Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hová lettek a normális animése...

Hová lettek a normális animések? Lenn bővebben

Figyelt kérdés

Mikor elkezdtem az animék világát 13éves voltam. Mára már 18 vagyok és a velem egy korosztályúak mind eltűntek, akik úgyszintén szerették ezt a műfajt.

Természetesen tudom, hogy nagyon sokan kinőnek belőle, mégis, vannak még valahol, akik szeretik ezt a műfajt?


Akik szerették, de mára már nem eltudnák mondani, hogy mi változott?

Köszönöm:)


2011. ápr. 16. 10:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ja. 2 osztálytársam animéket néz. én meg inkább csak dragon ball meg yuyuhakusho.
2011. ápr. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Thurston ***** válasza:

Mi az, hogy kinőnek belőle? Ez kábé pont olyan, mintha azt írtad volna, hogy valaki kinőtt a filmekből.


Egyébként én gyerekként utáltam. Gondolom mert akkor a sóneneken kívül nem ismertem mást, ami ugye gyerekeknek való, de nekem akkor is unalmas volt. Viszont van pár örök kedvencem, amiket pár évente rohadtjó újra nézni, mert ahogy komolyodok, egyre több érzést és gondolatot fedezek fel bennük. Ilyen például a Neon Genesis Evangelion, a Kimi ga nozomu eien, a Code Geass, a Berserk, a Gungrave, a Trigun, meg minden olyasmi, ami érzelmileg szélsőséges skálán mozog.

2011. ápr. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Thurston ***** válasza:
100%

Egyébként azt is utálom, amikor valaki azt mondja magára, hogy "animés". Élhetnék újra a filmes példával. Én ebből a kifejezésből tökre azt szűröm le, hogy az illetőnek tökmindegy milyen szart néz, csak anime legyen.

El tudom képzelni persze, hogy valakinek konkrétan az animékre jellemző hangulat minden körülmények között tetszik, dehát...

2011. ápr. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Teljesen egyet értek. Nekem is megvannak a magam kedvencei, de mégis vannak olyan emberek, akik tényleg azt mondják magukról, hogy "animések" csak mert látta ezt meg ezt, közbe meg nem lát a dolgok mögé.

Nekem is megvan a saját kedvencem és tényleg szívesen nézem őket ugyanúgy vissza, mint egy jó filmet.

2011. ápr. 16. 13:25
 5/14 Thurston ***** válasza:

Egyébként én pont azért szoktam sok animét nézni (még ha ezek kilencven százalékáról a végén kiderül, hogy szar :D), mert némelyik darabban olyan szinten bele tudnak menni a jellemábrázolásokba, olyan jó történetvezetést tudnak hozni, hogy filmeknél azért elég ritka az ilyen. Filmből nem is nagyon jut eszembe olyan, amit úgy tudok megnézni többször is, hogy minden egyes megtekintésre új dolgokat fedezek fel benne.


Egyébként én 23 éves vagyok, ha számít. És senkit nem ismerek, aki nézne animéket. Ez egy darabig kellemetlen volt, hiszen egy csomó mindenről jó beszélni, de miután már a huszadik animés fórumon tapasztaltam azt, hogy mindenhol csak 13 éves fangirlök irogatnak, úgy döntöttem egyedül is jó lesz az animézés.

2011. ápr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ezzel én is így vagyok. 18 éves vagyok és sehol a koromhoz illő animés, akivel eltudnék beszélgetni, aki meg van ritkán tudok vele társalogni.


És igen. Tényleg nagyon sok anime kifejezetten a had ne mondjam ki milyen kategóriába tartozik, és elég nehéz a jókra rá találni a sok katasztrofális között.

Viszont, ha már találtál egyet, ami tetszik, ötletes plusz még a karakterek is szerethetőek igazán eltudsz mélyedni az egészben.

És nem utolsó sorban, köszönöm a véleményed :)

2011. ápr. 16. 23:01
 7/14 anonim ***** válasza:
Én 14 éves voltam mikor elkezdtem animéket nézni, most 19 vagyok és még mindig ugyanúgy szeretem őket. :) Nekem is megvannak a magam kedvencei, sok rossz animét is láttam már. De amiket szeretek, azokat én is időről időre újra nézem.
2011. ápr. 17. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Bizony, a jókat nem lehet megunni. De mégis, ti tartjátok másokkal a kapcsolatot úgy, hogy animékről beszéltek? Mert én akármerre nézek (lehet én rossz fele járok) csak 13évesekbe botlok vagy sehol senkibe.. pedig néha jó lenne elbeszélgetni érettebbekkel :)
2011. ápr. 17. 20:37
 9/14 Thurston ***** válasza:
Igen, tényleg a neten fellelhető anime-rajongók többsége tényleg "rajongó" (a szó legnegatívabb értelmében). És egy csomó barátom, akikkel szerettem volna megismertetni jó animéket, alapból pont azért idegenkedik a dologtól, mert csak arra tud gondolni, hogy az ilyen idegbajos, sikoltozó fangirlök nyomatják mindig az animéket minden netes felületen.
2011. ápr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát nekem szerencsém van mert a legjobb barátnőm is szereti az animéket. Igazából ő szoktatott rá engem is. És még az osztályomban vannak páran akik szeretik őket.
2011. ápr. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!