Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ki mit tud a Fullmetal Alchemi...

Ki mit tud a Fullmetal Alchemist című animéről?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, ki mennyit tud az animében szereplő alkímiáról, mert nagyon érdekel, én is azt kutatom. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy elméletileg csak kitaláció, de akkor is nagyon érdekel.
2011. jún. 9. 15:13
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
76%
Azt az animét nem láttam, de ha utánaolvastál volna, tudnád, hogy az alkímia nem kitaláció, tényleg léteztek alkimisták. Volt egy időszak, amikor ilyen bölcsek köve-láz volt, mindenki szeretett volna aranyat csinálni és örökké élni, úgyhogy sokan kezdtek kémiát, alkímiát tanulni és kísérletezni, hátha el tudják készíteni. Persze ezt sose tudták megcsinálni, de amit ma a kémiáról tudunk, abból elég sokat az alkimisták fedeztek fel, miközben a bölcsek kövét próbálták megcsinálni.
2011. jún. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:

Az animében szereplő alkímia.

Szerinted nem olvastam volna utána, egy mappányi jegyzetem van a valódi alkímiáról, a Bölcsek kövéről stb..

Arra az "alkímiára" gondoltam, ami az animében volt, ami teljesen különbözik a történelmiről. Ha nem láttad az animét, nem kezdem el magyarázni, de ha érdekel elmondhatom.

2011. jún. 9. 16:48
 3/52 anonim ***** válasza:
100%
Utánaolvastam ennek az animének, nos, ha jól sejtem, pont ugyanolyan egyenletekre épül, mint amit kémiaórán tanulunk, csak itt a rajzfilm szereplői indítják be a reakciókat (az agyukkal vagy nem tudom mivel), nem a környezeti hatások. Ha ezt akarod "kutatni", akkor csak annyi a dolgod, hogy megtanuld a kémia tankönyvből, hogy az egyes vegyületekből milyen új vegyületek keletkeznek.
2011. jún. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:

Jó, nem voltam elég világos, bocsi...

KI MIT TUD A FULLMETAL ALCHEMIST CÍMŰ ANIMÉRŐL?

Aki esetlegesen nem látt, vagy látta, de nem értette vagy nem érdekli, annak nem uszály írnia. Köszönöm! :D

2011. jún. 9. 17:07
 5/52 Vree ***** válasza:

Az hogy instant varázsköröket rajzolnak fel annak semmi köze nincs a valódi alkímiához, nem nagyon van rajta mit kutatni.


Paracelsus "von Hohenheim" létező személy volt, az alkímiai szimbólumokat valódiak inspirálták (bár ahogy a mesében szerepelnek az a szerző átköltése) de próbálathatod kitalálni hogy melyiknek lehetett valós ötletadója ha ezzel akarod tölteni az idődet. A valós kémiához sok köze nincs, talán egy pont amikor a főhös felsorolja hogy milyen anyagokból van az emberi test. Egyébként valódi kémiát egyszer sem csinálnak, max hollywoodi tudomány szerint.

2011. jún. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem, hogy mit akarsz pontosan kutatni, ha az én válaszom nem tetszett (2. válasz). Még mindig nem láttam az egész sorozatot, nem fogok 100 valamennyi epizódot megnézni ezért, de rákerestem, belenéztem.


"Az alkímia a megértés, elemekre bontás és az újra összeállítás tudománya." Ergo megtanulod, mi miből áll, elemekre bontod az anyagokat és összeraksz belőlük valami mást. Pl. amikor a srác a vérben lévő vasból csinált magának fegyvert.


"Az alkímia természete szerint, ha valaki el akar érni valamit, akkor meg kell fizetnie érte a megfelelő ellenértéket. Ez az alkímia alapja, az egyenértékű csere." Vagyis ha jól értelmezem, ha nem lett volna ott elég vér, akkor a gyerek csak egy fél fegyvert tudott volna csinálni. Ez ugyanolyan, mint a kémiai egyenletek. Ha 1db hidrogénionod meg 1db oxigénionod van, abból az életben nem lesz neked H2O.

2011. jún. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
Ha esetleg a kémiai fogalmakat kevertem, akkor elnézést, bölcsész vagyok XD
2011. jún. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 A kérdező kommentje:

Jó-jó, nem is várom el hogy megnézd azt az 51 epizódot. Ahhoz képest, hogy az animét nem láttad elég információt voltál képes összegyűjteni ilyen rövid idő alatt. Nem tudom hány éves vagy (én 15), de én még most ballagok 8.-ból, de két éven át a kémia volt a kedvenc tantárgyam. Versenyekre jártam, úgyhogy kémiát nem kell magyarázni. :D (márha, nem vagy idősebb nálam)

Sokat olvasgattam a történelmi alkímiáról, de mondom nem pontosan az érdekel. Az animében található alkímiát is jól ismerem, amit én keresek, olyan szimbólumok, transzmutációs körök, amiket lejegyeztem, de nem tudom mire valóak; persze ha lehetne őket használni valamire.

De ha érdekel, neked is szívesen elmagyarázom, és egyébként köszönöm, hogy csakis az én kedvemért utánaolvastál. :)

2011. jún. 9. 18:35
 9/52 anonim ***** válasza:
Mint mondtam, bölcsész vagyok, tehát van gyakorlatom abban, hogy rövid idő alatt úgy-ahogy tájékozódjak egy témából :D 21 vagyok egyébként :)
2011. jún. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:

Akkor tovább nem okoskodok xDDD

De írj már még valamit, mert annyira unatkozok, amúgy meg a környezetemben senki sincs akivel ilyenekről beszélhetnék :/

2011. jún. 9. 18:42
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!