Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Történt már veled olyan, hogy...

Történt már veled olyan, hogy egy filmnek, könyvnek vagy akár zenének a mondanivalója, az üzenete annyira nagy hatással volt rád, hogy valóban formálta a személyiségedet?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy tényleg kicsit más emberek lettetek tőle, mert megváltoztatta a véleményeteket, hozzáállásotokat, gondolatotokat valamiről.


Melyik film volt ez, és mi volt az üzenete, ami így betalált nálatok?

Ha a nemeteket és korotokat is mellékelitek a válaszotok végére, azt megköszönöm 🙂



jan. 18. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Volt, igen. A Monopoly és az Új norma dokumentumfilmek. Vízválasztó volt az életemben. Az üzenetük a baljós jövőkép mellett az együttérzés, összetartás, bíztatás, remény. Gonosz emberek mindigis léteztek, de mikor rájössz, mennyi jó és ártatlan ember van körülötted, elkezded mélyen tisztelni és szeretni őket, ismeretlenül is. Nálam legalábbis ez történt. 31N
jan. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Volt egypár de az egyik legmeghatározóbb és legfrissebb ilyen élményem a Ted Lasso sorozatnak köszönhető. Nem hiszem hogy szavakban ki tudom fejezni mennyit jelent nekem az az üzenet és életérzés amit közvetít. Elsőre talán nem tűnik nagy számnak de borzasztóan aktuális leckékre tanít meg és úgy érzem teljesen máshogy nézek az emberekre azóta. Megtanított arra hogy a hozzáállás mindig rajtam múlik, hogy ha az ember nyitott és jóindulatú akkor hasonló emberek között fogja találni magát.

A darts-os jelenet konkrétan megváltoztatta az életemet.

Mindenkinek ajánlom. Visszaadja az emberiségbe fektetett hitedet :) 19/F

jan. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
A Biblia. Újjászülettem, már nem az az ember vagyok aki voltam
jan. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Filmben a GATTACA volt rám ilyen szemlélet formálóan nagy hatással, könyvben Ryan Holiday: Az akadály maga az út című könyve.

Mindkettő arról szól, hogy nem szabad beletörődni a körülmények által támasztott korlátokba, hanem azt érdemes mindig keresni, hogy milyen cselekvési lehetőségeid vannak, mit tudsz tenni érte, hogy elérd, amit szeretnél és azokból a lehetőségekből kihozni a maximumot.

jan. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!