Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Vajon a Kocka Sajt nevű...

Vajon a Kocka Sajt nevű youtube csatorna miért nem tölt fel gyakrabban videókat?

Figyelt kérdés
Minden videó alatt több milliós megtekintés van, nekem is az egyik kedvenc csatornám,ennyire nem éri meg a videót készíteni a magyar youtubera, hogy még ekkora megtekintéseknél sincs anyagi vonzata,vagy akkora melóval jár egy ilyen animáció elkészítése/szinkronizálása?

#animáció #videó #vicc #YouTube #Kedvenc csatorna
jan. 2. 00:35
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Akkora anyagi vonattal jár, hogy akkor is elég lenne, ha abba hagyná. Meg van más munkája/minkájuk is. Inkább azzal foglalkoznak, meg a családdal.
jan. 2. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Biztos elfogytak a szar 5000 éves viccek.
jan. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
A Közösség lapon azt írták, hogy hamarosan fokytatják. Három éve.
jan. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem őket, de jómagam is éveken át készítettem videókat. (Igazából még most sem hagytam abba hivatalosan, de a jelen élethelyzetben nem sok kedvem és energiám van hozzá. De szerintem ez most nem lényeg.) Ameddig aktívan csináltam, elég furcsa összefüggéseket szűrtem le. Gameplay videókat készítettem, elsősorban nem a "divatjátékokról". Emellett voltak szakmaibb videóim is. A két szélsőséges példa: egy kezdőknek szóló "bevezetés a programozásba" videó, amiben több, mint 24 órányi tömény munkám volt, és egy hónap alatt belenéztek négyen. Illetve a pozitív rekorder egy kommentár nélküli gameplay videó, amiben még csak nem is játszottam jól: majdnem ezer megtekintés egy hónap alatt. Ha egy minőségibb játékbemutatót akarok készíteni, tehát nem csak random alápofázok, miközben játszok, hanem tényleg bemutatót készítek, annak átlagosan feleannyi a megtekintésszáma, mint annak, amikor csak benyomom az OBS-t, és szöveg nélkül játszok, ahogy éppen sikerül.

Lehet persze, hogy csak én csinálom rosszul, de ebből arra következtetek, hogy a belefektetett munka nem mindig arónyos az elért eredményekkel. Teljesen megértem, hogy ha valaki több délutánját is beáldozza egyetlen videóért, és alig érdekli valakit, elmenjen a kedve az egésztől. Főleg, ha azt látja, hogy mások meg nulla hozzáadott értékkel tízszer-százszor annyi megtekintést érnek el azzal, hogy összefüggéstelenül káromkodnak, meg másokat becsmérelnek.

jan. 3. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4 néha nézek fail videóka amolyan bűnös örömként és bizony 2 dolog szokott felbhaszni idegileg. Az egyik mikor alákommentálnak delesleges phaszságokat (az angol szövegértésem ugyan nem a legjobb, ez is probléma olykor, de annyit mindenképpen kiveszek a dologból hogy általában vagy az mondják el amit látok, vagy valami ócska poént), vagy alávágnak valami (számomra) idegesítő zenét. Ilyenkor bizony csökken a viddó élvezeti értéke és a kezem elmozdul a "dont recommend this channel felé", de ebben valószínűleg egyébként is rekorder lehetek a youtubeon. Az bizony oka lehet a megtekintések elmaradásának hogy nem mindenki születik bemondónak vagy szakkommentátornak, így a Youtubeon található videók jelentős része internetszemét. Persze a nézett videóknak a jelentős része is internetszemét, amit szerintem csak azért néznek mert a tv-k színvonala is hasonló szintre lett lezüllesztve így nincs nagy a kontraszt.


Az én csatornámon egyébként amatőr zenekari koncertfelvételek vannak.


Ismertebb szám: sok megtekintés (12.000 a rekord)

Kevésbé ismert szám, és ez a többség pedig 200 alatt van, sokszor ilyen 50-60. :) Nagyzenekar, csak a szülőknek rakom fel de szerintem ők sem nézik :D

jan. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem ismerjük a készítőt és ő semmit nem tett közzé róla, hogy mit miért/nem csinál, ezért legfeljebb találgatni lehet. Ha fontosnak tartaná, hogy megossza velünk, akkor kiírná, vagy csinálna róla egy videót.


Mivel ezen a csatornán mindegyik (látható) videó milliós megtekintésnél jár, valószínűleg nem az vette el a kedvét, hogy alig nézik a videókat, vagy hogy egyiket jobban nézik, másikat nem.

Azt mondjuk nem tudjuk, hogy ő(k?) mi mással foglalkozik még és mit hasonlít mivel. Lehet, hogy van egy másik csatornája, amit értékesebbnek, érdekesebbnek tart és arra koncentrál, csak azt itt nem hirdeti.


Az is lehet, hogy ezzel már mindent elért és más dolgokra koncentrál helyette.


Az is lehet, hogy becsajozott, családja, gyereke lett és mással tölti az idejét helyette.


Lehet, hogy talált egy értelmesebb, sőt akár még jobban is fizető munkát ennél.


Az is lehet, hogy csak megunta. De lehet, hogy depressziós, vagy más egyéb problémákkal küzd és azért nem folytatja.


Bármi lehetséges.


Azt már elég sok féle videós elmondta a saját csatornáján, vagy velük készült beszélgetésekben, hogy mennyire nagy kihívás és nehéz munka rendszeresen, folyamatosan csinálni a tartalmat a YouTube-ra. Az animáció pláne nem egyszerű műfaj. Sok munka van az előkészítéssel, tervezéssel, megrajzolással, animálással, narrálással, szerkesztéssel. Egy idő után megunni is könnyű. Főleg, ha nincs benne fejlődés. Nagyon könnyen kiégéshez vezethet, ha az ember mindig csak ugyanazt csinálja, ugyanúgy és nem sikerül előre haladni, fejlődni, változni.


Az első videója 8 éve került fel, az utolsó 3 éve. Vagyis öt éven át csinálta. Nem őrülten hosszú idő, de ahhoz bőven elég, hogy ennyi idő alatt valaki felnőjön, megváltozzon az érdeklődése, élete, vagy bármi.

jan. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha érdekel, hogy milyen nehéz küzdelem tud lenni önmagaddal az alkotói munka folyamata és mennyire nehéz még akkor is, ha kívülről tök menő, laza és könnyű munkának tűnik, akkor ajánlom figyelmedbe Steven Pressfield: Művészet háborúja című könyvét. Nagyon jól leírja (egy író szemszögéből, de a videózás is nagyon hasonló, csak összetettebb, mert itt nem csak írni kell, de azt is, hanem egy rakás mást is kell még mellé csinálni, pl. animálni, videót szerkeszteni, feltölteni, stb), hogy mekkora nehézség, küzdelem az ihlettel, önmagaddal, a saját ellenállásoddal küzdeni - és hogy azt hogyan tudja valaki legyőzni. Talán a Kockasajt készítőjének is hasznára válhat a könyv...
jan. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!