Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Szorongok, barátok nélkül...

Szorongok, barátok nélkül vagyok. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 21 éves srác vagyok. A Műegyetemre járok. Az életem egy hosszú történet. Vidéki vagyok, azért jöttem fel Pestre hogy változtassak az életemen. Otthon volt egy haveri köröm, de nem bírtam őket. Első éven nem kaptam kolit, vidéken laktam rokonoknál. Nem igen jártam el szórakozni. Ez évtől (szept.) kolis lettem. Van barátnőm. De nehezen barátkozom. Beléptem egy szakkoliba, de ott is többször beégtem. Talán rajtam kívül álló okok miatt, de közben mégis magam miatt barátságtalan vagyok. Szótlan vagyok. Senkivel se tudok csak úgy elbeszélgetni. Aminek az okát annak tartom, hogy nincs hobbim, nem járok el bulizni, nyom a múltam súlya, s nem tudok tőle szabadulni. Illetve inkább az, hogy nem tudok természetesen mozogni csak úgy. S ritkán van jó kedvem, s gondolatom, amit megoszthatnék mással. Anyagilag is elég labilis állapotban vagyok. E féléven van elég pénzem ösztöndíjakból, plussz egy kis spórolt. De következő félévtől nem lesz. Állandóan stresszelek a előttem álló feladatokon (házi, szakkolis, s néha az otthoni gondok). Úgy döntöttem kilépek a szakkoliból, mert nem érdekel annyira. De valahol barátokat kellene találnom, vagy legalább valami módot, hogy kikapcsolódjak, s élményekkel gazdagodjak.

Már több hete járok pszichológushoz, hetente egy órát. Lehet türelmetlen vagyok, de egyenlőre nem segít. Csak egy terület kellene ahol sikeres vagyok. Vagy csak valami, ami kikapcsol. Milyen közösségi dolgot tudnátok tanácsolni? Vagy bármi mást.


2010. nov. 19. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
World of Warcraft :D
2010. nov. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Talán ha nem lenne komolya a problémám röhögnék ezen...
2010. nov. 19. 15:57
 3/4 anonim ***** válasza:

egy cipöben evezek veled,ugyan ezek a problémáim szinte.Akik eddig a barátiam voltak mára már mind komoly kapcsolatban van és elfeljtették a barátság szo jelentését.Én is kapcsolatban vagyok..de nagyon hiányzik a kimozdulás a szorakozás-ha van kedved beszélgetni irj privit.

22l

2010. nov. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A fiam is ebben a cipőben jár..
2011. jan. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!