Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi szerint választottatok...

Mi szerint választottatok hobbit? Konkrétan honnan jöttetek rá hogy az a dolog érdekel, és örömet leltek azzal való foglalkozásban hobbi szinten?

Figyelt kérdés

nov. 29. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha hallottam valamit, ami kicsit is érdekel, azt kipróbáltam, ami megtetszett, az maradt hobbinak
nov. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát a többség, akinek van hobbija, éppen fordítva van ezzel. Szóval nem az van, hogy ülök az árokparton, várom a sült galambot a számba, és közben azon tanakodom, hogy mi is legyen a hobbim?!?

Hanem élem az életem, és közben rájövök, hogy érdekel a fotózás. Meg a csillagos ég. Meg a kovászos kenyér. Meg a dinoszauruszok. És akkor megfontolom, hogy melyikkel is akarok foglalkozni először. Vagy melyik érdekel jobban.

nov. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Leírom a hobbiaimat, és hogy hogyan jutottan hozzájuk:

zongorázás - kicsinek elkezdtem, és azóta is szeretem

olvasás - egy betegség miatt hosszabb ideig ágyhoz voltam kötve, elkezdtem olvasni elöször regényeket, késöbb információterjesztö könyveket is

fözés - kamaszként nyafogtam, hogy nem jó amit a menzán adnak, erre anyukám azt mondta, fözhetek jobbat, megpróbáltam, tényleg jobbakakt fözte, azóta is szeretek fözni, új recepteket kipróbálni, kitalálni.

szobanövények tartása - kaptam ajándékba egy különleges növényt, megkerestem, mit szeret, és utána még sok másikat is beszereztem magamnak, annyira érdekesnek találtam

túrázás - az egyik barátommal sokat kirándultgattunk, tetszett, hogy sok érdekes tájat, természetet lehet látni, különleges növényeket, állatokat

fotózás - elöször tájakat fotóztam, késöbb növényeket (sajátot meg vadon élöket is), jól kinézö ételeket, aztán meg bármit, ami megtetszik

festés - egy baarátom sokat fest, neki terápiás céllal javasolták, egyszer megpróbáltam én is, és kifejezetten tetszik, amik kikerülnek az ecsetem alól

tanulás - föleg nyelvek, itt elöször fogadásból kezdtem bele egy új nyelvbe, azóta más a 4-et tanulom, rengeteg újat kapot egy-egy új nyelvtöl, emellett minden mást is megpróbálok megtanulni, mert érdekes új dolgokat ismerek meg

nov. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3. sokrétű egyéniség, mikor alszol? :)
nov. 30. 17:34
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Értelemszerüen nem minden nap csinálok mindent, hanem amikor mire van kedvem. De ettöl még böven jut idöm alvásra meg egyebekre is.
nov. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, csak én nem értem, mi bajod a 3-as válaszával!

Kérdeztél valamit, erre adott választ. Az, hogy több hobbija van, nem egyedi eset, sok mindenki van így.

Másrészt amiket felsorolt, azok egyike sem kötelező program - a hobbikra az jellemző, az emberek akkor foglalkoznak velük, amikor idejük meg kedvük van rá.

A zongorázás, olvasás, festés, növények gondozása nem feltétlen minden nap kerül sorra valószínüleg, csak ha van rá ideje meg kedve-

Másrészt van több minden, ami átfedi egymást, pl kirándulás közben tud fotózni, az olvasás és a tanulás is mehet egyszerre, pl. olyan könyvet olvas, ami valamelyik tanult nyelven íródott, vagy olyan könyvet, amiböl tanul is valamit, ami érdekes.

Azért naponta 1-2 óra szabadideje mindenkinek van, aki tényleg akarja, akkor meg bőven belefér, amiket felsorolt.

nov. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!