Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Első youtube videó ötletek?

Első youtube videó ötletek?

Figyelt kérdés
Művészeti videókat készítenék youtubera. Az lenne a kérdésem hogy szerintetek csapjak egyből a lecsóba, vagy legyen egy csatornabemutató videó? Ti hogyan csinálnátok?

dec. 25. 12:48
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem, ha még az első videód témáját sem tudod egyedül eldönteni, egyelőre ne csapj bele semmibe.
dec. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Milyen jellegű művészeti videókra gondoltál? Remélem nem valami trash f@st akarsz összehozni, művészetnek hazudva!
dec. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2-es bemutatom majd hogyan készülnek a festményeim, rajzaim stb. Miből gondoltad h vmi trash f@sz lesz? Egyáltalán mi számít annak?
dec. 27. 16:05
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de az itteni tapasztalataim alapján előítéleteskedtem. Fogadd bocsánatkérésemet! Jól hangzik amit írtál, engem is érdekel az ilyesmi, bár én nem tudok rajzolni. Milyen típusú rajzokat/festményeket készítesz? Ajánlom neked példaként Marcello Barenghi YouTube csatornáját, ő a realista ábrázolás híve. Egy tonna rajzolós videója van time-lapse formájában. Ha csak bemutató jelleggel töltenéd fel, akkor elég alá valami környezeti zene. Ha oktató jelleggel szánod őket, akkor mindenképpen érdemes lenne alábeszélned. (mi történik a képen, mit miért csinálsz és stb.) Ha elég kiforrott a tehetséged és úgy gondolod nem fog sokat változni a minőség a jövőben, akkor érdemes lehet csatornabemutatóval kezdeni. Ha nem vagy biztos még magadban, akkor csapjál a lecsóba és ráér a bemutató később is. A negatív hozzászólásokat a helyén kezeld, csak az építő jellegűeken érdemes elgondolkodni, fontolóra venni. Ezek úgy nagyjából a tippjeim, nem kell készpénznek venni őket, de remélem segít.
dec. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4-es nem vettem sertések a kommented, csak nem tudom mi minősül trashnek. Amatőr művész vagyok, van hova fejlődni, és pont ezt szeretném rögzíteni. Festényeim főleg realisták, de igazából mindent szeretek festeni és rajzolni. Valszeg akkor bemutatóval fogok kezdeni.
dec. 27. 17:09
 6/10 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező.

Nekem is művészeti YouTube csatornám van és szerintem érdemes nagyon hasonló témájú videókat készíteni. Pl. hogy rajzolod le ezt meg azt. Vagy Ungdani-t is érdemes megnézni, ő csak vlogokat készít.

De én is még nagyon amatőr cipőben járok a 221 feliratkozómmal 😅

jan. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kürtőskalácska ***** válasza:
100%

Szerintem először mutatkozz be mond el mi a terved a csatornáddal.

Videó ötletek.

-Hogyan kezdj el rajzolni?

-Time-lapse rajz videók.


Szerintem a rajzos videók nem 2 perc alatt készülnek ezért az én személyes tippem az hogy előbb csinálj előre 10-12 videót és fix időpontokban rakj ki egyet-egyet

jan. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7-es valszeg így fogom csinálni igen.

Az hogy hogyan akarom a csatornát futtatni, az meg van, valszeg hetente lesznek videók;timelapse rajz videók amik bemutatják hogyan készülnek a műveim. De hát igazából a bemutatkozó videó a probléma :D

jan. 2. 21:22
 9/10 kürtőskalácska ***** válasza:
Csak annyi hogy mi a csatorna témája,milyen videók lesznek mikor lesznek és nagyjából ennyi
jan. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne agyalj rajta ennyire sokat. Ha akarsz bemutatkozást csinálni, akkor csinálj. Ha nem akarsz bemutatkozást csinálni, vagy egyéb okból nehézséget jelent megcsinálni, akkor ne csináld.

Úgyse szövegelni akarsz a videókban, hanem a művészetedet bemutatni. Így nem fog annyira hiányozni a bemutatkozás. Akik nézni fogják a csatornádat, azok a rajzolós videók miatt fogják nézni. Egy csak rajzolós videókat posztoló csatornáról nem hiányzik nagyon egy bemutatkozás.

Ráadásul, ha megígérsz valamilyen gyakoriságot, aztán nem tudod tartani, annak sincs sok értelme.


Azzal is számolj, hogy eleinte valószínűleg nem lesz őrült sok követője a csatornádnak, pláne nem idegenek. A legtöbb néződ azok közül fog kikerülni, akiknek te magad ajánlod a csatornádat, hogy itt megnézhetik, hogy miket csinálsz - de ők már ismernek téged.


Ha te kimondottan szeretnél szerepelni, akkor meg lehet, hogy érdemes volna úgy megcsinálni a videókat, hogy nem csak a rajzolást mutatják be, hanem vlog szerűen az elején megmutatod, milyen képet készítettél, röviden elmondod, mi ez, hogyan készült, aztán akár a hozzávalókat, előkészületeket részletesebben bemutatva megmutatod, hogyan készül el.


Ha az a cél (miért ne lenne?) hogy minél többen megismerjék és kövessék a csatornádat, akkor akár annak is lehetne értelme, hogy minden egyes videód elején van egy rövid, pár mondatos bemutatkozás (mindig ugyanaz?) hogy ki vagy, miért csinálod, kövessenek.

Egy valóban növekvő, ténylegesen mindig új nézőket vonzó csatornánál ennek abszolút lehet létjogosultsága, hiszen valószínűleg (főleg eleinte) többen nem ismernek a nézők közül, mint igen. Bár ez valószínűleg inkább a folyamatos növekedésre optimalizált, inkább oktató jellegű videóknál érdemes, amiket úgy tervezel meg, hogy kereséssel találják meg az emberek. Az általad írtak szerint a te csatornád nem annyira ilyennek tűnik. Ha mindig ugyanaz a párszáz ember néz és csak lassan nő a csatorna közönsége, akkor őket nem biztos, hogy érdemes mindig untatni egy bemutatkozással.

jan. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!