amennyiért megrendeltem. Katasztrófa.

2022. febr. 22. 14:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Nincs rendben, a NAV-nál tudsz panaszt tenni, hogy fizessék vissza a különbözetet. Ez úgy működik, hogy az eBay felszámolja az áfát a termékre és a szállítási díjra ami meg van adva. Erre rájön a felszámolt és a valódi szállítási díj áfájának a különbözete és a vámkezelési díj. Igazából ez utóbbi ami a rablás, ami miatt nem éri meg külföldről rendelni. Most egy 300 Ft-os tételtr ha 27%-ot számolok, minimális, de a vámkezelési díj miatt azonnal a duplájára nő az ára.
2022. febr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én nem vettem volna át a helyedben a csomagot, hanem bementem volna a postahivatalba a csomagért, s ott bemutattam volna a számlát, miegyebet, amit kaptál az online fizetés után, hogy már fizetve van a vám.
2022. márc. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!